bugün

Sözde 2014 Mart seçimlerinde Ankara'dan MHP'nin büyükşehir belediye başkan adayı.
Hürriyet söylentiyi yazdı ama henüz kesinleşmedi.
----------------
1963'te Ankara Bala'da doğan Karakaya, Ankara Ticaret Lisesi Bankacılık ve Gazi Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi işletme Bölümü'nden mezun oldu. Master ve doktorasını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'de tamamlayan Karakaya, 2001'de profesör oldu.

Dünya Bankasının bir projesinde finans yöneticisi olarak yurt dışında bir yıl çalışan Karakaya, çeşitli ülkelerde yürütülen projelerin finansal yönetim sistemlerinin kurulmasında görev aldı ve danışmanlık yaptı.

Toprak Mahsulleri Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak 1999-2003 yılları arasında çalışan Karakaya, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, izmir Ekonomi Üniversitesi ve Başkent Üniversitesinde muhasebe-finansman ve bankacılık konularında dersler verdi.

MHP'nin 7, 8 ve 9. olağan genel kurullarında Merkez Yönetim Kurulu yedek/asil üyeliklerine seçilen Karakaya, 19 Haziran 2011 tarihinden bu yana mali işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.
mhp'nin seçim kaybetmesi için seçilmiştir.
Ankara Büyükşehir belediye başkan adaylığı kesinleşmiştir.
ankara büyükşehir belediyesi için zayıf bir aday olmuştur. bu adam mı melihi devircek bırakalım lütfen.
mhp'nin ankara'da chp'yi destekleyeceğini göstermiş olan büyükşehir belediye başkan adayı. umarız chp murat karayalçın'ı aday göstermek gibi bir hataya tekrar düşmez.
bir mansur yavaş değildir, ankarayı almak hayal olmuştur, melih gökçek'e katlanacak ankara.
son seçim anketinde milliyetçi hareket partisi ni akp nin ve gökçek in ensesine getirmiş değerli siyasetçi. hiç de geri plana düşeceğini zannetmiyorum.

http://www.haberfedai.com...secim-anketi/s/15#fgaleri
avmleri eleştiren adam. sanki ankarada gezilecek yer var lan kışın götü donuyo milletin avmler de olmasa evde mahsur kalacaklar erzak bile alamayacaklar. avmde hem soğuktan korunuyor hem de istediği her şeyi buluyor. bence eleştirecek yanlış şey bulmuş. ayrıca mansur yavaş başka hiçbir partiden aday olmaz seçimde de beni destekler demektedir.
1963 yılında Ankara’nın Bala ilçesi Çavuşlu Köyünde doğdu.

Ortaokul’u Kazan ilçesinde okudu. 1981 yılında Ankara Ticaret Lisesi’nden, 1985 yılında Gazi Üniversitesi iktisadî ve idarî Bilimler Fakültesi işletme Bölümü’nden mezun oldu.

ABD Indiana ve Purdue Üniversiteleri’nde eğitim aldı. Michigan State Üniversitesi’nde araştırmalarda bulundu.

Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe ve Finansman Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans ve doktora dereceleri aldı. 31 yaşında Doçent, 37 yaşında Profesör oldu.

Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, izmir Ekonomi Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi’nde muhasebe-finansman ve bankacılık konularında dersler verdi.

Dünya Bankası’nın yurt dışındaki projelerinde uluslararası uzman statüsüyle finans yöneticisi olarak çalıştı. Ayrıca benzer projelerin finansal yönetim sistemlerini kurdu ve danışmanlıklar yaptı.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak 4 yıl süreyle görev yaptı.

1999 yılında kamu’daki en genç KiT Genel Müdürü sıfatıyla başladığı TMO’daki görevi süresince çok sayıda ödül aldı. 2000 yılında “Yılın Kamu Yöneticisi”,

2002 yılında “Yılın Bürokratı”, 2003 yılında ise Hazine Müsteşarlığı tarafından “En Başarılı KiT Yöneticisi” ödüllerine layık görüldü.

Üniversite yönetiminde, Üniversite Senatosu Üyesi, Dekan Yardımcısı, Enstitü Müdür Yardımcısı, Anabilim Dalı Başkanlığı gibi idari ve akademik görevlerde bulundu.

Yazdığı çok sayıda kitap, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ticaret Meslek Liselerinde 10 yılı aşkın süreyle ders kitabı olarak okutuldu. Halen bir çok üniversitede de kitapları okutulmaktadır.

“Reel Ekonomide Gündem” ve “Ekonomide Gerçek Gündem” adlı iki ayrı televizyon programının hazırlık ve sunumunu yaptı.

2011 yılından bu yana Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mali işlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 10 yılı aşkın süredir de MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesidir.

Yeminli Malî Müşavir ve Bağımsız Denetçi belgelerine sahiptir.

Mevlüt Karakaya, Serpil hanımla evli olup, Gülkadriye ve Alp Burak isimlerinde iki çocukları vardır.

sonuç olarak melih gökçek i silip süpürecek kapasitede şahsiyettir.

Kaynak: http://www.mevlutkarakaya.com
ankarada iki kutuplu gösterilmeye çalışılan seçimde süpriz yaparak yüksek bir oya ulaşacak olan değerli hocamız.
Mhplilerin eğer arkasında dururlarsa ankarayı melihe hediye edecekleri paketin fırfırlı kurdelesi.
Allah akıl fikir versin ne diyim.iki parti olarak yüzde %50den fazla oyun olsun son seçimde bile sen git %36-38 alan melihe kaptır.
Yerinde olsam şu dönemde oylarınızı mansur yavaş'a verin diyerek çekilir ve ankara'ya bir iyilik yapardım.Melih'ide kalpten gönderirdim hakkın divanına.
ankara için en doğru tercih.
ekrana projelerini anlatsın diye çağrılıp en kısa süre verilen aday bu adamın önünü kesmeye çalışıyorlar şişirilen adaylar reklamı bol yapılan işe yaramaz dizilere benziyor bu adam şişirilmediğine göre gerçekten düzgün olmalı ALLAH yardımcısı olsun seçimlerde.
parti ve mhp seçmeninin mansur döneğini desteklediğini sananları 30 martta utandıracak aday.

allahın izniyle ankaraya talibiz mevlüt hocayla.
mansur yavaş'ı geçip, ikinci olma ihtimali olan aday...

biz baştan yazalım;

melih gökçek bir dönem daha seçilirse chp'nin hırsı ve tabanına zıt aday transfer politikası yüzünden olacaktır...

not: objektif olarak tahmin yapıyoruz ama bazı yandaşlıktan gözü kararmışlar ilkokul jargonuyla laf yetiştirmeye çalışıyorlar.

ben izmir'den görüyorum mansur yavaş'ın adaylığının yürümeyeceğini, mevlüt karakaya'yı geçtim ajdarın bile mhp şemsiyesi altında %15 blok + memnuniyetsiz oyları alacağını ama sizin genel başkanınız ve parti mkyk'nız görmüyor...

doğruları söyleyene değil vizyonsuz, işportacı kılıklı "yeni" chp yönetimine kızacaksınız.

fışkiyeci gökçek'i bir dönem daha belediye başkanı seçtireceksiniz ya ona yanarım...
i.melih'den bıkanlar ve dansöz Mansur'a kanmayanların tercih'i olabilir. (#inşallah da olur!)
şu an ankara'da i. melih'in en yakın rakibidir ancak yandaş medyalar tarafından ambargo altındadır...

akp'den yakınırken chp'nin de kendi medyasını, cemaatini oluşturmaya başlaması korku verici...
gokcek + yavas * 1000 < karakaya. diye formule edilebilir.
gökçek ve yavaş rekabetine kurban giden düzgün bir insan. denk geldiğinde tv de izlemiştim. akılcı projeleri var ve mhp zihniyetinin aksine ticaret kafası iyi çalışıyor. çok başarılı bir başkan olabilirdi.
https://www.facebook.com/photo.php?v=231225180399614

melis gitsin sol gelmesin diyorsanız karar belli;

mevlüt karakaya !

(bkz: melih gökçek gitsin sol gelmesin)
hakkında çok iyi şeyler duydum. doğrusu kampanyasında benim ilgimi çeken bir şey olmadı. projelerine bakmadım, çok fazlaydı. sahaya en erken inen adaylardan birisiydi. pazar günü oy pusulasında üç hilalde buluşacağız.
umarız pazartesi günü ankara büyükşehir belediye başkanı olacak olan, mhp adayı aynı zamanda gazi üniversitesi işletme profesörü.
Ankara için en doğru isim.

Mansur ve melih gibi çirkinleştirmedi yarışı.
en çirkin yarışan adaydır amk delirtti ulan attığı spam mesajlar ile!
alakasız biçimde adana 1. sıra milletvekili adayıdır mhp'den. bu bahçeli harbiden dalga geçiyor vatandaşla.