bugün

sanırım menajerinin kurbanı olmuştur.

zira biraz araştırsa fenerbahçe ye geldikten sonra kariyeri yerle bir olmuş futbolcuların sayısından ürküp gelmeyebilirdi.

hayırlı olsun, bunu harcamayın lan bari.
galatasaray'ın satın almak için parasını denkleştirdiği sırada, nakit paraya sıkışan chelsea'nin fener'e sattığı, twente maçında "keşke bizim de böyle bir futbolcumuz olsa" diye gönül koyduğumuz yeni fenerbahçeli. fenerbahçe'de yıllardır yokluğu en çok hissedilen futbolcu tipidir.
iyi veya kötü olabilir bunu tartışmak yersiz ancak fenerbahçe'nin bu transferde izlemiş olduğu politika futbol ahlakına aykırıdır zira başka bir kulüp senin transfer listene saygı gösteriyorsa sende onunkine saygı göstermelisin nitekim adnan polat'ta bunu açıklamıştır; "biz bugüne kadar rakiplerimizin dış transferlerinde hep geride durduk çünkü oyuncuya talip olup fiyatını artırmak istemedik hiç bir zaman ancak bugün gördük ki bu anlayışımıza saygı duyulmuyormuş bundan sonra bizde bu şekilde davranacağız."

Sayın başkanımız Adnan Polat çok güzel konuştu gerçekten.

ben bir galatasaraylı olarak çok mu üzüldüm? hayır. Galatasaraylılık veya bir beşiktaşlılık, trabzonsporluluk bursasporluluk duruşu vardır ama yıllardır fenerbahçenin duruş pozisyonu diğerleri gibi olmadı hep böyle bir antipatiklik vardı duruşunda. şimdi büyük fenerbahçeliler diyecekler ki "en büyükler hiç bir zaman sevilmezler ve bizde en büyüğüz." bir galatasaraylı olarak çok isterdim tıpkı beşiktaş'ın taraftar grubuna veya camiasına saygı duyduğum gibi fenerbahçe'nin de taraftarlarına saygı duyayım ama ne yazık ki o antipatikliği sizler yarattınız. sanki çok içime oturmuş gibi görünüyor bu stoch transferi şu yazılanlara bakılırsa ama hayır bu sadece bir "son damlaydı" ve şuan o bardağı boşaltıyorum.
neresinin centilmenlik dışı olduğunu anlayamadığım transferdir. bu adam avrupa'da çoğu kulübün almak isteyeceği ve çok talibi olan genç bir yetenek. türkiye'de ilk kez fenerbahçe ile twente arasındaki maçlarda adı duyulmuş olan stoch'u tek isteyen galatasaray mıdır? kaldı ki aykut kocaman uzun süredir bu futbolcuyu takibe aldıklarını belirtmişti. onu da geçtim, bu adamın fiyatını yükseltmek ne demek? yani stoch'un bonservisini adnan bey mi belirleyecek? futbolcuların tamamen profesyonelce davrandığı ve futbolun sadece futbol olmadığı bu dönemde böyle duygusal davranmak, o takımın sadece prestijini zedeler. paran yeterse alırsın, yetmezse bırakırsın. isterseniz manevi tazminat ta ödeyelim size.
(bkz: paralı ama ruhsuz takımın futbolcusu)
(bkz: üzüm üzüme baka baka kararır)
hakkinda chelsea forumlarinda su entryler girilmis futbolcu *

1-The board´s gone nuts. He is OUR academy graduate who was outstanding last season; a perfect kid to replace Joe Cole and what do we do - we sell him; I can understand if he´s loaned out or has a buy-back clause but it´s clear it´s a permanent deal and I just hope this doesn´t come back and haunt us and if we are to sell him; why didn´t we wait until the WC is over when we can drive a hard bargain?! I´ll only accept this if we get Silva/Navas/Aguero/Pato!

2-how high was frank arnesen and bruce buck when they accepted the offer. This is total insanity to sell one of the best young wingers last season. It´s even worse than letting Cole and Ballack leave on a free transfer

3-ARE CHELSEA BEEN SERIOUS? i thought he was a sure thing to step into cole´s shoes

4-Not chelseas brightest moment ! Selling him doesnt make sense !! He is one of their best young players ! They should just have loaned him out again; this strategy was working then one day he´d be ready for Chelsea. BUT he will get lots of game time and will develop well in Turkey so for him and Fenerbache its good.

5-I am angry with the club for letting a promising youngster leave. What kind of policy is the club planning?

6-very very big mistake Chelsea are letting go Stars and Potential Stars

Türkçe Özet geçiyorum.

1- Yönetim kafayı yemiş. Bizim altyapımızdan ve geçen sene çok iyiydi. Joe Cole´un yerini doldurabilecek en iyi isimdi. Bu durumu bir tek kontratında geri alma maddesi varsa anlarım fakat o da yok gibi. Bari Dünya Kupasının bitmesini bekleseydik. Bu durumu bir tek Pato/Agüero/Navas/Silva gibi biri alınırsa kabul ederim.

2-Arnesen ne kadar uçmuş olabilir ki ? Geçen sene en çok gelecek vaad eden kanat oyuncularından biri sattı. Joe Cole ve Michael Ballack´ı serbest bırakmaktan bile kötü.

3- Chelsea ciddi mi ? Joe Cole´un yerine geçeceğini düşünüyordum.

4- Chelsea´nin en iyi hamlesi değil. Onu satmak mantıklı değil. En iyi genç oyuncularından biriydi bir sezon daha kiralanmalıydı. Bu strateji Chelsea´ye hazır hale gelene kadar işleyen bir stratejiydi. Stoch için ise iyi; kendini geliştirip; çok forma şansı bulacaktır.

5- Klübr böyle gelecek vaad eden bir yıldızı bıraktığı için çok kızgınım. Bu nasıl bir transfer politikası ?

6- Chelsea´nin yıldızları ve gelecek yıldız oyuncularını bırakması çok bir hata.
Transfer sihirbazı vardı bir aralar, ne oldu ona diye cümle kurdurtan sol açık forvet oyuncusu.
fenerbahçe'nin yıllardır süre gelen klasik transfer politikası olan "rakibinin lisetesine göre hareket et" mantığının son ürünü olan genç futbolcu.

Birde utanmadan galatasaray'a misilleme için yapmadık demezler mi? Ama aziz yıldırım'ı gerçekten takdir ediyorum.

iki hafta önce istifa diye bağıranları her sene "bakın galatasaray'ın(veya beşiktaş'ın) elinden nasıl aldık" diyerek 10 yıldır uyutması meziyet ister.
gelecek yıllarda dünya futbolunda fırtınalar estireceğine inandığım artık fenerbahçeli bir futbolcu.. hem sağ hemde sol ayağıyla çekeceği şutlar önümüzde ki sezon gözümüzün pasını silecek...
http://img683.imageshack....g683/328/senaristezik.jpg
fenerbahçe'nin brezilya'dan veya güney amerikadan diyelim futbolcu almayarak beni şaşırtmış transferidir. ya ne güzel her sene vasat adamlar geliyordu diye seviniyordum. iyi transfer. adettendir beşiktaşlıyım.
fenerbahçe'nin yıllardır süren kanat sorununa çözüm olmasını dilediğim yetenekli futbolcu.
gelecek vaadeden genç futbolcu. umarım fenerbahçe bu adamı da mundar etmez aq.
iyi oyuncudur kötü oyuncudur bilemicem.

bildiğim tek şey bize * gelecek diye bekliyorduk, fener alınca göt olduk. şahsen ben göt gibi kaldım haberi okuyunca.
http://www.uefa.com/membe.../news/newsid=1497085.html
her iki ayağını da ustalıkla kullanan, fenerbahçe' ye güç katması kuvvetle muhtemel kaliteli slovak kanat oyuncusu. fanatiklerden fenerli olanların galatasaray' a sataşmak, galatasaraylı olanların ' kedi erişemediği ciğere pis dermiş ' mantığıyla kendisinden bahsettiği gerçeğine rağmen, türkiyedeki futbol tutkunları hem teknik hem kaliteli bir futbolcu izleyecektir, bu yüzden fenerbahçe yönetimine teşekkür edilmeli, galatasaray yönetimi eleştirilmelidir.
not: takım tutmuyorum. anlamayanlar için: i am not a fan of any team.
adam sahaya dahi çıkmadan rakip taraftarlar tarafından kıskanılmaya başlandığını hemen entrylerden görebiliyoruz.
galatasaraylıyım ama şu gerçek : adam iyi.

ama bize gelmediğine sevindim. kewell inşallah hiç bir yere gitmez, arda kewell, keita, baros devam eder.
hala fenerbahçe'nin şampiyon olduğunu sanan, fenerbahçe'nin yeni futbolcusu.

edit: (bkz: vurmayın öldüm)
fenerbahçe cumhuriyeti vatandaşlarını sol kanattan sorumlu kaypak bakan uğur boral'dan kurtarması süratli olmasından çok daha büyük meziyetidir.
-- buraya daha sonra 15000 karakter entry gelecek ---
ntvspor'un söylediğine göre chelsea'ye 7 milyon euro, kendisine de yıllık 3.250 milyon euro ödenecekmiş. oha ulan. hadi bonservisini anladıkta daha gerisi yarın futbolcusuna yıllık 3.250 milyon euro nedir? keita bile 2.3 milyon euro alıyor.
http://img683.imageshack....g683/328/senaristezik.jpg
fb için doğru bir transfer, hayırlı olsun.
sadace kanatta değil aynı zamanda içeride de oynayacak iyi oyuncudur. gençtir ve üzerine koymalıdır.
fb için süper transferdir, oldukça da iyi bir kanat oyuncusudur hayırlı olsun. diğer yandan galatasaray'ın hiçbir resmi ağızdan ilgilendiğini açıklamadığı bir adamı fotomaç haberlerine inanıp "elinden aldık" kıvamına sokmak için ciddi anlamda salak olmak önkoşuldur.

ha bu arada, kendisi havaalanına geldiğinde 2 dk.lığına şampiyonmuş gibi karşılansın. ne de olsa folloş oldu bazıları artık...