bugün

ergenlik döneminde olmaları muhtemeldir. *
ayıptır eve misafir gelmiş o merhabayı çok görür..
abidik gubidik sohbetlere katılmak istemeyen daha önemli işleri olan kızdır.
annesinin hışmına uğraması an meselesidir.
pembe pijaması ile kapısında "hayallerin odası" vs gibi bilumum saçmalıklar yazan ve o misafirleri bir "hoş geldiniz"'den mahrum bırakan evin kızıdır. odada ders çalıştığı sanılır..
Görücü yada ajan tehlikesi atlatan kızdır, iyi yapıyordur.
entry girmekle meşguldür.
adet ağrısı çekiyor olması muhtemeldir. sıcak su torbasıyla yardımına koşulmalıdır.
misafirleri gereksiz soru sorup muhabbet açma, kendini de zorlama sohbete girme zahmetinden kurtaran kızdır.
misafir her gün geliyorsa, doğru yolda olan kızdır. belki gelen misafirler bunu bir tepki olarak alırlar da gelmeyi iki günde bire düşürürler.
anasını rezil eden kızdır. semihanın kızı ne güzel kek yapıyorken o anca anne kek yapsana der.
Misafirlerin hepsi kadınsa kız olsam bende çıkmam, yiyecekmiş gibi bakarlar. Daha misafirliğin ilk on dakikasında okuyor mu, ev kzımı muhabbeti açmaya başlarlar bu mübarek teyzeler. Vardı arkası kesilmeyen bizim oğlumuzun çok güzel işi var memur oldu fasılları. Paketleseler evden çıkarken almak isterler kızı...
attığı taş ürküttüğü kuşa değecek midir bunun hesabını iyi yapmalı.tavsiyem bir merhaba, hoşgeldiniz diyerek "terbiyesiz ayol o kız" ;"uyuz gibi insan içine karışmıyor" ;"kızın hiç anasına faydası yok, misafir gelmiş yardım eden yok kadıncağıza, evladım var diye seviniyo kadıncağız" gibi iğrenç ithamlardan kurtulun.
benim kız versiyonumdur. ben gelen misafir beni farkedip çocuğunu yanıma göndermesin diye yarım saat önce kendimi odaya kilitleyip ışığı söndürüyorum.
(bkz: utangaç kız)
misafir gelmeden önce mutfaktan kendine annesinin yaptığı ikramlardan hazırlar, fincana çayını koyar (çay bardağına koysa mutfağa gidip koyması gerekir. misafirlerin görmesi muhtemel) laptobunu alıp odasına kapanan kızdır. niye başkası gibi konuşuyorsam, bu benim işte.
Misafiri sevmeyen bir kız tipidir. Misafirin geldiğini görünce hemen saklanır ve gidene kadar çıkmaz odasından, Annesi zar zor çıkarmaya ikna etsede, biraz görünür misafirlere hoş geldiniz der ve yine odasına kapanır.