bugün

muhtemelen, irticai faliyetlerinden ötürü fişlenecekti... bir sürü iftirayla karşılaşacaktı. kendisine irticacı bile denecekti. hiç bir zaman bugünkü değerine erişemeyecekti. çünkü türkiye cumhuriyeti devleti, değerlerine sahip çıkmayan bir devlet ola geldi. bunu atatürk'e bok atmak için söylemiyorum, yalnızca etrafınızdaki islam düşünürleri olduğunu iddia eden ( burada kesinlikle takiyyeciler kastedilmemiştir ) kişilere verilen değere bir bakın.
kesin demode bulunurdu.

abi, mevlana hiç trendim değil yhaa.
fötr ve takım elbiseyle dönerdi, daha sonra papyon ile dönmeyi denerlerdi. sonuçta şekile önem vermeyen bir zihniyete sahipti.

öz maddeden çıkıp ruha dönüşünce cübbe ya da fötr ayrıntı bile değildir.
din üstünden yapılan katliam ve gösterilere bakıp, muhtemel "bunlar müslümansa ben hiçbir şey bilmiyorum"demesine yol açan varsayım.
4 halife döneminde, cumhuriyet benzeri bir yönetim biçimi olması ve mevlana nın bir mümin olması nedeniyle yönetim şeklimizle alakası olmayacak şeylerdir.
çağdışı kalmış olurdu.
"mevlana.net" sitesinden gelen soruları yanıtlardı.*
irticacı faaliyet diye cezaevine girerdi.
"gel, ne olursan ol yine gel" derdi... cumhuriyeti yıkmaya çalışanlara "sen gelme ulan ayı" diyeceği kesin.

(bkz: lafım meclisten içeri)
hapishanelerde süründürüleceğine garanti verebilirim. kasemle yemin bile edebilirim.
balyoz veya ergenekon kapsamında silivriye falan alınır dergahta aramalar yapılırdı. mevlana'ya yakınlığı ile bilinen şems'in ifadesine başvurulurdu.
hiç birşey olmazdı aksine ulu önderden çok büyük saygı ve iltifat görürdü buna eminim.
ataturk her turlu bilim adamina ve herhangi bir konuda bilgi sahibi olan kisiye gosterdigi ilgiyi mevlana ya misliyla gosterirdi. el ustunde tutardi.
çağında anadoluda gerçekleşen moğol zulmüne tepki göstermediği gibi, ülkemin içinde bulunduğu hiçbir ızdırabada tepki göstermeyeceğini öngördüğüm, sadece maneviyat adına organize ettiği bir akımı olan, yaptıklarına saygı duyduğum, yapabilecekken, yapmadıklarına anlam veremediğim için, pek bir şeyin değişmeyeceğini düşündüğüm konu başlığı.
Devir değişirdi. Şimdiki imkanlar artardı bence.
sanırım kalbinde AZICIK ALLAH SEVGiSi OLAN HERKES AŞKA GELiR ŞiMDiKi GiBi FIRILDAK ÇEViRMEZ KENDiLERiNi ÇEViRiRDi.
güncel Önemli Başlıklar