bugün

aile bireylerin beraberce çektirip, duvara astığı fotoğraf.
yalancı gülücüklerin havada uçuştuğu tablolardır kendileri genelde.
yaşlanınca bol bol bakılan fotoğraf..
(bkz: polis)
nedense pazar kahvaltısını hep beraber yapan aileleri aklıma getirir.
anne baba çoluk çocuk pikniğe giden ailenin de örnek verilebileceği aile tablosudur.
görsel
görsel
genelde ilkokul hayat bilgisi kitaplarında olur.
dışarıda kar yağar, minik bir salonda baba gazete okur, genelde kumaş pantolon ve gömlek giyer. tercihen gözlüklüdür.
anne ve mutlaka 2 çocuğu sofra hazırlar. çocuklar tabak taşırken anne salata falan getiriyor olur.
herkesin istisnasız yüzü güler.
mesaj açıktır aslında. babamız kar kış demeden çalışır, annemiz evde 4 mevsim yaz yaşar. o yüzden babaların dolayısı ile erkeklerin evde iş yapmaması gerekir.

ayrıca (bkz: tespitin amına koymak)
sokakta, mahallede, arkadaş çevresinde şahit olunan nadir rastlanan aile tablolarıdır bunlar.

Genel özellikleri;

- haftasonu hep beraber kahvaltı yaparlar,
- akşam yemeklerine hep beraber otururlar, masada çatal bıçak sesinden çok sohbet eden aile bireylerinin sesleri vardır,
- anne kişisi bu ailelerde genelde güzel yemek yapar,
- yaz akşamları hep beraber balkona otururlar, karpuz kavun keser sabaha kadar kahkahalar eşliğinde sohbet ederler.
- ayda bir dışarıda bir yerde yemeğe giderler ya da çay bahçesi tarzı bir yerlere beraber giderler.
- yazın 5 gün de olsa bir yerlere tatile giderler.
- böyle ailelerin çocukları genelde sorunlarını ilk ailesi ile paylaşır, kaygısı yoktur çünkü sorun üzerine sorun bir de ben üzmeyeyim diye düşünmezler.
- böyle ailelerin çocukları sevgili ihtiyacı hissetmezler.
- böyle ailelerin çocukları huzurlu bir ortamda el bebe gül bebe büyüdükleri için bencil ve sorumsuz olurlar.
- en az bir kere pikniğe gitmişlikleri vardır.
http://24.media.tumblr.co...dfz47Kn11s625deo1_500.jpg
hayatımda çok rastladığım halde, asla içinde olamadığım tablodur.

az önce yine gördüm. çoluk çocuk anne baba hepsi dondurma almış yavaş yavaş gidiyorlardı evlerine. Hatta baba olan, arada geride kalan küçük çocuktaki dondurmanın kenarlarını yalayıp toparlıyordu. niye? tabiiki üstüne damlamasın diye. Bu tabloyu ve benzerlerini çok gördüm ve yine çok arzuladım içinde olmayı. evlenince inşallah.
Olmayan şey. Allah a itaati tam olmayan hiçbir aile mutlu değildir. Mutlu olduğunu iddia edenler gafillerin ve fasıkların kendileridir. Evet.
görsel