bugün

Arkadaşlar yeni bir trend çıktıda benim mi haberim yok. Son zamanlarda özellikle istanbulda çok fazla denk gelmeye başladım. Adam yada kadın açıyor YouTube videosunu yada instagram keşfet hikayesini hiç sesini filanda kısmadan sanki evindeymiş gibi izliyor.

Ben şahsen uyarmaktan bıktım fakat hergün en az 2 3 tane rastlamaya başladım. En son bugün kadının biri arkadaşı ile kafa kafaya vermiş muhteşem yüzyıl izliyordu otobüsde. işin garip tarafı ben dışında rahatsız olanda yok galiba. Böyle bir kolaylık varda benim mi haberim yok. Boşuna mı yıllardır kulaklıklara onca para ödüyorum. Metroda yada otobüsde yüksek sesli video izlemek özgürlük ihlali değil midir?
diğer yolcuları rahatsız eder.
Tek kelimeyle; Görgüsüzlük.
rahatsız olduğumu söylüyorum.
bir ara metro da böyle biri açmış arapça video izliyor. sanırım suriye'li...
ona sesini kapatmasını veya kulaklıkla dinlemesini söyledim.
adam diklenmez mi?
orada bir anda etrafımda 5-6 kişi birikti ve içlerinden en efendi tipli biri "sana telefonun sesini kapat dedi mınagoduğumun sığırı, adama ne dikleniyorsun lan? o telefonu alır senin götüne sokarım" diye adama bağırmaz mi?

sonra vagonda ki insanlara dönüp "hepinizden özür diliyorum, lavuğun anlayacağı dilden konuşuyorum" dedi.
ben de havayı yumuşatmak için "elemanın yabancı dili iyiymiş, ne demişler bir dil bir insan" dememe gülüşmeler...

gerçekten bu tip insanlar hep malum (görgüsüz yobaz cahil eğitimsiz) kesimlerden çıkıyor.
Gençler kopmuş iyice hayattan. Uyarsan kavga çıkacak.. Başkalarının rahatsız olmaları umurlarında değil.
sonuçta sağındaki solundaki akpye oy vermiş kılıçdarı savunmuş reyisçi&pirocu asalak sürüsü utanmaya saygı duymaya gerek yok öyle yapıştırsınlar.
şunlardaki genişlik ve gamsızlığa imreniyorum be.