bugün

5.0 güncellemesi mevcut olan tarayıcıdır. ancak add-ons sitesinde bir çok eklenti henüz desteklenmemektedir. özellikle facebook toolbar eklentisinin olmayışı üzdü beni.
indirdiğimiz dosyaları nereye kaydedeceğimizi nasıl seçiyoruz dediğim tarayıcı.

not : bilgisi olan pm atsın allesen.
an itibarıyla sabah sabah iyi dileklerimi(!) kendisine sözlü olarak ilettiğim web tarayıcısı.

ulan bir browser ramden 270 mb yer mi aga, 12-13 sekme açınca kafayı yiyo 350 mb yemeye başlıyo. 350 mb ne lan! olum 350 mb bu, benim eski pcnin toplam rami 512 mb tı amk. google chromea geçiyorum an itibarıyle. bakalım onda da açıcam 10-20 sekme kaç mb yicek benim canım bilgisayarımdan. görüşücez aga bu iş burda bitmez.

özür dilerim firefox. gb

chromeu indirdim kurdum, firefoxdaki ne var ne yoksa içine aktardık falan açtım facebook ve ulusözlüğü ardındanda hemen açtım görev yöneticisini. bir de ne göreyim chrome 40 mb yiyo ramden. allahım nasıl mutlu oldum nasıl sevindim bilemedim. ardından acı gerçeğin farkına vardım. iki sekme açmak ayrı ayrı iki chrome açmak gibi gözükyodu. dedim bi bokluk vardır bu işte. ardından hocam.com, wallbase, twitter, mynet, youtube, msn live, fizyi açınca acı gerçekle karşılaştım. oturdum hepsinin ramden yediği miktarı topladım. 400 mb amk.

denetim masası/program ekle kaldır.

önemli not: tarayıcıyı 1-2 sekme açıp kullananlar için chrome idealdir. fakat benim gibi her boka giren insanlar için mozilladan şaşmayın derim. tecrübeyle sabittir.
6.0 güncellemesi yayınlanmış olan tarayıcıdır. takip edemez olduk artık güncellemeleri.*
açık kaynak kodlu olmasının yanı sıra güvenli olduğu bilinen tarayıcıdır. sayısız eklentileri ile internet yaşamını daha kolay hale getirir. bir gün google chrome kadar hızlı olması temenni edilir.
sürüm mantığını değiştirmiş program.

ana sürüm numarasını sadece çok büyük yeniliklerle değiştirirdi eskiden, şimdi ota boka sürüm yeniliyor.

daha 4.0 çıkalı kaç hafta oldu; al işte 6.0 çıktı bile.
5.0'ı söylemedim bile; 1 ay kullanmadık onu zaten daha.

özetle; kesinlikle mükemmel bir program. ama sürüm konusunda saçmalamaya başlamış program.
an itibariyle 16.8 mb'lık yükleme yapan program.
chrome'a yenilmiş programdır.
chrome varken hiçbir şekilde kullanılmayan kullanılması düşünülmeyen browser'dır.
eklentilerinden dolayı interneti keyif haline tarayıcı. diğerlerinin hepsinde ya sorun var ya da eklentileri eksik.
güzel eklentileri olmasına rağmen sadelik ve hız konusunda (bkz: google chrome) ile kapışamayacak tarayıcı. evet (bkz: browser) değil (bkz: tarayıcı).
son sürümü 4.0 ın çıkmasıyla davasından vazgeçmişe benzese de en güvenilen tarayıcıdır.
chrome'la karşılaştıranlara şaşıyorum.

firefox modifiye etmenin sınırlarında sizi haz çığlıklarına boğarken, chrome bu eklenti kıtlığıyla en fazla çeşnisiz, tuzsuz, tatsız hazır çorba olabilir.

evet hazır çorba "hızlı"dır.
7.0 güncellemesi ile yok artık ali sami şeklinde düşüncelere iten tarayıcıdır.

bunun dışında göze çarpan pek yeniliği yoktur. yine de chrome'dan sonra tek dostumdur kendisi.

zaten yavaş açılan firefox'u onlarca eklentiyle dakikalar içinde açılmaya itmek ise benim açımdan saçmalıktır. yoksa elbette eklentileriyle silip atar kendisi.

(bkz: sürekli büyüyor efendim durduramıyoruz)
bir çok eklenti desteklemesi ve açık kaynaklı sürekli geliştirilen bir tarayıcı olması sebebiyle dünya üzerinde bir çok kullanıcının tercih ettiği internet tarayıcısıdır.
tablet bilgisayarlara özel olanı çıkacakmış.
http://sondakika.com/habe...-firefox-geliyor-2968226/
açar açmaz kapatmadan önce girdiğim siteleri açarak sinirlenmeme neden olan hede.
9 alpha 1 sürümü ile tam tamına 1 gb bellek kullanımına ulaşabilmiş browserdır. yuh!
piyasadaki en kaliteli, eklentileriyle her türlü kullanıcıya hitap eden, kullanıcı dostu internet tarayıcısıdır.
kıyısından ya da köşesinden illa bi para ödemiş bulunduğunuz microsoft, internet explorer'da bi hata olduğunda nerdeyse suçu sizde ararcasına tepki verirken, her hangi bir sorun sonucu kilitlenerek yeniden başlatmak zorunda kaldığınızda, sayfaların bazılarını kurtaramasa bile öncelikli olarak kurtarmak istediğimiz bir sayfa olup olmadığını bizlere sorabilecek kadar akıllı, üstüne üstlük de ücretsiz halk kahramanı kahramanı.
safari varken kullanilmamasi gereken tarayicidir.
chorme kadar iyi olmayan tarayıcı.
son güncellemesinden sonra kafayı yiyen ve uğraşmak istemediğim için sildiğim web tarayıcısıdır. biraz da opera'yla gezinelim...
Mozilla çöktü diyerek üzgün surat çıkarıp sayfayı kapatması deli etmeye başlayan sayfa açıcısı.
firefox 8'in 3. betası yayınlanmıştır.