bugün

makbule geçecek durumdur. hitler'i aştı ölsün artık diye düşünüyorum.
ntv radyo alt yazı geçti.
tarih veriyorum 13 Haziran 2012 ahanda yazdım şuraya.

edit: aref'ten popüler olurum kehanetim tutarsa.
kaçamadığı tek şey ölümdür. o yüzden elinden geleni yapmaktadır.
haberlerden gördüğüm kadarıyla önce iki bacağı yaralı bi şekilde yakalanmış daha sonra ölmüştür.
yazık oldu reyiz'e diyorum. aynı memleketimizde ki gibi amerika'dan avrupa'dan icazet alan sözde müslüman muhalifler ayaklanarak koltuğundan etmişlerdir. daha sonra da amerika işbirliğiyle öldürülmüştür.
Amerika dışişleri tarafınfan yalanlanmış haberdir.
sözünün eri olan bir diktatörün ölmesidir. adam şehit olacam kaçmayacam dedi hakaten de sözünü tuttu ya. (bkz: üşüyoruz kaddafi reyiz)
allah rahmet eylesin denilecek durum. yerine gelenler gereğini yapmış uluslararası sermayeye ülkenin kapılarını sonuna kadar açmıştır. mamur bir ülke olan libya savaş sırasında bombardımanlarla yıkılmış ve inşaat devlerine yeni ufuklar açılmıştır.
vahşi kapitalizmin yağmalama için bir kaleyi daha ele geçirmesidir. kaddafi şöyledir böyledir diyecek halim yok ama az çok libya'yı bilenler kaddafi'nin tüm araplar arasında en çok sosyal paylaşım yaptığını, en çok halkına hizmet getirdiğini de bilir. diktatör müydü? kuşkusuz ama nedense kapitalizm ile iş birliği halinde ki diktatörlere hiçbir şey olmuyor. ne zaman ki kapitalizm ile aran açılıyor işte o zaman vurun abalıya...allah taksiratını affetsin. libya halkı da umarım kapitalizmi koyunlarına aldıkları için çok fazla bedel ödemezler. bizim saflara ise allah akıl fikir versin diyorum. özgürlük gelecek, dünya artık daha iyi bir yer olacak felan geçin bunları...
20.10.2011 kaddafi öldü!
en azından ülkesinin doğal kaynaklarını ona buna peşkeş çekmiyordu. nankör libyalılar kıymetini bilmedi.
saddam sonrası ırak ne olduysa, kaddafi sonrası libya öyle olacaktır.
doğruysa eğer son pkk olaylarının ikinci plana atılmasına sebep olacaktır gündem değiştirmek için bulunmaz nimettir ne yazık ki.
hazin olmuştur. hele o gerizekalıların ölüsünü yerlerde sürüklemesi, görüntüleri dünyaya servis etmesiyle diktatörlük olayını bir kenara bırakıp orada dur dedirtmiştir. bugün sevinsinler de bakalım o kendi elleriyle çizdikleri kader daha sonra kendilerini sevindirecek mi? onu görecekler.
her diktatör kötüdür diye bir olay yok, ülkesini kimseye peşkeş çekmedi, libyayı arap dünyasındaki en zengin ülkeler arasına soktu ayrıca de bu adam kıbrıs harekatında bize yardım yollayan tek devletin başkanıydı. arap halkı bir kez daha ne denli nankör olduğunu göstermiştir bence.
libya için kayıptır. diktatörlük her ne kadar iyi bişey olmasa da, libya için kapitalizme karşı önemli bir güç olmuş, ancak kaçınılmaz olarak yok edilmiştir.
(bkz: kılıç taşıyan kılıçla ölür)
libyalılar(araplar) o kadar gerizekalı bir millet ki ırakta olanları gördükleri halde amerikanın kendilerine özgürlük getireceklerine inandılar ve kaddafi yi sonunda öldürdüler. şimdi merak edilen amerikanın getirdiği özlüklükten sonra ne olacağıdır.
üzerinde düşünülmesi gereken durumdur. umarım her şey daha da kötü olmaz.
Dramatiktir..
intikam naraları atmak yerine oturup düşünmek gerekir.Asırlardır Ortadoğulularda olagelen hastlıktır bu..
Sorgulamaz senelerce tapar,slında hiçbir halt da yapmak istemez..Ortadoğulu uyur,ne tepesindeki baskıdan şikayet eder,ne diktatörden,ne kraldan ne kralcıdan..Etkisiz elemanldır,ki zaten bu nedenle tarih boyunca hep kullanılmıştır.Çabuk tapar,hemen vazgeçer ve yerle bir eder tüm 'heykelleri'..
Bir ülke halkı organize olabilir ve bu organizayon ile ülkesinde devrim yapabilir.Bunu ancak alşkışlayabiliriz.Ancak onun bunun dürtmesi ile lider alaşağı edip dünyaya linç görüntülerini yayınlamak sadece Ortadoğu'da görülür.
Çabuk inanır Ortadoğulu...Birkaç dolar fazla görünce liderini satar,tepesindekini indirmek için Amerika,ingiltere,italya,Fransa farketmez herkesle işbirliği yapablir.Sanır ki daha zengin daha refah olacak..
Ama aptaldır da bir o kadar..Misal kısa zaman önce nara ata ata liderlerinin heykelini yıkan Irak'ın durumunu bir türlü göremez.Bilmez ki en fena diktatör bile işgalciden daha iyidir.
Kaddafi'yi sevmem,yönetimini onaylamam..Ancak bir halkın 'yabancı fonlarla' hareket edip bir de aptal gibi bunu 'kendi iradesi ile yaptığına inanarak' liderini satmasını da onaylamam..