bugün

blind guardian'ın the forgotten tales albumunde coverlanmıs the chordettes sarkısı

sozleri :

Mister Sandman, bring me a dream
Make her cutest that I've ever seen
Give her two lips like roses in clover
Then tell her that her lonesome nights are over

Mister Sandman, I'm so alone
Don't have nobody to call my own
Please turn on your magic beam

Make her cutest that I've ever seen
Give her the word that I'm not a rover
Then tell her that her lonesome nights are over

Mister Sandman, I'm so alone
Don't have nobody to call my own
Please turn on your magic beam

Mister Sandman, bring us a dream
Give her a pair of eyes with a congeal of gleam
Give her a lonely heart like Harlehatschi
And not so wavy hair like Liberachi

Mister Sandman, someone to hold
Would be so peachy before we're to old
So please turn on your magic beam
Mister Sandman, brings us
Please, please, please
Mister Sandman
Bring us a dream

Yeah...
geleceğe dönüşte marty nin 1955 e döndüğünde rüyayla gerçeği ayırt etme sürecinde çalan müthiş huzurlu parça.. o sahneye daha iyi uyacak başka bir parça yoktur olamaz olmamalıdır.. ve kanımca sinema tarihinin en tatlı sahneleri arasındadır da.. belki de bana terapi gibi geldiğindendir.. hayatımın en masum yıllarıydı belkide.. o günlere dönebilmek için şuanda en çok değer verdiğim birçok şeyden vazgeçebilirim sanırım..
tam olarak marty mcfly ın kasabanın merkezine gelip de etrafını incelemesiyle baslayan sarkı. pek fazla surmemesi ile beraber akla kazınacak kadar onemli bir andır sinema tarihinde.
sanırım orjinali anonim olup bir tür dua gibi birşeydir. bu dua ettikleri kum adamın korumasını isterler gevur insanları. uyandıktan sonraki gözlerdeki çapaklar da bu sandman ın imzası niteliğinde kum taneleri kalıntıları olsa gerek. geleceğe dönüşte çalınan şarkı four aces isimli bir gruba ait olup kanımca mr. sandman ler içinde en güzel olanıdır.

kültürümüzde de buna benzer bir dua vardır :

yattım allah kaldır beni
nur içinde daldır beni
can bedenden ayrılırken
imanımla gönder beni
* *
(bkz: enter sandman)
blind guardian coverı ile müzik tarihinin en eğlenceli şeylerinden birine dönüşmüş klasiktir. söz konusu yorumu mutlaka dinlenmelidir.
amerikan kültüründe hayali bir kişilik.
homer simpson'in kucuklugunde soyledigi sarkilardan.
Mr nobody filmiyle tanıştığım güzel şarkıdır.
"Mr. Sandman, I'm so alone, don't have nobody to call my own" kısmı için bile sevilebilir. (bkz: Yalnızlığa akan gözyaşları)
müthiş bir nan vernon cover'ı vardır.

http://www.facebook.com/photo.php?v=101510847018534853eN0ahya6qk&feature=youtu.be
Orjinali kadar blind guardian cover'i da guzel olan sarki. Aksam aksam akla gelmistir. Sevindirmistir.
geceleri çocukları korkutmaya gelen hayali bir karakterdir.
ben de kendisinin dişi versiyonu olarak şimdi gidip sütümü içip uyuyacağım. hiç çocuk filan korkutamam.

yalnız şarkı güzel.
https://www.youtube.com/watch?v=CX45pYvxDiA
kendisinin benle aynı lisede okuduğunu öğrendikten sonra silik olan yazar.