bugün

görsel

Şarkıcı Murat Dalkılıç, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının Türk müzik sektörüne etkileriyle ilgili olarak Sabah yazarı Tuba Kalçık'a açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen Yeditepe Konserleri'nde yer alan Dalkılıç, Kalçık'ın "Bu konserlere katılan sanatçılar sosyal medyada eleştirilmişti" şeklindeki hatırlatması üzerine şunları söyledi:

"Bu konuyla ilgili bizi eleştirenlere ilk tepkiyi gösteren sanatçı benim. Cumhurbaşkanlığı konserleri sayesinde müzisyen arkadaşlarımız evlerine ekmek götürdü. Geniş bir sanatçı kadrosu vardı konserlerde. Yer almadıkları için konserleri eleştirmek, oranın sanatçısı, buranın sanatçısı diye ayrım yapmak çok yanlış. Unutmamak gerekiyor ki, bu etkinlik sayesinde müzik sektöründeki emekçi arkadaşlarımız para kazandı. Tabii ki bu konserlerde yer alacağım. 

Konserlere siyaset üstü bakmamız gerekiyor. Bu konserler siyasete alet edilmemeli, sanatçıyız biz. Her görüşten, kesimden insana müziğimizle ulaşıyoruz. Sanatçının mahallesi olmaz. Ben kendimi ne bir partiye ne de bir mahalleye ait görüyorum. Siyaset üzerinden Cumhurbaşkanlığı Konserleri'ne yapılan eleştirileri de bu yüzden haksız buluyorum."

https://t24.com.tr/haber/...rine-ekmek-goturdu,917828
Ciddi para aldilar. Haram lokma! 1 sene de para kazanmayaydiniz!

Para b.k gibi zaten.

Populer sanatcilardan bahsediyorum. Dar gelirli sanatcilari elbette devlet desteklesin.

zenginin derdi bizi mi gerdi?
Lokantacı, berber, cafe işletmecisi esnaf aç gezsin; ne yaptığı ne söylediği belli olmayan yandaş şarkıcılar maddi olarak desteklensin. Hani bir söZ var bu taksimi kurt kuzuya yapmaz diye. Durum tam da bu.
Sizi de kim dinliyorsa artık AMK.
Finlandiya başbakanı çıkıp haftasonu millet bahçesinde amon amarth konseri var diyor mu hiç?
Ulan hakikaten şahlanmış bir ülkeyiz (!)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar