bugün

4.50 tl olacak sigara.*
4,50 tl olmuş sigara. halbuki daha düne kadar o paraya marlboro içerdik, hatta para üstü alırdık. zaman mı çabuk geçiyor, yoksa biri bizi sikiyor mu anlamadım.
sigaradır.

her zaman winston'dan bir tık daha pahalı olduğu halde, daha bi' fakir sigarası gibi algılanır.
muratti, x çakması kabul edilir. şudur budur.
oysa ki kullanıcısının 1 numarasıdır muratti. cidden 2 winston, bir muratti etmez onun için. serttir, sağlamdır. yokluğunda sigara tüketimi de yüzde 200 artar müptelası için. çünkü dediğim gibi kesmez diğer markaların bir dalı muratticileri.

winston 3,90 iken muratti 4,00 idi ama hala hiyerarşide winston'un altında görülüyordu.

temmuz başı zammıyla beraber 4 tl'den 4,50 tl'ye çıkmıştı pakedi. winston ise 4,25 olmuştu.
tüketici protestosunun da ufak katkısı ile zamdan birkaç gün sonra muratti piyasadan çekildi ve 2 gün sonra 4,25'e düşürülmüş fiyatıyla tekrar raflardaki yerini aldı. yüzleri güldürdü.
keşke 4,30 olsaydı da winston'la arasındaki fark korunsaydı.

neyse, muratti içen insan; muratti içer. böyledir arkadaş.
azzurro'su gayet hafif olan, italyan sigarası.
hasan hüseyin cemal yolda gezinirken cemal duraksar karşıdan geleni ilkokulda sinir oldugu bir arkadaşına benzetir
+nbr olum ya bayagıdır görüşmüyoruz ' der
-iyi senden naber ? yıllar oldu ... neler yapıyorsun bla bla
+bla bla bla

hasan hüseyin cemal bu görüşmeden sonra yollarına devam ederler .
hasan hüseyin ' e sorar kimdi oğlum bu
hüseyin ne bilim oğlum hatırlayamadım der
cemal de murattı der
hasan da harbi mi oglum diye sorar
cemal de evet oğlum lan murattı der *
philsa'nın, jti'in çok satan winston'una karşılık ürettiği sigarası. fiyatları da aynıdır.
fiyatı 5.50 tl olsa marlboro'dan çok satacak sigara.
tam bir otomobil markası ismi olacakken sigara markası olmuş marka.
2003 te bir ikramı geri çevirmemek için nezaketen yaktığım*, o yıldan beri küçük ve mecburi kaçamaklar dışında hiç aldatmadığım, parmakta kötü koku bırakmayan, küllükte beklerken kendini adeta rölantiye alarak hızla bitmeyen, filtresi sifonu ilk çekişte gitmeyen, peşpeşe yakılabilen, ismi italyanmış gibi koksada ingiliz asıllı sigaradır.
kutusunu değiştirdiği rivayet edilen düzü en içilesi sigaradır...light ı denenmemelidir.
bu kıytırık ismi nereden aldığı muamma bir ürün.
önümde duran sigaranın markası..öldürür içmemek lazım.ben ona bakıyorum... o bana.. *
kat'i suretle vazgeçemediğim sigaram. an itibariyle üç bakkal iki market gezmiş ama yine de kendisini bulamamışımdır. bu da bana koymuştur. bu koyuklukla 300mt daha kat edip benzinliğe ulaşıp standda görünce yağlarımı eriten kankamdır aynı zamanda kendileri.
murat isimli insanların artistlik olsun diye cebinde taşıdığı, ama aslında philip morris'in jti'ın winston'ına karşılık rakip olması için piyasaya sürdüğü sigara.
1 ocak 2010 tarihi itibariyle yeni fiyatı 4.80 liradır.
hiç de sert olmayan italyan sigarası. hamdolsun bi tanesini 4 çekişte bitiririm.
"Fiyatını 5.50'ye çektikleri güzel sigaram, can dostum, yoldaşım.
VE artık yolların ayrılması gerektiğine karar verdiğim kardeşim.
Zamlar geldi, parasızlık ayırdı seni benden,
Ciğerimden geçtim, senden vazgeçmezdim oysa ben.
Ciğerim kına yaksın ayırdılar beni yarimden..." roger that

Evet şimdilik ayrılık hesabı yapıyorum. Ama haftada 3 paket ile sınırlama iradesini kendimde bulursam, yeniden yollarımız birleşir...
son zamdan sonra ;

(bkz: ada ben ayrılmak istiyorum)
sigara zammından sonra talep patlaması yaşayacağını dşündüğüm sigara.
bugün itibariyle 5,5 tl'den satılan enfessss şey!
winston'a göre daha kaliteli olan sigara. winston eski winston değil.
winston kadar yakmayan daha hafif sigaradır.
hastalıktan mı bilmem ama ciğerlerimi fena hırpalamış sigara.

sanırım yeni sigara arayışına gireceğim yine. bir de bırakmak var tabii. o ihtimali nedense göz önünde bulundurmuyorum.
ne olursa olsun vazgeçemediğimdir. allah bizi ayırmasın.
Sürekli içtiğim ancak bir kaç gündür tadı iğrenç gelen sigara.Kağıdını mı değiştirdiler ne.