bugün

az önce vatan bilgisayarda en ucuzunun kablolu 70 tl olduğunu öğrendiğim hede

çok değil birkaç sene öncesine kadar 30-50 tl arasi kablosuz mouse bulunabilirdi.

cidden ekonominin anası sevilmiş.
babamin yenisini almamak icin paso tamiir ettigi, sevimli citir citir bisey.. topunu cikarip icini temizlemek lazim arada sirada.. yagli elle tutmamak da lazim.
Benden başka solla kullanan var mı?
Mouse’un ortasındaki tekerleğe basıldığında, tek tıkla istediğiniz şey, yeni sekmede açabilirsiniz.
60-200 tl arası bir öneri istediğim çevrebirimi.

Önceki mouselarım, logitech mx518, logitech g500, logitech g9.

Bu minvalde bir şey olsun şu an g500 ün üretimi durmuş bulamıyorum.
touchpad'in yerini tutmayacağı bilgisayar organı.
Bilgisayarın en kıymetli aletlerinden. Ekran da imleci özgürce hareket ettirmemiz için hizmet eder. Mouse icat eden Douglas Engelbart kendilerine teşekkür ederiz.
babamın çalışmayınca "kızım mouse göçtü" diye panik olmasına neden olan bilgisayar aracıdır.
Genellikle avuç içinde tutulan, bilgisayar ekranındaki imlecin hareketlerini kontrol eden, bilgi giriş aygıtı.
Fare el hareketlerini mekanik, LED'li optik, lazerli optik yöntemle algılayabilir.
Fare elde ettiği bilgileri bilgisayara kablo, kızılötesi, radyo dalgalar veya Bluetooth ile aktarabilir.
Tarihçe
1964 Douglas Engelbart
Dikey yerleştirilen 2 çarktan oluşan fare ergonomikti, tuşları çok iyi yerleştirilmişti ve tahtadan yapılmıştı.
ilk mouse : http://history-computer.c...NGELBARTs_first_mouse.jpg

Fare çeşitleri:

Standart fareler
optik fareler
kablosuz fareler
Kablosuz fareler
kızılötesiyle
radyo dalgalarıyla
bluetooth
Touchpad
Göz Okuyucu,
Ayak Faresi
Trackball
kablosuz everest model mouse um birden kafayı yedi. imleç ters yöne gidiyor . sağ çekiyom sola aşağı çekiyom yukarı gidiyor. bir yardım et sözlük.

Virüs yada key logger alametimidir ?
Mouse yerine Fare denilmesi gereken bilgisayar kullanmaya yardımcı olan aletdir.
ing. sıçan. ne faresi amuğa goyim..
Fare denmesi tercih edilir. bilgisayar teknolojisinin gidişatını değiştirmiştir.
Bunun yakında eldiven gibi olanları çıkacak görürsünüz.
Şimdilerde piyasada dolaşanların büyük bir kısmı minicik. Acil olarak uygun rakamlara büyük eller için mouse üretmelerini istiyorum. Evet büyük eller için büyük mouselar var fiyatı iki katı anasını satayım
ilk kez 1964 yılında stanford araştıma enstitüsü'nde ahşap gövde ile tasarlanmış, günümüzde içerisine yerleştirilen tarayıcı sayesinde basit tarama işlemlerini yapabilir hale gelen, çoğu bilgisayar kullanıcısının elinin uzantısı gibi hissetmeye başladığı bilgisayar donanımı.

görsel

http://www.youtube.com/watch?v=653boizxT8M
tıklama gereci. gamer mouse'lar tam elle kavranacak şekildedir fakat yine de elim ağrımaktadır. bir gün el ağrıtmayanı icat edilecek, eminim.
kesinlikle ama kesinlikle; (bkz: razer)

http://www.razerzone.com/gaming-mice
tıklanır buna.
kaliteli ve uzun ömürlü olanları kaç liradan başlıyor merak etmekteyim. bilgisi olan yazarların el atması rica olunur.
bugün yine bozuldu. tam half life oynayacaktım. daha 4 ay olmuyor alalı.mına koyyim böle talihsizliğin!
son 2 yılda bozulan mouselarım:
görsel
son 2si çin malı
kesinlikle dandik markalardan alınmaması gereken harici bilgisayar donanımı. a4tech olur, logitech olur, microsoft olur, paranız varsa en iyisi apple olur ama asla çin malı 10-15 liralık bir şey olmaz. elinizde parçalanır yani parçalandı oradan biliyorum. mousepad sahibi olmayanlar için padless'ları bile var lan bu aletçiklerin.
ingilizcede fare anlamına gelmektedir. aynı zamanda da bir bilgisayar parçasıdır. Türk dil kurumundaki karşılığı yer tekerleğidir.
Farenin evcilleşmiş hali, yokluğunu çok çabuk belli eden bilgisayar aleti.
ps2 , usb üzere olarak 2 ye ayrılan bilgisayarın harici parçası.

ayrıca usb kendi içinde kablolu ve kablosuz olarak 2 ye ayrılır.
bilgisayar ve notebook'larda ve de netbook'larda tıklama işlemini yapan donanımdır.