bugün

olumunden sonra bir koyup uc alinamayan bir baska lider.
"Türkiye'de hak isteyen Kürtler var, Senelerdir Türk ordusu Kürtlerle savaşıyor. Niye Türkiye’nin askeri hava sahası kapatılmıyor, ne ABD ne de Avrupa bununla ilgili karar çıkarıyor. Neden?" demiştir rahmetli.

şakirtlerin, kemalistlerin, militaristlerin, ya da ülkücülerin anlayabileceği bir adam değildir.

hadi bakalım yavru kurtlar. bir daha da tanımadan kimseyi kendi tarafınıza çekmeye çalışmazsınız artık.
"kıbrıs barış harekatı"na verdiği destek dışında neyini biliyorsunuz acaba bu adamın?
kaldı ki kıbrıs konusundaki tavrının da aşırı duygusal olduğunu düşünüyorum ya neyse.
sonu adolf hitler, josef stalin, benito mussolini gibi olmuş arap baharı mağduru lider! yani liderdi. geçmiş zamanda.
neredesin koca reyiz dediğimizdir.
http://dunya.milliyet.com...827398/default.htm?PAGE=5
tekrardan görüntülerini izleyip tüylerimin ürperdiği üzüldüğüm lider. Daha ne vatanseverler illegal yollarla vatan haini olarak gösterilecek merak ediyorum. Allahuekber nidalarıyla müslüman linç etmek bir müslümanın kanını dondurmuyorsa Allah onları ıslah etsin diyorum başka birşey demiyorum.

Münafık olan mı daha korkunçtur yoksa müşrik olan mı ? siyah giyen adam karda zaten bellidir.
Ölümü hakkında söylenenler:

-Birleşik Krallık Savunma Bakanı Philip Hammond, acımasız bir muameleye tabi tutulan Kaddafi’nin öldürülmesinin devrimi “lekelediğini” söyledi.

-ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'da Kaddafi’nin ölümü hakkında BM soruşturması açılmasını destekleyeceklerini söyledi.[6] ve Öte yandan bir televizyon programında Kaddafi hakkında sarfettiği, "We came, we saw, he died!" sözleri büyük tepki buldu.

-Muammer Kaddafi'nin oğlu Mutassım Kaddafi'nin eski sevgilisi Vanessa Hessler Kaddafi'nin ölümüyle ilgili "Mutassım ile gerçek aşkı yaşamıştık. Ona ve babasına yapılanlara inanamıyorum. Libya’da fakirlik falan yok. Libyalı muhalifler ne yaptıklarını bilmiyorlar. Onlar çok iyi bir aileydi" dedi.

-Son olarak Muammer Kaddafi'nin muhalifler tarafından yakalandığı Sirte'de dönemin Fransa cumhurbaşkanı Sarkozy'nin görevlendirdiği ajan tarafından öldürüldüğü iddiaları ortaya atılmıştır
Petrol satımını altınla yapmak istediği için devrilen dikdatör, dikta rejimi iyi değildir elbette ancak kaddafi refahı tabana yaymış bir dikdatördür keşke petrol ihracatı yapan ülkelerde kendisinin yolundan gitse de karşılıksız para basıp dünyanın anasını siken orospu çocukları günlerini görse.
türkiyeye zor zamanlarında çok fazla yardımı dokunan onurlu arap generalidir. araplardan nadiren çıkabilen insanlardandır ve türk dostudur. hayatının sonuna kadar türkleri savunmuştur ve kalleşçe öldürülmüştür. cahil arapların öldürdüğü ilk adam gibi adam olan liderdir. mekanı cennet olsun. kıbrıs barış harekatında bize tek yardım eden adamdır o bağzı tayyipçilere duyrulur adama küfür etmeyin artık bizde size ederiz.
(bkz: Bana bakın yaraklarım)

Kıbrıs harekatında bize yardım eden lider.

Gel gör ki rte onu arkasından vurdu. Natoya peşkeş çekti.
türkiye ye kıbrıs barış harekatında yardım eden büyük lider.
birleşmiş milletler toplantısında bütün dünyanın gözüne baka baka "hepiniz teröristsiniz" diyen,

1974 kıbrıs barış harekatında uçaklarımızı muhimmatla doldurup gönderen,

42 yıl boyunca libya'yı, libya'nın bir daha göremeyeceği şekilde yöneten,

kur'an'dan "kul" (de ki,) sözlerini, "bu hitap peygamber içindir, peygamber öldüğü için bu kelimelere gerek yoktur" diye çıkaran, devrik libya lideri.
Yurt dışında yüzlerce öğrenci okutan, çöl ülkesinde sanayileşme başlatan, Amerikan karşıtı, petrolü altınla satmayı öneren, barış harekatımızda sırtında askeri mühimmat taşıyan, en az Yılmaz Güney kadar çirkin bir kraldır. Fakat oğlu hiç kendisine benzemez. Bir de Türkiye'nin yeni yobazının arkasından vurduğu, Amerikan deniz komandolarıyla yıktığı devrdik liderdir diyebiliriz.
Ayrıca bir satranç ustasıdır.
Saddam huseyin ile birlikte turkiyeyi seven 2 araptır.

Ne hikmetse ikiside ölduruldu hemde etik olmayan bicimde.

Kibris harekatinda olanları duyduk. Şimdinin parası ile 75 milyon liralık benzin. Karşılıksız.

Rahat uyu bedevi kartalı.
vakti zamanında kıbrıs barış harekatında türkiye'ye destek veren liderdir, kimse destek vermezken o gereken desteği vermiştir.
sistemi bizim demokrasimizden daha demokratiktir. (bkz: cemahiriye)

Zaten normal yollardan demokrasi isteselerdi, kaddafi kendisi inerdi. kaddafi'nin en çok istediği şeydi halkının demokrasi istemesi. mafya gibi istediler. mafyanın demokrasisinden ne olur?

zilyon tane istihbarat örgütü keskin nişancı-ajan yolladı libya'ya. kaddafi'yi linç ederek öldürdüler, mutassım'ı öldürdüler. ordudaki "bağzı" orospu çocuğu aşiretlere mensup askerler kaddafi'ye sahip çıkmadı. "kaddafi gitsin, petrolden daha fazla pay alırız" diye düşündüler. kaddafi öldükten sonra çoğu petrol kuyusu el kaide'ye ve başka çetelere kaldı.

libya'da bin tane aşiret var. hepsi ayrı telden çalıyor. ayrı bir dünya resmen orası. böyle oryantalist mantığınızla yorumlayabileceğiniz bir durum değil libya'daki.
savasin basinda cok ustundu ve kazanmak uzereydi.
takii fransa rafael jetlerini ustune salana kadar.
halbu ki ne kadar emindi zaferden.
fareler gibi olecekti mualifler, kendi faraler gibi olduruldu.
hak etti mi, tartisilir...
neyse mahkemeyi kubrada gorecegiz bununda durumunu yoksa iyi diyenide var kotu diyenide...
yazık olan bir libya lideridir.toprağı bol olsun dediğim libya devrik lideridir.

Not:kendisine yapılanlar hiçkimse tarafından desteklenemez ve savunulamaz.Müslümanlık hakkında sağda solda konuşanlar bu adamın böyle bir ölümü haketmediğini bilir.Libya petrollerini yıllardır avrupa devletlerine yedirmedi bu adam dış ülkelere dişini herzaman gösterdi.Kendisi fransa'ya italya'ya yaptığı gezilerde onların saraylarında konaklarında değil libya'dan götürdüğü çadırlarda kalarak herzaman farkını korudu.
He bide necmettin erbakan'ı çadırından kovması unutulmaz bir anıdır.
istanbulda eğitim gördüğünü okumuştum.
unutmadık.
ülkesi için çalışan bir diktatördü. fakat davranışlarında tutarlığın olmadığı dengesiz manyağın biriydi.
Sosyalist rejimi dunya uzerinde uygulayabilen tek devlet adamiydi.. Allah Rahmet eylesin.
büyük adamdı vesselam.öldüğünde acaip üzülmüştüm. saddam hüseyin,muammer kaddafi bunlar değerli adamlardı. gitmelerinin ardından ülkelerindeki kaoslar hâlâ bitmemiştir ve uzun yıllar boyuda bitmeyecektir.
libyalıların orospu çocuğu olduğunu görmemizi sağlayan büyük lider. o kadar daşşaklı bir adamdı ki italya'da roma'nın orta yerine bedevi çadırı kurmuşluğu vardır. üşüyoruz kaddafi reyiz.
modern türkiye cumhuriyetine ihanet etmeden elini uzatan tek arap lideriydi. Allah gani gani rahmet eylesin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar