bugün

entry'ler (217)

istanbul

yar'in memleketi.

sözlük yazarlarının rüyaları

zombi ve vampir kavgasının içine dalmam sonucu peşime takılmaları ve kurtulayım derken kendimi zibilyonuncu kattaki odanın camından boşluğa bırakmam, yere çakılmadan uyandım çünkü yüreğim patlayacak gibi oldu. bundan daha gerçek hissettiren ve daha saçmasını görmemiştim doğrusu.

google da yanıtını bulamayacağınız sorular

bu hayatta neyi başardım? *

vallahi pokemonu özledik

Onun o sarı tombiş yanakları, o kuyruğu, o elektrik akımı. Şimdiki veletler,anlayamazsınız!

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Dinlemiyorum lan. *

ilgilendiğim benimle ilgilenmesin ilgim kaçıyor

Laf salatasına gerek bulunmayan ve kısaca heves kaçma olayının tamda usain bolt gardaşımızda can bulmuş halidir.*

sözlük yazarlarının tavsiyeleri

-Yatarken çekirdek tüketmeyin, lanet parçaları boğaza doğru gezintiye çıkıyor.
-kahkaha atarken ağzınıza avuçladığınız patlamış mısırı tepiştirmeye çalışmayın, oldu da yaptınız bir kaç dakika nefessiz kalın da aklınız başınıza gelsin.
-bidee sakın ola bir tabak ıspanak yemeğinin üstüne bir paket kuru kayısıyı mideye indirmeyin, zira ikside orda çok durmayıp her türlü yoldan çıkmayı başarıyorlar.

nefret ederek ayrılmak

Ayrılık raddesine gelindiği an başlayan ve devamında ayrılırken içten gelen, karşı konulamayan his. iki işlevin bir anda yapılabilmesi durumu. Severek ayrılmak oluyorsa bu da olur dedirten vaka. *

eski sevgili

Eski olmayı hak etmiş paçavramsı, değersiz, önemsenmemesi gereken oluşum. (bkz: nefret ederek ayrılmak)

jüri özel ödülü neden verilir

aslında biz en çok seni sevdik ama bu dünya kapitalist dünya, para, siyaset, düzen böyle kusura bakma demenin şeklidir.*

yaz gelsin

yazın gelmesini şiddetle ve inatla bekleme durumu "yaz gelse de denize girsek, gece kumsal partileri düzenlesek, balkon sefaları yapsak, dondurmanın dibine vursak" diye de söylemlerde bulundurur insanı.

oy bismillah dedirten durumlar

Korku filmi izlerken cama gelen kedi, ardından küfür sebebi olur o kedi. Neyse konu kedi değil dedirten olayları çağrıştıran durum.

en iyi yerli bayan dizi oyuncusu

Tartışmasız beren saat.

x işaretinin noktaya dönüştüğü an

Ergen icadı işlerin bırakıldığı an.

kahvehaneye girip alayınızın amk diye bağırmak

Yiyorsa yapın.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

https://twitter.com/turanglcn

kitap okuyan insan

genel kültürü haylice geniş, edebiyatı gelişmiş, hayal gücü tavan yapmış. kitap kokusuyla mutlu olan insandır.*

ölümün aklınıza gelmesi durumu

(bkz: ürkünç)
mümkün mertebe düşünülmeyen durum.

sigarayı bırakıyoruz

(bkz: yalan)

sözlük yazarlarının favori üç filmi

Ghajini,
3 idiots,
esaretin bedeli.