bugün

eğer haber asparagas değilse chp seçmenini ikiye bölmekten başka bir şeye yaramaz bu girişim. en fazla %5 oy alır. bu işten en karlı çıkan erdoğan ve bahçeli ortaklığı olur.
yalan haberdir.
ince kemik chp lidir. kılıçtardan bile daha chp lidir.
evde parti yapıyordur o.
nerede onda o cesaret.
Yaninda mansur yavaş gibi güçlü ve sağ kesimden de oy alabilecek sağlam isimler olursa benim de oyumu alabilir.

Diğer yazarların dediği gibi her devirde vekil olan klasik isimler olursa averaj partisi olmaması içten bile değildir.

Ben sayın ince'yi seviyorum ve saygı duyuyorum. Benim diyen chp'li den daha chp'lidir.
kurarsa vatan hainidir. topladığı oylar akp ye bonus gelir.
bu dedikoduyu çıkıp bugün yalanlamazsa artık bir zahmet siktirsin gitsin bu partiden.
görsel
akp adına sevindirici haberdir. ha işte böyle adam olun bölünün oylar dağılsın elimiz güçlensin be olm. evet..
Aynı bokun laciverdi olacak. Lütfen kurmayın sayın ince, sizi gayet iyi tanıdı aklı başında insanlar. Lütfen, 2018 seçim sonrası neredeyseniz dönün oraya ve orada kalın. Ülkenin ciddi siyaset insanlarına ihtiyacı var. Camide namaz kılmak için özel davet bekleyen, seçimden sonra adam kazandı diyerek ortadan tüyen gayriciddi siyasilere tokuz. CHP'nin imajı yerle yeksan edilirken ne yaptınız da parti kurunca ne yapacaksınız? Sizi ve sizin gibileri siyaset arenasında görmek istemiyoruz artık.
Halkı değil kendini düşünen sistem yerin dibine batsın.
spekülasyon olduğu açıktır. yeni şafak gazetesi haberi takılmayınız.
Adam kazandı

CHP'den oy koparabilecek olsaydı, Emine Ülker Tarhan yapardı ama geç kaldı. Parti çoktan cumhuriyetçi Atatürkçü vizyonundan vazgeçmişti bile.

Bunlardan Bir bok olmaz bu saatten sonra.
Beyhude hazırlık.
InsAllah kurmaz. muhalefet oyları bölünür.
Muharrem ince en kral chp liden daha fazla chp lidir.

Bu ortamda böyle bir şey kesinlikle yapmaz.

Ama yapmayacak sonucu da çıkmasın, hedefi 2023 değildir.
görsel
muharrem ince'den halâ bir şeyler bekleyenler, umanlar mı varmış. çok şaşırtıcı.

muhafazakârıyla, milliyetçisiyle, seküleriyle ve diğer tüm farklı unsurlarıyla millet ittifakı bir araya gelip de mansur yavaş ismini neden düşünmez, anlamıyorum. partiler için söylemiyorum bunu sadece; bu partilerin tabanlarında da, yani seçmen nezdinde de böyle farklı farklı isimler zikredilmekte.

kardeşim, amerika'yı yeniden keşfetmeye ne gerek var?

ekmeleddin ihsanoğlu çıktı yok, olmadı, gördük.

peki şu an yanıp bittiğiniz muharrem ince "adam kazandı" diye mesaj attığında sinirden köpüren yine sizler değil miydiniz?

bu, muharrem ince'yi kötü biri yapmaz. aslında muharrem ince'nin dürüst biri olduğununa da inanırım, ama başkanlık söz konusuysa, bence daha fazla vasıflara ihtiyaç var.

daha bi' "lider" profiline ihtiyaç var.

recep tayyip erdoğan'ı seversiniz sevmezsiniz ayrı ama bir lider 18 yıldır girdiği bütün seçimleri kazanıyorsa rakibinizin gücüne saygı duymalı, stratejinizi bu rasyonellikte ve tutarlılıkta oluşturmalısınız.

türk siyasi tarihinde belki eşine rastlanmamış şekilde muhafazakâr saadet partisi'nin, milliyetçi iyi parti'nin, cumhur ittifakına tepki için bile olsa chp'ye göz kırpan hdp'li kürtlerin desteğini aldığı bir konjonktürde, on yıllar sonra istanbul ve ankara'yı hem de aynı anda kazanmayı başaran sosyal demokratlar halâ muharrem ince isminde patinaj yapıyor, gerçekten akıl alır gibi değil.

tekrara düşmek istemiyorum ama muharrem ince'nin gerçekten dürüstlüğüne inanıyorum, seçilseydi bu ülkenin iyiliğine bir şeyler yapmak için çalışacaktı, buna da inanıyorum.

ama yok işte, olmadı, bu saatten sonra olması da çok zor.

buna mukabil, yazımın başında belirttiğim gibi millet ittifakı işini gücünü bırakıp mansur yavaş ismine odaklanmalı, şimdiden perde arkasında bu hedef için hazırlıklar başlamalı.

ismi geçenler arasında bence ekrem imamoğlu da fena bir başkanlık süreci götürmüyor şu ana kadar... ama daha başarılısı var; mansur yavaş!

ayrıca mansur başkan, imamoğlu gibi magazinel bir kişilik değil. polemiklere giren bir yapısı yok, daha icracı. sadece başkanlık işine odaklı, o işini de Allah için başarılı yapıyor.

ismi tüm anketlerde ezici çoğunlukla "en başarılı belediye başkanı" olarak yer alan mansur yavaş aday gösterilmezse, ya da gösterilip de kampanya döneminde yalnız bırakılırsa ufukta bir seçim kaybı daha kaçınılmaz olacaktır.

velhasılı, muharrem ince'yle bu işin olmayacağı açık, bence parti kurarsa da iyice gözden düşer.
iki üç seneye ak parti rozet töreninde kendisini göreceğiz inşallah. Erdoğan kadar hizmeti var ak partiye. Bi bakanlık yakışır yeni kabinede.
devaya geçse daha mantıklı olur aslında.
Bu adam böyle bir parti kurarsa muhtemelen millet ittifakı ile birlikte olur chp nin oyu bölünür ama ittifakın oyu bölünmez ama yüzde 10 u geçer mi bilmem çünkü eğer geçmek istiyorsa ciddi ciddi Atatürkçü bir politika izlemeli günümüzde ki chp nin vekilleri ve hatta kılıçdaroğlu ne yazık ki Atatürkçü değiller.
Not:O chp deki oklardan biriside Milliyetçiliği temsil eder ama şu an utanmasalar Türküm demekten bile acizler.Yazıklar olsun size .Yıllarca bu ülkede azınlık gruplara yaranmak için Milliyetçiyim demekten aciz kaldınız .Muhafazakarları susturup ötekileştirmeye çalıştınız mecliste başörtülü bir kadın çıkınca protesto ettiniz. Bugünkü akp yi chp doğurdu.
parti kurmak muharrem'in yapabileceği bir iş değil. farklı kişilik özellikleri gerektirir.

ama olsaydı iyi olurdu.
Hdpnin oyuncağı olmaktan bıkmış chpliler için iyi bir seçenek olabilir.
yalanladı. zaten götü boklu akitlerin uydurmasıydı.

http://www.sondakika.com/...-parti-kuracagi-13473609/