bugün

moderatör becermek; her sözlük yazarının hayalidir. şimdi size nasıl yapılır anlatacağım:

aslında bu başlığı sözlükte açılan saçma sapan başlıklara dikkat çekebilmek için açtım. çünkü çok sevgili moderasyon, rabbim sizi başımızdan eksik et(me)sin, anca değneğin ucu bir yerlerine kaçtığı zaman bu gibi durumlara müdahele ediyorlar.

şimdi ben bu başlığı açıp ciddi ciddi birşeyler yazıyor olsaydım, becerme yöntemleri hakkında, başlığı daha ikinci entry girilmeden silerler, sonra beni çaylak eder veya silik yaparlardı. oysa ki çok sevgili moderatör kardeşlerim, arkadaşlarım, ağabeylerim, ablalarım uludağ sözlük' te her gün buna benzer saçma sapan başlıklar fink atıyor, bilmem farkında mısınız?

bu yazımdan sonra umarım, izmirli bir kızı yatağa atma yöntemleri gibi saçma sapan başlıkların açılmasının yaptırımları farklı olur. bu tarz troll yazarlar silinir.
diğer taraftan sizi de anlıyorum; ticari kaygılar nedeniyle, ki eminim kuruş kazanmıyorsunuzdur bu işten, diğer sözlüklerle aşık atacağım diye bilmem kaç bin yazarımız var diyebilmemiz için de silmiyor olabilirsiniz bu yazarları.

ne güzel lan 29.051' i yazar, 25.183' ü çaylak, 1.855' i aktivasyon bekleyen kocaman bir aileyiz. hadi gülelim mutlu mutlu.
girilen entrylerle mümkün olabilmesi muhtemel olacak olandır.

(bkz: soyut bir şekilde becermek)
troll başlıkların değil de sizin o başlıklara yazdığınız yazıları ısrarla düzeltmenize rağmen ısrarla silen moderasyon bunu niye yapar, ısrarla düzelttiğiniz halde, tanım girdiğiniz halde, her defasında değişen sebepler! bularak neden siler? burası bir site, sadece öyle düşünün..
moderasyonu becermek ancak anlatımla olabilir, ama bu neyi becerir, neye yarar bilemem..*