bugün

kim hangi nedenle açmış olursa olsun atatürk'ün manevi mirasına zarar veren başlıktır.
iş bu entry formata aykırı olup mod onu silene kadar bu başlıkta kalacaktır.
sevmediği atatürk'ün kendisine verdiği özgürlükler neticesinde bu hislerini rahatça açıklayabilen varlıktır.
atatürk ü sevenlere de siz de onu ilahlaştırıyosunuz, kullanıyorsunuz diye çıkışan insandır.yobaz ve cahildir iki kelimeyle özetlersek.
(bkz: atatürk ü sevmeyen insan) ölsün.
dindarlara yobaz ve cahildir diyen insan evladıdır. bunlar misyoner laiktir. dinci yobaz denen azınlıktan farkları yoktur.
(bkz: bu entry nin anlaşılması zeka ve çeviklik ister)
suç işleyen insandır.
(bkz: 5816 sayılı atatürk ü koruma kanunu)
seviyorum deyip sevmemeketen iyidir .
kanal t'deki sunucu gibi öküz derim ben bu insanlara.
http://www.youtube.com/watch?v=HuVy-rdq_UI
ya türk değildir ya da adam.
said nursici adamdır atatürkü sevmeyen adam.türk değildir kendisinin ezildiğine inanan fakat aslında ezen insandır.en büyük insanda tayyiptir.hep ezilen benim der ama milletide o ezer.kısacası bugünkü türkiyeyi atatürke borçluyuz.
sevmek gibi gönül rızasına bağlı bir olayda dahi zorunlu hale getiren ülke insanların beyinlerinde tabu olan konu. atatürk ü sevince ne oluyor, sevmeyince ne oluyor? herkes atatürk' ü sevince ülke düzlüğe mı çıkacak bir anda? zaten herkes de seviyor ya. demek ki böyle sadece severek bir bok olmuyor. atatürk' ü seviyorum deyip ülkeyi yönetenlerin yıllardır bizi ne durumua getirdiğini anlamadınız mı daha? memleket meseleleri sevgiyle yürümüyor.
(bkz: mustafa kemal atatürk ü sevmeyen insan)
sevip sevmemekte herkes özgürdür. ama akıl ve mantık yürütmeden atatürk'ü kötülerse gerekli tepkiyi insanlardan alır. insanların kızdığı onu sevip sevmemesi değildir, cahilce konuşmalarıdır.
insanları kağıt para zanneden kağıt beyinlilerin tahammül edemediği insandir.
genellikle bağnaz kesimlerden çıkan fakat hoşgörü adı altında saygı duyacağımız kişilerdir. ayrıca dışlanması vacip kişilerdir kanımca sayın sözlük.
insanin babasini sevmemesinden daha anormal, sasirtici ve aci bir durumdur. sovenist sevgi gosterileri olsun, abartilsin demiyorum ama en azindan adil olunmasi karalanmamasi gereken bir insandir ataturk, ama maalesef ataturku yerden yere vurmak son zamanlarin en populer davranisidir. bazen insan ataturku seviyor olmaktan dolayi kendini marjinal hissedebilir.
halk arasında bu kişilere tahta denilir.*
şu an bu topraklara ayak basmamızı sağlayan büyük komutan alparslan'ı sevmeyen insanla arasında sadece birkaç asırlık tarih farkı olan insandır (bkz: malazgirt meydan muharebesi). lakin alparslan'ı sevmiyorum dediğinizde kimse bunu takmazken ben atatürk'ü sevmiyorum dediğinizde atatürk'ün güzel yönlerinin anlatılması şöyle dursun inanılmaz bir hakarete maruz kalınabilir. bir kemalist e göre atatürk'ü sevmemek bir din bezirganının önünde allahı sevmemeğe eşdeğerdir. ikisi de birbirinin aynısıdır.

kişilerin böyle bir hakkı olmadığı varsayımına karşın buna şaşmamak elde değil. Evet sevgili dostlar hakaret edilmediği sürece t.c vatandaşlarının atatürk'ü sevmeme hakları vardır! tıpkı osmanlı sultanlarından fatih sultan mehmet'i, kanuni'yi veya yavuz'u sevmeme hakları olduğu gibi.

atatürk'ü sevmeyen insana cahil yaftasını yapıştırmakta yanlıştır. gerici ve irticacı sıfatlarını da... atatürk tıpkı sizin ve bizim gibi bir insandı. kendi ailenizden anne ve babalarınız bile dönem dönem yanlışlar yaparken ve onlara olan sevgimiz azalmazken atatürk'ü tanrılaştırmak neden? atatürk'ün de yanlışları vardı ve bu yanlışları hayatlarının olmazsa olmazlarına müdahale olarak gören ve bu sebepten atatürk'ü sevmeyen insanlar olabilir.
maalesef küçük yaştan itibaren yanlış yönlendirilmiş, doldurulmuş kişidir. zira mustafa kemal kurtuluş savaşı'nı organize eden askeri bir dehadır. cumhuriyet kurulduktan sonraki devrimlerle de ülkeyi kalkındırmıştır. fakat mustafa kemal'i sevmeyenler de elbette olacaktır. saygı duymak gerekir,zira sevgi zorla olmaz.
Muhtemelen çocukluğundan beri yok Atatürk şöyle içkici, düşüp kalktığı belli değil sözleriyle büyümüş kişidir. Kişinin özeli kimseyi ilgilendirmez.
eğer yunansa normaldir, ben de sevmezdim. bu topraklarda yaşayıp da sevmeyenler için kullanılabilecek daha başka sıfatlarımız var da rtük de var.
saygı duymak zorundadır. sevmeyebilir.
atatürk'ü sevmiyorum deyipte onun kurduğu cumhuriyet altında yaşayan insanımsı kişidir.
nankördür. tarihini de sevmiyordur. tamam anladık sevmiyor olabilirsiniz, ama marifet gibi bunu haykıra haykıra ortalıkta dolaşmayın lütfen.**
(bkz: her cumhuriyetçiyi sevmek zorunda olmak)