bugün

takıma alışma süreci denen süreçten geçiyordur. profesyonel futbol öyle bizim mahallede oynadığımız şekilde oynanmıyor, futbol bir yerde strateji işidir. ne gs ne fb ne bjk ne de diger tüm takımlar için aldığı oyuncusuna daha ilk maçtan yorum yapmak hoş olmaz.
şayet olsa bile kezman'dan, güiza'dan, bienvenu'den iyidir diyerek sükunetle karşılayacağım ihtimal.
Doğru düzgün antreman bile yapamadan maça çıkmış ve bir de gol atmış kişidir. Fenerde çok güzel yapıcağının sinyalidir.
1 taktik antremanın cıkmıs , birde yenilenme antremanına cıkmıs ve direk 11 de baslamıs bir oyuncunun ilk macındaki performansıyla ilgili yapılan yanlıs tespittir. Kendiside mactan sonra oyuncuları tanımıyorum kim nasıl pas atar ne yapar bilmiyorum o yuzden vasat performans gosterdim seklinde bir acıklamada yapmıstır . Moussa Sowun bos mu dolu mu oldugunu ilerleyen gunlerde gorecegiz . Bu baslıgı acan arkadaslarda o zaman eksiklenmede zirveye ulasacaklardır .Ayrica ilk macinda birde gol atmistir .
futboldan anlamayan bir kişinin yapabileceği bir yorumdur.
(bkz: das ist fußball)
(bkz: look at the tabela)
(bkz: paçayı görmeden dereyi sıvamak)
(bkz: simaonun kadıköy iskelesine giden şutu)
(bkz: çarşının artık orospu grup olması)
bismillah dün bir, bugün iki denilecek tespit. Bayılıyorsunuz iki dakkada insanları değerlendirip bitirmeye.
dünya yıldızı necati'yi alanların beğenmemesinin normal olduğu durum.
(bkz: salak)'lığın sınırlarını zorlayan bir yorumdur. 90 dakikada bir topçunun nasıl olduğu konusunda bu kadar net yorum yapabilen bir zihniyet kıyameti de bildiğini idda edebilir. (bkz: tehlikeli sularda yüzmek)
ilk maçtan anlayan ileri görüşlü yazar görüşüdür. ama bu görüşte fıs çıkabilir daha erken.
yanlış bir önermedir. kendisi fos değil, aslen harranlıdır.
galatasaraylıyım. yanlış önermedir. zira maçın tamamını izlemedim ama özetten gördüğüm kadarıyla takım arkadaşlarına bu kadar yabancı birinin istekli olması beni korkutuyor. ayrıca fiziğini kullanmasını biliyor.

yani; adam iyi çıktı rıza baba. bunu ilk maçtan söyleyebiliriz bile.
televizyonda futbol maçı görünce "hangisi bizim takım, kırmızılar mı biziz?" diyen yaşlı teyze yorumuna denk yorumdur.
yazarın 10 ay sonra doğruyu bulup imana gelmesi olayıdır.
cinconluların kendilerini avutması için uydurulan bir yalan haber...