bugün

BBC yapımı kukla şovu. Yetişkinler için yapılan sitcom, bbc three'de yayınlanıyor. Türkiye'de ise çarşamba akşamları saat 23.30'da e2'de gösteriliyor.
Açıkça söylemek gerekirse, neden hiç ilgi görmedi anlamadım. izleyici kitlesi şuan çok az. henüz ilk sezonunun yayınlanmasından kaynaklanıyor olsa gerek, kimse de ne olduğunu bilmiyor.
Diziye dönecek olursak, dizi, bir çöplükte yaşayan hayvanları konu alıyor.

destiny: süs köpeği. diğer hayvanların aksine, o çöplükte yaşamıyor, sahibiyle birlikte çöplüğün bulunduğu mahalledeki şirin bir evde yaşıyor. ama çöplüktekilerle kanki.
Kişiliğine gelirsek, kendini beğenmiş, süslü, artis bir köpek. buna rağmen çöplükte en sevilen hayvanlardan.
görsel

kali: güvercin. Bunun hakkında söylenecek pek bir şey yok, genelde otoriteyi ve düzeni sağlayan, öncü bir kişiliğe sahip. Bölüm 2'de, erkek görünümlü bir kargaya aşık olmuştu. daha sonra o karganın lezbiyen olduğu ortaya çıktı.
görsel

marion: kedi. hani böyle, ayyaş, tipi kayık, göbekli; ve göbeğini kaşıyan, sapık, tecavüzcü coşkun tipli insanlar vardır ya, ha işte bu kedi, tam öyle bir kedi. az tipe bakın, direk o hissi uyandırıyor zaten:
görsel
Her ne kadar ilerleyen bölümlerde içkiyi bıraktığını söylese de, tam bir alkolik. ilk bölümlerde, yavru bir kediyle birlikte olmuştu, bu da gösteriyorki* ahlaksız. kaba saba. yine de, benim en sevdiğim karakter.

nelson: * tilki. bu tilkiyi anlatacak kelime bulamıyorum. hani günlük hayatta, gıcık olunası tipler vardır ya, onun gibi bir şey. Sosyal, entelektüel, marjinal gibi sanki. anlatabildim mi?
görsel

vince: tilki. olmaz olsun öyle tilki. ya da olsun. e2'nin sansürlediği kadarıyla da olsa, çok yaratıcı küfürler öğreniyorum bu tilkiden. bu karakter ne zaman gözükse dizide, emin olun mutlaka bir "biiiip" sesi duyulur. argosuz konuştuğu şimdiye kadar görülmemiştir... sol kulağındaki yara lekesi, satanist olduğunun en büyük kanıtı. ya açık konuşmak gerekirse, tam bir oç.
görsel

bu da resmi sitesi: http://www.bbc.co.uk/programmes/b010t19z
severek izlediğim kukla şov. susam sokağı ile kuklaya aşina olanların, büyümüş hallerine edepsiz, marjinal bir komedi hediyesi.
kuklaları yeniden hayatımıza katan dizi. kan aşeren vampis gibi bu kuklaları aşeriyorum.