bugün

Rock dünyasının bilinen en iyi vokalistlerinden biri.

Mike Patton ilk olarak Mr. bungle da vokal yapıyordu. Son derece kendine has, deneysel bir sounda sahip olan grup Patton'ın yer yer agresif yer yer hüzünlü daha doğrusu her moda girebilen vokalleriyle zenginliğine zenginlik kattı.

Bu sırada vokalistiyle yollarını ayıran ve yeni vokal olarak Chris Cornell gibi isimleri düşüne Faith No More Patton'la çalışmak istedi. Mike Patton'ın vokalleriyle The Real Thing, Angel Dust, King For a Day Fool For a Lifetime gibi başarılı albümlere imza attılar. 1990'ların sonlarında çıkardıklar Album of the Year grubun son albümü oldu.

tr.wikipedia.org/wiki/Mike_Patton
nike pantolonu anımsatan isim**
adult themes for voice gibi garip! bir albüme imza atmış insandır. karizmatik kişiliktir. deneysel işler yapmayı çok sever. fakat çoğu zaman yaptığı bu işler dinlenesi değildir. faith no more'daykenki easy parçası sevmemi sağlamıştır.
mukemmel bir ses, hayranlık uyandırır..
turne esnasındaki otel odalarında mikrofonu böğrüne ve götüne sokarak çıkarttığı insan dışı seslerle albüm çıkaran tek kişidir dünyada.
(bkz: Pranzo Oltranzista)
(bkz: lovage)
I am legend filmindeki yaratık seslerinin tamamını kendisi bizzat gırtlağıyla yapmıştır.
tüm içtenligimle bir gün,bir yerde müzik adına boktan bi şeyler yapmasını istiyorum.ne bileyim gitsin ismail yk ile düet yapsın,hepsi grubu son günlerde en begendigim grup desin,gerçek rock/metal; emocore dur desin.mükemmel insanları sevmedim,sevmiyorum *.yakında bu adamdan da nefret ederim..bi oldur be mike'cım.
13 ağustos perşembe günü gerçekleşen, faith no more istanbul konserinde sahne almıştır.
delidir ne yapsa yeridir.
ayrıca konserde türk bayraklı t-shirt giymek istediğinde, bunun yasal bir problem oluşturabileceği konusunda kendisini uyaran bir organizasyon görevlisine hareket çekmiş ve t-shirtü giyip şarkı söylemiştir.
kendisine akepe iktidarı sorulduğunda "de get lan" demiştir.

(bkz: valla)
(bkz: ben yapmadım ergenekon yaptı)
kocaman bir çılgındır.
edit: insan değildir.
dünyada bu adam kadar temiz vokal varsa söyleyin biz de bilelim. adam deli falan değil, ağır kokainman sadece.
yetenekmidir yoksa her insanda bulunan bir özellikmidir böyle şarkı söylemek bilinmez. lakin kendisi 21. yüzyılın müzik dehalarındandır.