bugün

nasıl ki abdullah'a kısaca "apo," süleyman'a "sülo," deniyorsa, muhammed'e de kısaca "mami," denir.
Samimiyet göstergesidir, Muhammet ismini kullananlar için (bkz: Kendimden biliyorum)

Edit: Ben bu başlığın art niyetle açıldığına inanmıyorum, olayı başka yerlere çekmenin alemi yok.. Muhammed isimli ben buna birşey demeye gerek duymuyorsam, abartmamak gerek...
muhammed'e kısaca mami deniyorsa nani'ye kısaca ne denir sorunsalını ortaya çıkarır.
Orospu çocuğuna da kısaca oç denmektedir.
Bir kişiye Kalk siktir git bu mekandan orospu çocuğu demek de bsg oç oluyor herhalde.
Anana da kısaca orospu denir.
peygamber efendimize (sav) hakarettir.
(bkz: insanı cehenneme yönlendirecek davranışlar)
(bkz: cehennemden kombine almak)
günümüzde Muhammed ismini taşıyan yurdum insanı keşke biraz olsun hz Muhammed in özelliklerini taşıyabilseydi...

işte o zaman hakaret olduğunu düşünürdüm
muhammet ali = mami
mehmet ali = mali
(bkz: mehmet)

cahillik başa bela.
günahtır!

arkadaşlar böyle bir mübarek ismi, peygamber sav'ın adını bu şekilde kısaltmak hiç doğru değil ve bencesi günah. bir kere şunu da söylemeliyim burada en çok iş ana babaya düşüyor. isim koymakla iş bitmiyor, çocuğunuza ve toplumunuza karşı sorumluluklarınız var.

atıyorum ben çocuğumun adını götlek koyayım o zaman. ne bokumu yiyorsa çok affedersiniz, affınıza binaen söyledim yesin. var mı böyle bi şey?

ana baba çocuğu bilinçlenince alacak karşısına konuşacak, "olum arkadaşlarını kibar yolla uyar sana mami demesinler, diyen olursa da gel bize söyle ebesini zikelim" diyecek. oldu o zaman ben de çocuumun adını götlek koyayım yok ya?!?!?!
arkadaşlar arasında çok yaygındır.
başlığın art niyetle açıldığını düşünüyorum eğer öyleyse en yakası açılmamış kufurlerimi ağzımdan tukruk saçarak söylüyorum.
orospu çocukluğunda nirvana yapmış kişilerce yapılacak eylem.

sıkıntı yaratttıklarını düşündükleri başlıkları anında kaldıran yönetim bu başlıkları neden kaldırmıyor anlamıyorum.

halkın dini değerlerine hakaret de anayasal suçtur ey yönetim hatırlatayım dedim.
neden küfür edildiğini anlamadığım bireylerdir.

benim dayı oğlu muhammet ismine sahip ve biz kendisine mami diyoruz.

bunda ne gibi bir günah ne gibi bir aşağılama var anlamıyorum.

he ben eğer kuzenime bu tarz bir düşüne ile yaklaşırsam haşa peygamberimiz yerine koyuyor olup asıl günahı o zaman işlemiş olurum.

bırakın olum böyle olayları. dinimizi olduğu gibi düzgün bir şekilde yaşayalım.

adettendir nothing else matters : 7 yaşından beri yaz kış camiden çıkmayan bir insanım.
Adam Atatürk le peygamberimizi kıyasliyor hey Allah im ne günlere kaldık ya .
özellikle okul ve mahalle arkadaşları arasında çok yaygın olan kısaltma.
biz ona kısaca "muho" derdik.
mami yi bırakta diğer entrylere bak. entrylerde "mami" dedi diye, acayip küfür, hakaretler var. zamanında mod. lar uyumuşlar mı, demeden de geçemeyeceğim.