bugün

Baktım bazı kişiler sevindik, iyi oldu, sıradaki istifa gelsin gibi yazılar yazmışlar. Sonra da Baktılar olmayacak istifası kabul edilmeyince tiyatro demeye başladılar.
Oysaki Biz bunu 15 temmuz hemen sonrası yaşadık. Baktılar destek oldukları darbe başarılı olamayınca tiyatro demişlerdi.
Hâlâ diyorlar ki 48 saat önce haber verilmeliydi bu kadar kafasız bir zihniyet ömrümde görmedim. Sokağa çıkma yasağına çeşitli bahaneler bulmalar yok neymiş 2 saat kala sokağa çıkma yasağı mı ilan edilirmişmiş haber verilmeliymişmiş.
Yani ülkede ani bir olay olsa ve sokağa çıkma yasağı o an ilan edilse herkes marketlere sokağa fırınlara mı koşar arkadaş!
Yada şu tarihte olay olacak sokağa çıkma yasağı ilan edilecek ona göre hazır olun haaa denilecek öyle mi? Bu kadar mantıksızlık fazla değil mi? Kaldı ki bu 48 saat önce de haber edilse vaziyet aynı olurdu yine marketlere fırınlara ve tekel bayilerine koşarlardı.

böyle bas it şeyler üzerinden eleştiri ve muhalefet yapmayın rezil oluşunuzu ibretle izliyoruz.
Nasıl medenilikten bilgili olmaktan ilerici olmaktan bahseden bir insansiniz anlamışta değilim.
Bu son olayda da tiyatro demeleri Artık baydıklarının ve iyice kepaze olduklarının işaretidir.
Moraliniz alt üst oldu farkindayim bunun yerine tiyatro demek en mantıklı olanı haklisiniz, istifa ettirmeyip moralinizin içine ettik özür dileriz.
(bkz: siktir deli)
istifa tiyatrodur, ama zannedildiginden biraz farkli:

soylu'nun "sokaga cikma yasagi emrini tayyor verdi" demesi tayyor'u yapildigi soylenen bir hatanin kaynagi olarak gostermektir. ama aslinda ille de ortada bir "hata"dan soz edeceksek, bunun buyugu tam olarak tayyor'e yapilmis olandir; yoksa kim takar insanlar birbirini ezmis, birbirinden virus kapmis, bu hata degil, olsa olsa bir detay.

peki "tayyor'u sorumlu gosterme" yani "tayyor'e siper olmama" ve "tayyor'un hatasini ustlenmeme" hatasi nasil telafi edilecek? af dilenerek. halktan mi? ya hala halk diyor; kim takar halki? hayir, tayyor'den elbette. dolayisiyla istifa verildi; demem o ki, yari bir ciddiyet var bu istifada. "padisahim boynum kildan ince" temali.

istifa tek tarafli verilen, digerinin kabulune tabi olmayan birseydir. sonra "tiyatro" denilince itiraz ediyorlar "neyin tiyatrosu yeaa?" diye, aha iste bunun tiyatrosu; ben sana bir kere istifami verdikten sonra sana "kabul et" demis olmuyorum ki, istifa ediyorum, bitti yani. isin torensel mektup kismina zoom yapip, istifa muesssesini sanki "onerilen ve kabul edilip edilmemesine gore hakkinda karar verilen birsey" gibi satmaya calisiyorlar. komik yani.

siz bu ayak oyunlari ile sadece ve sadece birbirinizi kandirirsiniz. gercek olan ise asla degismez:

(bkz: herşeyin tek sorumlusu tek adamdır)
Moraliniz alt üst oldu ya la tüh ama pkklılar mı üzülen yoksa Siz mi anlayamadık. Pkk nın kuyruğuna basınca ses sizden geliyor da.