bugün

Opera dan sonraki iyi tarayıcıdır. Chrome bu aralar pek bi bozdu.
Linux için olan sürümü hayallerinizdeki ideal tarayıcıdır. Göz yaşartır, işte tarayıcı dedirtir. Pek çok Linux dağıtımında da buna karşılık kemikleşmiş bir biçimde sunulur, resmen Linux'un resmi tarayıcısıdır.
40. sürümünü yayınlayan browser. linux kullanıcıları çok daha iyi kullanacakmış.
http://bilisimlife.net/Ko...k-Performansi-Alacak.html
iyidir, güzeldir, hojtur amma, gerçekten çok can sıkıcı olarak hata veriyor. flash problemi yüzünden sürekli belirli plugin'leri hata veriyor ve işleriniz yarım kalıyor. aynı zamanda ne spotify, ne başka bir internet radyosu dinleyemeyeceksek sene olmuş 2015 ne anlamı kalıyor kuzucum?
e tilkicim, seviyoruz seni, user friendly'sin falan ama, yani sen de biraz bizi zorla chrome'cu yapıyorsun bak, ayıp olmuyor mu?
(bkz: nasıl olacak bu işler)
bir yandex browser değil. en daşşaklı ve en güvenli tarayıcı yandextir.
chrome ve o muhteşem eklentileri varken asla kullanmayacağım, bellek katili tarayıcı.

gerçi maxthon hepsinden iyidir ama napalım, alışkanlık. chrome dan vazgeçemiyoruz.
Efendim diger tarayicilarin eline verendir. Zira android versiyonu icin konusursak arka planda video oynatma ozelligi ile gonlumde taht kurmustur. Ister ekran kitli olsun, ister uygulama alta alinmis olsun, ister baska sekmede gezerken olsun. Ayrica chromede dizi izlerken zirt pirt videonun bozulma sorununu yasatmayandir. Ozet gec pic diyenler icin ozetleyecek olursam: windowstaki gezinme rahatligini androide getirendir.
ilk kurulumdan sonra 1 ay içerisinde şişmeye başlayan ve sonradan DONAN tarayıcıdır.
>> OPERA'yı tek geçerim. Her ne kadar da kullanıcı sayısı az olsa da bence tarayıcılar içinde en kullanışlı ve hızlı olanıdır.
efsanedir.
tam sayfa ekran görüntüsü almak istiyorsanız

shift+f2 yapıp alt kısımda açılan metin alanına

screenshot dosya.png --fullpage yazarak bulunduğunuz sayfada tam ekran görüntü alabilirsiniz. alınan görüntüyü dosya indirir gibi indiriyor sağ üstteki indirme kısmında görebilirsiniz.
Yavaş yavaş internet expoler tadı vermeye başlıyor . Tekrar chrome'a döndüm.
rust programlama dili ile baştan yazılacak belirli kısımları.

sıfır bellek sızıntısı olan ve c'den daha hızlı bir programlama dili kendisi.

bellek sızıntısı olmaması ve envai çeşit dil ile iletişime geçen inline assembly barındıran rustc ya da pure rust compiler ile derleniyordu yeni sürümü. özetle hızlanacaktır.

alttaki entryde de söylendiği gibi cayır cayır çalışıyor. opensuse 42.1 leap ile efsane performansa sahip kde üzerinde.
Linux da cayır cayır çalışan browser.

Lan hangi add ons kullanıyorsunuz faydalı bişiler varsa beni de yesillendirin la.
başıma ilk defa böyle bir şey geldi. sorunun ne firefox abi diyesim geliyor kendisine. bu arada kullandığım sys monitoring şeysi htop. bulun indirin. windows kullananlar maalesef kullanamayacaklar bu harika aracı. üzgünüm.

görsel
yıllar sonra chromedan geçiş yaptığım tarayıcı. yalnız bi sıkıntım var chromeda youtube video ekranı biraz daha büyük firefoxa göre. bunu ayarlamanın bir yolu yok mu?
ilk çıktığı zaman tarayıcı dünyasını feth eden, ardından chrome'un yükselişine engel olamayan tarayıcı.
Her pc alisimdan veya formatından sonra ilk kurduğum tarayicidir diğer tarayicilardanda daha güvenlidir .
bir zamanlar webmaster'ın can dostuydu. şu an sanki düşmanı gibi. öyle iğrenç durumdalar. abi bu nasıl bi typography düşmanlığıdır yahu.
Mozilla Vakfı tarafından geliştirilen özgür bir ağ tarayıcısıdır, eski Mozilla Suite'in yeniden tasarlanmasıyla, Netscape - Gecko tabanlı olarak, XUL kullanıcı arayüz dili ile hazırlanmıştır. Günümüzde internet kullanıcılarının yaklaşık olarak %20'si Firefox kullanmaktadır.[3] Özellikle Endonezya, Almanya ve Polonya'da büyük başarı elde etmiş olup bu ülkelerde kullanım oranları sırasıyla %57,[4] %45,[5] ve %44[6] düzeyindedir. Firefox sürekli olarak pratik hızlı internet kullanımı için kendini geliştirir, ön planda yeni özellikler kazandırır, rakipleri Firefox'un birçok yeni özelliğini kendilerine kopyalamıştır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Mozilla_Firefox
vakti zamanında internet explorere rakıp olmus lakin dibe vurmus tarayıcı.
Çomarlar bilmez . sade , temiz , hızlı tarayıcıdır. Ayrıca mobil versiyonu arka planda youtube açar(yıllardır beklediğiniz özellik).
55a nightly sürümünde artık tek tıkla ekran görüntüsü alıp, upload edip size linki verebiliyor.

aşmış artık.
3.5 versiyonundan sonra sırf versiyon numaralandırması yüzünden bile tiksindiğim tarayıcı. O neyd amk 4,5,6...20,21,30,40 diye gitmeler. Sanki her sürümde çok büyük bir yenilik getirmiş gibi. Aksine her yeni sürümde daha hantallaşmıştı. Sonra yandex browser çıktı da geçiş yapmıştım. Ama chrome çekirdeği kullanan yandex browser da zamanla chrome gibi salaklaşınca operaya geçtim. Geçmişte operayı da kıl olup bırakmıştım ama deli geliştirmişler. Şuan favori tarayıcım operadır.
Yeni sekmede aç seçeneği çıkmıyor bağlantılarda ona uyuz oluyorum. Sırf bunun için chrome a geçebilirim. Fakat download helper eklentisi çok işime yarıyor. Bu yüzden iki tarayıcıyı da kullanmaya devam.
Bir zamanlar kullandığım tarayıcı. wysiwyg editörünü vbulletin forumlarında google chrome'dan çok daha iyi çalıştıran tarayıcı olmasına rağmen chrome kadar sade değildir. sade olmaması da hız konusunda büyük engel yaratıyor ara sıra çökmesi ve bu konuda kullanıcılarından topladığı yığın rapora karşı güncellemelerinde hala bu tür sorunları halledememesi de cabası.