bugün

yoktur. atatürkçüleri sevmeyen insan vardır.
insan mi.
sevmeyebilirler. ama saygı duymazlarsa anaları sağ başta olmak üzere tüm sülale fertlerinin içtiması alınacaktır.
bir kürt olarak eğer ben Atatürk'ü çok seviyorsam, ve onun dünyanın en büyük devlet adamı olduğuna inanıyorsam bu benim için bir onurdur.

onurunu para için satıp, bir yerlere gelmek için ülkenin kurucusuna saygısız ifadeler kurabilecek kadar çok primatla dolu bu ülke.

pis, iğrenç, kuklalaşmış yobazlar. iğreniyorum sizlerden!! güzelim dinimizi de menfaatleriniz doğrultusunda şekillendirmeye çalışıyorsunuz. ama başaramayacaksınız!! yok olup gideceğiniz, saltanatınızın sona ereceği o günü sabırsızlıkla bekliyorum.

o gün yakındır..
Marjinallik çabasında ergen zihniyetli kişilerdir.
Raybandan at gözlüğü almış kisidir.
ülkede toplam 35 milyon kişidir. normaldir kendisi öldüğünün 8. senesinde unutulup gitmiş partisine oy bile verilmemiştir.
ekserisinin müsebbibi kendine kamalist diyen tiplerdir. kendisi hakkında nötr olan birisi standart bir kamalist görünce "savunanı buysa eğer, benden uzak olsun aga" tepkisi verecektir.

aynı şey islamiyet için de geçerli pek tabi. islam dininin de kendisinden öğrenilmemesi gereken din adamı adı altında çokça kişi yok değil.

ha atatürk mevzusunda, yaptıkları ortadadır. tasvip edilecek ve edilmeyecek herşeyiyle. okuyup değerlendirirsin, körü körüne sevip tapmak veya sevmemek de sana kalmış kardeş. ben iyi yaptığına iyi, kötü yaptığına kötü derim. özellikle savaş yıllarında ülkeye verdiği hizmetleri inkar etmek körlük olacaktır. komutanlık vasfı tartışılmaz herhalde. ha savaş sonrası dönemde pragmatizmin dibine vurmuş, resmi tarih uydurup muhalif tüm sesleri kesip, jakobenin tillahı olmasının, beraber savaştığı ve sonrasında azıcık muhalif ses çıkaran tüm arkadaşlarının ayağını kaydırmasının savunulacak tarafları da bana göre pek yok. dönemin şartlarıydı falanıydı felanıydı diyebilirsiniz. o da sizin görüşünüz tabi.
teyyibe tapar.
paraya, güce, tayibe tapar. hakkı savunur gibi yapar. allah üzerinden prim yapar.
mümkün mertebe sayıları çoktur. sevenler olduğu gibi sevmeyenlerde olacaktır elbet. ve bunu açık açık dilede getirebilirler bunda bir sıkıntı yok. ama bu durumdan nedense sıkıntı çıkaran çok. kime neyse artık..
orospu çocuğudur. net lamı cimi yok. eleştir, ideolojin uymasın eyvallah ama biraz vefa..
cahildirler. onun hakkında bilgi sahibi olan herkes mutlaka en az bir yönüne hayranlık duyar.
atatürk ü sevmemek için tanımak gerekir. ben yeterince doğru tanıdığımızı düşünmüyorum.

herkes önce onun hakkındaki belgeleri ortaya dkmeli, sonra göte gt diyelim sağcısı solcusu.

ama ortada bir koruma kanunu ve kemalizm rejimi varken onu objektif olarak asla tanıyamıcaz.
yaşıyor olsa paşam diyerek elini eteğini öpecek insanlardır. atatürkün insan olduğunu unutup " içki içerdi, kadınlarla konuşurdu" gibi saçma salak şeyler söyleyen insanlardır. atatürke bu şekilde davranıp insan değilmişçesine davranıp kusuru olamayacağını düşünerek ilahlaştıran salak insandır. hz muhammedin bile bir nefsi varken atatürkün nefsi olmasına şaşırıp yaptığı insanca şeyleri yargılayan insanlardır. atatürkün üstüne bastıkları toprakları almak adına halkı örgütlediğini unutan insanlardır. cepheye savaşmaya inen komutanı unutan insanladır. türklüğü, türk liderlerine saygıyı unutan insanlardır. koca asırlardır cephede ilkkez çarpışan liderinin büyüklüğünü göremeyen insanlardır. dünyanın en yakışıklı en karizmatik en beyefendi devlet büyüğüyle övünmeyi utanç sayan insanlardır. kendi liderlerine atılan iftiralara inanan insanlardır. türküm diyebilen, türk milletini öven insanın kıymetini anlayamayan insanlardır. annelerimizi insan yerine koyan adamı unutan insanlardır. sarıkla cübbeyle araplar gibi gezmemizi önleyen devrimci lideri unutan insanlardır. şuan bu topraklarda rahat ediyorsa, bir iran, ırak, pakistan, libya, hindistan gibi her an bir ülkesinde yabancı askerler rahat rahat gezemiyor ve huzur içinde uyuyorsa bunu borçlu olduğunu unutan insanlardır. halkına hakaret edip çapulcu diyene tapan onlara efendiler diye seslenen insanı yerden yere vuran insanladır. ve en önemlisi yetmiş beş yıl önce ölmesine rağmen hala atadan korkan, ölüsünün bile bedenlerini titrettiği insanlardır.

edit: birilerinin zoruna gitti galiba
Atatürk’ü anlamak ve sevmek zordur.

Bir kere insan olacaksınız.

Yüreğiniz temiz olacak.

Ülkenizi seveceksiniz.

Demokrasiye inanacaksınız.

Hukukun üstünlüğünü kabul edeceksiniz.

Namuslu, dürüst, ahlâklı olacaksınız.

insan haklarına saygılı olacaksınız.

Bilimin yol gösterici ışığının peşinden gideceksiniz.

Çağı yakalayacak, hep daha ileri gitmeyi düşüneceksiniz.

Bu nitelikleri taşıyacaksınız ki Atatürk’ü önce anlamayı becerecek sonra da seveceksiniz.
Atatürk'ü abartan zihniyetin ürünleridir, azıcık onuru gururu ve mantığı olan her insan aynı tepkiyi verir yıl olmuş 2013 hala atatürk olmasaydı kimin sömürgesiydik adınız bilmemne olurdu yarrağı yerdik diyen adamlar var bu insanların kurtuluş savaşının dünyaya değil yunan ordusuna karşı verildiğini, yunan ordusunun türk ordusuyla sayı ve mühimmat olarak 3 aşağı 5 yukarı aynı olduğunu, türk ordusunun müdafi olduğundan dolayı avantajlı olan taraf olduğunu ve mustafa kemalinde yüksek rütbeli bir subay olduğunu anlamaları lazım yani burda bu kadar büyüttüğünüz abarttığınız şey nedir hala anlayabilmiş değilim adamın işi ordu yönetmek karşısındada dengi bir rakip var üstüne üstlük ortada hiçte destansı bir başarı yok ki eldeki neticede mustafa kemalin özel bir vasfı sayesinde değil halkın canından malından yaptığı fedakarlıkla elde edildi mustafa kemalin tek özelliği kuvayyi milliyeyi birleştirip düzenli bir hale getirmek(ki osmanlı paşası olmasa kimsenin mustafa kemali ciddiye alacağını sanmıyorum) onu da bir paşa olarak bir zahmet yapsın özetle mustafa kemal türkiye cumhuriyetinin ilk cumhurbaşkanıdır(kurucusu demiyorum dikkat edersen çünkü yeni bir devlet falan kurulmuyor)bundan öte bir olayıda yoktur eğer mevcudiyetinin ötesinde abartmaya kalkarsanız mustafa kemal düşmanlığıyla karşılaşmanız gayet doğaldır.

Edit:Eksileyen adam bana haksız olduğumu kanıtlayabilirse hesabımı sileceğim erkek gibi çık ortaya seri eksi falan yapmıcam gel la keraneci.
kpss tarihinden sıyrılan türktür.
insan bile denmez ya onlara. ulan insan bu kadar da nankör olur mu? dinsiz olsa neden bu müslüman ülkeyi kafirlerin elinden savaşarak alsın. neden ulan bir düşünün. dinsiz olsaydı bırakırdı bu ülke kafirlerin olsun derdi.
Var ne yazık ki böyleleri, yediği kaba tükürmek bu olsa gerek, ne bileyim, üzülüyorum.
kemalist faşistler tarafından m.kemali sevmeyenler ağır hakaretlere maruz kalırlar.
-atatürk sevgimize kimse karışmaz ona da kalıyorsanız biz atatürk'ü o şapka deidklerinzle sevdik yoksa kimse de atatürk sevgimize karışmaz elimizden atatürk sevgimiz de zorla alamaz efenim almayacaklardır.
severse ikimize sevmezse sikimize olanlardır.
yazıktır .
insan değildir yada akıldan yoksundur her türlü orospunun evladıdır.