bugün

islam dini önderi muhammed'in bugün yaşaması halinde tc nin ulu ve yüce önderi mustafa kemal'in izinden gideceğini, onun fikri hür vicdani hür kişiliğini örnek alacağına dair ben dahil bir çok sosyologun üzerinde hemfikir olduğu önerme.
feysbuk hesabı olsaydı da
siyasi görüş kısmına "cumhuriyet halk partisi" yazardı.
ulu önderimiz Atatürkün adını anarken saygı gösterip hz.Muhammedin adını anarken sıradan biri gibi gösteren zihniyetide ulu önderimiz kabul etmezdi.
(bkz: konfüçyüs yaşasaydı emo olurdu)
(bkz: hz muhammed)

ayrıca diğer adı mustafa'dır. tıpkı mustafa kemal gibi. mustafa ismini neden koymuşlar acaba mustafa kemal atatürk'e. peygamberinin ismi diye olmasın. yoksa değil mi?
muhammed yaşasaydı kemalist olurdu.
babanın oğluyla mı muhabbet ediyorsun? kainat peygamber efendimiz (s.a.v) in yüzü suyu hürmetine yaratıldı adamın yaptığına bak olum biraz saygı birazcık saygı lan...
en büyük sosyalistlerden biri hz. muhammed dir. öyle devrim yapabilmek kolay olaydı, halamın sakalları olsaydı amcam olurdu masalına dönerdi bu işler. olsa olsa ulu önder mustafa kemal atatürk devrim yapmak açısından onun izinden gitmiştir diyebiliriz.
yasasa bence george bush destekcisi olurdu.
muhammed yaşasaydı tanrı ilan edilirdi.
kendine din olarak kemalizmi peygamber olarak atatürk ü seçmiş kişi söylemidir, muhtemelen taptığı allah'ıda bilmiyordur.
sadece şu söylenebilir ki;
atatürk yaşasaydı bu sözleri savunan kişi kaçacak delik arardı.
öncelikle "muhammed" değil o, hz. muhammed(sav). bakkalın çırağı değil o, öyle hitap edemezsin. gel gelelim şu kemalist lafına. bu aynı şey gibi, nasıl desem. hani senin oğlun olur, o sana "oğlum" der ya. işte aynı öyle bir şey. yani bir evlat babasına nasıl o benim oğlum diyemiyorsa, peygamber efendimiz'de sonradan yetişmiş bir "insanın" izinde gidemez. ayrıca bu iki insanı (biri "peygamber" biri "insan") kıyaslama gafletinde bulunan bazı dengesiz kişiler var. onlara ve bu başlık sahibine de buradan "siktirin" demek istiyorum.
"siktirin afedersiniz"
(bkz: #7564308)
hardcore kemalisti çileden çıkaracak söylem.
bir kişiye zamanında ben de bu kadar salak mıydım sorusunu sorduracak saygısız hipotez.
(bkz: mohammad ali clay)
ne o askerlik arkadaşın mı diye sorulması gereken üslubu garip bir yazarın sorusudur.