bugün

en ucuza tasima yontemi bile cok pahali olan yontemdir. sirf motor tasiyan abilerimiz karabukten ankaraya 750 lira diyor. benim motor 125 kt mondial, bilen bilir 2300 tl ye alinmis bir motor. bi motor parasi kadar da bunlar istiyorlar. metro turizm 300 lira dedi ve yarin tasittirmaya karar verdim. satilmasini beklememe ragmen olmadi. zor durumda olan sozluk beyanidir.
kendim surebilcek yeterlilikte gormuyorum kendimi ayrica hava soguk ve motor guclu degil 5 saatlik yolu 10 saatte gidebilecegimi dusunuyorum. bu yuzden kendim goturme fikrini eledim.
Taşıyacağınız şehire tren seferi varsa sıkıntı olmayan nakildir.

Evet yolcu treni olsa bile 1-2 vagonunda yük taşınmaktadır ve daha ucuza gelir.
otobüs altında taşımak en kolay ve en ucuz yöntemdir lazım olan sadece grenajlar çizilmesin diye yumuşak hasır veya halı benzeri bişeydir
otobüs şoförünü bir paket parlamente tav edersin problem olmaz maliyeti maximum 100 tldir
şimdiden kolay gelsin.
Edit:bu yöntemle kawasaki h2 taşıyan gördü bu gözler senin kıçıkırık mondialini mi taşımayacaklar.
zaten hedefe mal götüren bir tırcı bulup 100 liraya taşıtmak sağlam taktiktir, denilesi.
Yük ve eşya taşınır yazan kamyonet kiralayan insanlarla pazarlık yapıldığında belki daha uygun bir fiyat alma imkanı vardır. Sonuçta tren ile taşısanız bile trenden indikten sonrası da var.
Otobüs şirketlerindeki komisyoncularla irtibat kurun, büyük turizm şirketleri genelde kurumsal ve resmî olduklarından fiyat yüksek gelir ve aradan birkaç eleman ayarlama lüksünüz olmaz.

Gidilecek şehirdeki daha ufak çaplı bir seyahat şirketinin komisyoncusunun cebine 100 kağıt sıkıştırırsanız büyük ihtimalle kabul edecektir. Zamanında çok koli göndermiştim.
Nakliyeciler burda facebook grubuna ilan ver parça yük olarak fiyat iste.
esenler otogarı sinek avlarken cevabı cokda zor olmayan sorudur.