bugün

bu adamın beyazlaşmaya çalışmadığı, vitiligo hastalığından müzdarip olduğu neden kabul edilmiyor anlamıyorum.
michael jackson'ın doktor raporuyla ispatlanmış hastalığını "beyazlaşmak için uğraştı" sanmakla aynı şeydir.
vitiligo hastası olduğunu bilmemektir, öküzlüktür.

bu hastalık amerika diyarında görülen bir şey de değil hani. gidip biraz büyüklerinizle, anneannenizle babaannenizle konuşun; elbet yakınlarınızdan birinde vardır bu hastalık.
vitiligo hastalığından haberdar olmayan insanların yaptığı iştir.

(bkz: ben de yazayım tam olsun)
michael jackson vitiligo adlı ciddi bir cilt kanserine yakalanmıştır elleri ve vücudunun bazı yerleri beyazlamaya başlamıştır ancak
babasına benzemek istemediği için vücudunun diğer görünen kısımlarınıda pudrayla beyaza boyatmıştır.
ayrıca tıpta renk açma diye birşey yoktur böyle bir ameliyat yapılmamıştır daha ancak bronzlaşma vardır renginizi karartabilirsiniz ama açamassınız!
sadece vitiligo.
hala michael jackson'ın kendini beyazlaştırmaya çalıştığını zanneden kişinin açacağı başlık. anlayamıyorum hala. elbise çamaşır suyuyla beyazlaştırılır da insan nasıl, hangi yöntemle, ne şekilde beyazlaştırılır, insanlar nasıl buna inanır hala aklım almıyor. abi öyle bir şey olsa ülkede zenci nüfusu kalmazdı bir kere. salak bir arkadaşım var oda "derisini yüzdürdü öyle beyazlattı kendini" diyor. ya harbiden ülkede akıllı adam kalmamış, ciddi ciddi bunu anladım bugün. tekrar tekrar ve üstüne basa basa söylüyoruz. michael jackson'ın vitiligo hastalığı olduğu için derisinin bir çok kısmında beyazlama görülmüştür. yaşarken anlatamadık bunu hayatını kaybettikten sonrada anlatamıyoruz. ne iştir ya.
''kim olduğumu biliyorum, aynaya baktığım zaman karşımda bir siyah görüyorum'' diyen 20. yüzyılın en büyük müzik adamına karşı yürütülen sistematik savaşın en çok kabul gören ürünü.
milyonlarca insan güneş altinda siyahlaşmaya çalışır kimsenin umrunda değildir. bu adamda tersini istemiş niye çok görülür ki.
Nedenlerini bilmeden konuşmak ya da yerine gecip aynı hastalıklı bedeni taşıdıktan sonra düşüncesi değişebilecek kişi sizce?
''they don't care about us'' kopy paste yaptım,ingilizcem iyi diil ama bunu 'bizi kimse anlamıyor' diye çevirebilirsiniz..
ister pigment'leriyle oynatsin, ister vitiligo'dan bembeyaz olsun, benim icin tarihin gorup , gorebilcegi,"en seksi zenci beyaz" olmustur. adam beyazladiktan sonra bildigin seksi oldu. bende "en seksi , beyaz zenci " olmak istiyorum.o halde en yakin solaryumda solugu aliyorum.