bugün

icqdan zevk almamış, mirc'e takılmış, sonrasında msn ile aşna fişna etmiş nesildir.
O zamanlar tabi sosyal medya bu kadar aktif değil, öyle instagramlar, facebooklar filan yok stolk yapmak için canımız sıkıldıkça başka mail adresleriyle yeni hesaplar açardık. Kalbimizin kıpraştığı kız kardeşimizin/ablamızın listesinde ekliyse şifre hacklemeye filan çalışırdık. Te allahım.
O zamanlar Mıchael jackson daha siyahi. Yazdıklarına cevap gecikirse titreşim yollardık (sesi hala kulaklarımda çınlıyo). Daha o zamanlar stalk olayı gelişmemişti çünkü çok platform yok nasıl bulacaksın. Durumunu meşgul yapanları cool sanardık. Kısaca efsane nesil diyebiliriz.
(bkz: bu kadar sık titreşim gönderemezsiniz)
--spoiler--
oturum aç
oturum kapat
oturum aç
oturum kapat
oturum aç
oturum kapat
oturum aç
--spoiler--

sonrasında gelen küfürler.. Ah ulan ahh..
Hepimiz hackerdık amk. Arkadaşlarımıza şifre kırıyorum msn patlatıyorum havası atardık. Halbuki tırt.

Google'a msn hack yazar bi kaç uyanığın boş programlarıyla eğlenirdik işte.
Icq bile kullanmisligim var.
başlığı görür görmez titreşim atasım geldi.
Sonlarına yetiştiğim nesildir, bunun bir üst leveli mirc kullanmıştır ikisindende ekmek yedik sağolsunlar.
titrete titrete insanı manyak eden nesildik, ah ulan be ne güzeldik.
Bir Mirc kullanmis nesil degildir. #zurna
Ne dinliyorum diye bir özellik vardı. Ordan tavırda yapardık,tripte,aşkımızı da ilan ederdik. Nelerle uğraşıyormuşuz. Ne eziyetler çekmişiz. iletilerimize az mı özlü sözler yazdık. Valla acıdım şu an halimize. Ama yandan bir anda çevrimiçi diye bir kutu çıkardı ya o beklediğin saatleri unuttururdu.
Birde "msn den yılmazı sileceksin." var tabi. O çok ayrı bir konu.
aralarında olduğum nesildir. bir ara plus programı vardı sınırsız titretme hakkı veriyordu karşıdakini sövdürene kadar titretir ha titretirdik. özelliği bilmeyene önce "hoparlörün açık mı" diye sorar "evet" derse hemen "hayır" derse "aç o zaman" deyip zangır zangır bağırtırdık hoparlörden *
titreşim gönderip bak ben geldim diyen nesildir. Efsanedir.
Emoji olarak sadece gülen surat kullanan nesildir.
onun evvelinde koskoca ericsson telefon ile birbirine çağrı atmış nesil en efsanesidir hey gidi hey...
Ne dinlediğini göster.
Uzayabilen antenli turuncu alcatel kullanan nesil kadar efsane değildir.
Titretme lan habure manita ile konuşuyorum yazıcam...
Hey gidi.

Mirc, irc vesair patlamış gitmiş, üzerine bir de msn messenger denilen uygulama çıkmış. O zamanlar atariden yeni kurtulmuş, ps2 ile gözleri kanamış bir birey, daha doğrusu yeni ergen, olarak yasları daha büyük abilerimizden görürdük. MSN'ler alınıp verilir, sohbetler edilirdi. Affedersiniz o dönemlerin karı/kıza yürüme itemi bu uygulamaydı. Tabi millet yazıyor, sohbet ediyor. Ben de o yazın boş dolanmayayım diye babamın arkadaşının muhasebecisinde işe girmişim, cepler para dolu. Tıka basa yiyorum, bilen bilir vergi dairelerine gidip geziyorum. Hayat bana güzel. Fakat eksik bir şeyler var. O hayal dünyası olan msn kızları. Ergenlik de başa vurunca bildigin LPG'li araba misali gazla çalışıyorsunuz. Hele bir de kendini gazlama olayı var ki deme gitsin. Neyse bir gün yine bisikletime atlamış vergi dairesine gidiyorum, yolda kendime ayar cektim. Dedim ofise bir gideyim, kimin MSN'i acıksa ondan kız maili bulacağım. Kendime de bir adres oluşturdum ki içler acısı. Şimdi birisi görse tanımamazlığa vururum o derece. Her neyse efendim, aldım o gazı, yardıra yardıra mekana geldim. Kimse de yok, öğle arasında yemek yiyorlar. Gittim bilgisayarla baktım, kulağı çınlasın ibrahim abinin pc acıktı. Malum, tam bir namus duşmanı olduğundan msn hep online, hep hazır. Tuttum tek tek dolaştım. Profil fotoğrafı olanlardan kendime kız beğendim. Yaş aralıkları 25-30. Benim yaş 13-14. Artık Nasıl bir yokluk, Nasıl bir açlıksa 15-20 tane adresi gözüme kestirdim. Bana da ufacık bir kasası olan saçma sapan bir bilgisayar vermişlerdi. Kapı girişinde duruyordu. Ona oturdum, tek tek kızları eklemeye başladım. Kimi kabul etti, kimi etmedi falan ben kabul edenlere Merhaba, selam yazıp titreşim yolluyorum. Ama Nasıl gaza gelmişim, erkekler anlar, kesin düşecek psikolojisindeyim. Neyse, baktım olacağı yok, iki bir şeyler yiyeyim de geleyim dedim. ibrahim abiden de taktiği kapmışım, pc ve msn açık duruyor. Gittim, yedim, geldim. Baktım, o da ne, birinden cevap. Emoji atıp o da merhaba demiş. Ben de durur muyum, o zamanki ufak beynimle saçmalıyorum. Kadın 30 yaşında, yer mi bebe laflarını, anladı durumu. Direkt kaç yasındasın diye sordu. Benim de bir an boşluğuma geldi, söyleyiverdim. O an engellenmek Nasıl bir hismiş ilk tattığım ve anladığım andır. Ve o dumanlı kafa ile ben iki hafta boyunca hayata küsmüştüm.

O gün bu gündür, msn kapanana, iptal olana, patlayana kadar daha da elimi sürmedim. O sebepten Efsane nesil sayılır mıyım bilmem. Zaten sonra sms falan çıktı, kontör derdine düştük. Gerek de kalmadı.
Ergenlik zor Zamanlara denk geldi Azizim. Zor.
o değilde birde yama yapardık an anda birden fazla oturum açmak için.
en çok titreşim göndermeyi özlüyorum. dılılım. bana kalırsa bu kadar msn özleyen bir nesile tekrar msn kullanıma açılsa, kârda olurlardı.
kesinlikle bir samsung e250 si olmuştur.
Ayça_27 yi tanıyan ve kanayan gül arkaplanlı büyük küçük yazılmış qeqo sözlerine maruz kalmış nesildir.

Edit : ayça eksiledi.
bknz: bu kadar sık titreşim gönderemezsiniz.
bir de ne dinlediğini dışarıya açıp oradan atar gider yaptığımız efsane dönemler.