bugün

istanbulun en güzel sahilidir isminden de belli olduğu üzere modadadır kendileri.Yaz aylarında akşam üstleri gitarını kapan genç ordadır bira içilir kayalıkla oturularak güneş batırılır. Süper manzaraya sahiptir sultanahmet müthiş görünür hatta o altı minarenin arasından batan güneş hiç bir şeye değişilmez.Bazen hafif sarhoş olunur.Amas süper vakit geçirilir.
yoğurtcu parkındaki evden cıkılır. bahariye yokusu basında hayyamdan biralar alınır.moda sahili seni bekler.güzel anlar yaşanır...
istanbulda bir çok mekanda içme eylemini gerçekleştirmiş biri olarak söylüyorum. moda sahilde içmek başkadır. içmekten en çok tat alınan derin muhabbetlerin mekanıdır aynı zamanda.**
Sevgililerinde ugrak yeridir kimsenin kimseye karismadigi mekanda kimin eli kimin cebinde belli değildir..
burada içilir. sabaha kadar içilir. en güzel içki mekanıdır. çiçek pasajında içmekten milyon kat daha güzeldir. ya da başka sahillerde. ne kadar bu aralar milleti oraya götürmemek için "yol çalışmaları" başlasa da, gene de vazgeçilmezlerdendir..
Anadolu yakasının en muazzam sahilidir.. sabahları kayıkta kahvaltı bile verilmektedir.. hizmette sınır tanınmamaktadır.
burada içilen bira'nın tadı ayrıdır. her köşede yiyişen çiftler göze çarpar.. güneş ayrı bi güzel batar burada..
evleri bu sahile bakanlar genellikle kendilerini bir kamu malı olan sahilin sahibi sanarlar. her ortamada söylemezler ama akşamları kız arkadaşları ile takılanlara, geceleri yenikapı manzaralı kayalıklarına içmeye gelenlere fena kıl olular. haklı sebepleri vardır fakat insanları yargılarken dikkatli olmak haddini aşmamak gerekir. ilginç bir şekilde dünyadaki en güzel manzaralı otoparka sahiptir.
bir aralar sahil yolu olacağı söylentisi dolanıyordu neyse ki kadıköy mimarlar birliği ve sivil toplum örgütleri araya girdi de böyle bi saçmalık olmadı.

gerçekten de istanbul'da sahilde içecem diyorsanız buradan iyisini bulamazsanız.özellikle güneşin batımı ve sonrası biranın,şarabın tadı bir başka güzel gelir insana.ayrıca gençlerin daha yoğun olduğu taraf ise moda iskelesi'nin devamındaki sahil şerididir.
gece sessizliğinde lambaların ışığının erişemediği tepedeki çimenlerde denizin fısıltısının en güzel dinlenebileceği yerdir.
kayalıkları sayesinde insanların sevişmelerine,şarkılar çalıp söylemelerine,şarap içmelerine,tek başına veya arkadaşlarıyla oturup dertleşmelerine fırsat veren , muhteşem manzaralı güzide bir semt.
dün akşamki fırtına yüzünden denizin hem yukarıdan taşması, hem de suyun kayaların arasından sızması sebebiyle adeta göle dönen sahildir.
yazın gün batarken vazgeçilmez bir mekandır. insanın taşına oturup etrafı izlemesi dinginleşmesine yeter de artar.
bostanci sahiline tercih edilir.
kışın olanca soğuğunda bile sevgililere kucağını açmış, istanbul un en güzel sahillerinden biri.
hep yalnız başına veya hemcinsleriyle gitmiş birini iyiden iyiye hüzünlendiren yerdir.
etraftaki sevgililer can yakar.
bir numaralı terapi mekanı. içilesi, dertleşilesi yer.
en azında 3 liseli çiftten 2 si bu moda sahili kayalıklarına gitmiş sevişmiştir.
saatlerce denize karsi hickira hickira aglamak, tukenene kadar goz yasi dokmek icin bire bir yer.
son bulustugumuz yer...

beni terk ettiginde aci cektigim yer...

artik adimimi atmayacagim.
kadıköy' de farklı bir dünya. bir banka veya çimlere oturup denizi izlemek ne güzeldir. her ne kadar acı, hüzün verse de güzel, özel yerdir.
sevişmek için gezi parkına alternatif olabilir.
aşkın tek tanımı.
anıların hamili.
deniz aşığı insan olmama rağmen, karasal iklimden ne zaman bı ksam, kaçıp gitmek istesem,
adresim moda sahili oluyor.
aklımda fırtınalar koparken, orda da fırtına var mıdır diyorum.
sanki bir daha hiç gidemeyecekmiş gibi hasret duyuyorum.
gidip bir nefes alsam moda'da geçer diyorum,
ama geçmiyor.
gidemiyorum.
yanlız yada grupla dolaşmak, kafa dinlemek, içmek ve bir sürü aktivite için süper bir mekandı eskiden. ama amele istilası sonucu iki dakika huzur vermeyen, avaz avaz bir yer olmuş.
akşam gün batımında biranın tadının en güzel olduğu yerdir.