bugün

sabahın köründe kafa şişiren, daha afyonu patlamamış insanları sinir krizine sokan itlerdir. belediye niye izin veriyo bunlara? hayır yani bi dakine alcam gitarını kafasında kırcam o olcak.
görsel
bu dusunceye sahip olan insanlar oldukca akp' de hdp' de, hirsizlar da ne kadar cagdisi sey varsa da o ulkeden gidemeyecektir dedigim gorustur.
kafa silkmekte üstlerine yoktur. bir de güzel müzik yapsalar. borumbok müzik yapıyorlar.
(bkz: don t feed the troll)
(bkz: beyefendiye jilet gönderelim)
genelde güzel müzikler çalıyorlar. ekmeklerinin peşindeler. geçen metrodan çıkarken gökhan tepe'den veda makamı'nı çalıyordu.

nakarat kısmında öyle bir anına denk geldim ki nerdeyse gökhan tepe'den daha güzel söylüyordu lan. verdik 1 lirasını elbette.

yakın arkadaşlarımdan birinin de fena sesi var tsm'de söylüyor her cuma. sizin gibi yarak kafalılar yüzünden sanatını bile icra edemiyor adam.
saygı-sevgi diyen modern denyo tipidir benim dinlenme hakkı mı elimden alan bilinçsiz vatandaştır, kendini iyi bir iş yaptığına inandıran 1 aydır duş almamış pis kokululardır, 50 liraya gitar alıp bak nasıl müzik yapıyorum diyen zurnacılardır...
benim ankarada susturmuşluğum varıdır bu ergenleri. batıkent,eryman, yenimahlle hattında bunları dinleyince rönesans yaşadığını zanneden 50 yaş üstü bunlara para veriyor. 2 durak çalıp vagon değiştiriyorlar. Eve -işe gidiyoruzda gidiyorken çalıyoruz olayı yok. Bildiğin dilencilik. Bu iş sokakt aicra edilir. Avrupada böyledir. her gün faklı saatlerde çıktığım halde denk gediğim aynı gruplar var. Adamlar mesai gibi yapıyorlar. Melihcim bunlar aartık göz açtırmıyor. Ulan saat 6 dönüyorum eve kafam 1 dünya senin sikko müziğini dinlemek zorundamayım kualğımın dibinde bangır bangır..
Not : Bir kardeş bağlama çalar ,diğer türk halk müziği söyler, kuzen perküsyan çalar.
sakin ol şampuan
Bu insanlara bunu soylemek asıl ... neyse ! çıkıp yüzlerine söyle dediğim müzik yapan insanlardır.

Sokak müzikçileri olarak tanımlanan müzikçi grubundadırlar. biryerlere gitmekten ( cafe bar v.s.) uzak insanlar için gayet iyidir bunlar.Örneğin bir kafeye veya canlı müzik yapan bir yere gittiğimizde ortalama olarak 40 liraya yakın bir ücret odememiz gerekecek bunu haftada 1 yapsak 160 lira gibi bir rakam yapar asgari ücreti de düşündüğümüzde pek fırsatımız kalmıyor.
vardiyalı çalışan biri için zaten bunlar zor.
Herkes iyi çalışma saatleri fırsatına sahip değil.
kızılay-batıkent arası ankara metrosunda sık görülenlerdir. kafam balon gibiyken ortaya çıkıyorlar. içimden etmediğim küfür kalmıyor.
Müzik yapması sıkıntı değil de, bitince tek tek dolaşıp para beklemesi sinir bozucu. Ben demedim ki sana "çal güzel bir parça uykumuz açılsın." diye.sen aldın gitarı başladın söylemeye sevdiğini vermemişler gibi. Düğün parası mi toplamaya çalışıyorsunuz, anlamadım ki.
Amınagoduklarım mal mal ibne gibi puşt gibi giyinip geliyolar zoytarı gibi millet direk saldırıyo gitarınıda sikerim senide sikerim delirtme beni lan diyoz . Hele kızılaya falan gidince yarakürek sikimsonik tipler var karı gibi saçı topuz bebeler falan alayını sikecen .
yaftalayan kadar orospu cocugu degildir.
sabah akşam demeden kafa siken bet sesli alagavatlardır.
ruhsuz ve kişiliksiz metro koridorlarına canlılık kattıkları için teşekkür edilesi müzisyenler olup cepteki bozuklukları hak ederler.
özellikle kadıköy-tavşantepe metro duraklarında görülür.
Şehrin neşeleridir.
ya kulaklık da son ses açıyor ya beraber dinliyoruz sanki kardeşim şunu biraz kısıp dinle ne olur yani okula gideceğiz bırak uyuyalım biraz.
Birincisi onların hepsi sınavla alınıyor. Ikincisi sövdüğunüz kişilerin veya müzik gruplarının bir çoğunu dinlemek için yüzlerce lira vermeniz gerekirken ücretsiz bir şekilde dinleme şansı elde ettiğiniz için sevinmelisiniz bile. Ama siz de haklısınız tabi:

(bkz: Eşek hoşaftan ne anlar)
ortak yaşam alanlarına saygısız, kendinden başkasını düşünmeyen varoş tiplerdir.

bir de bunlar sanat yaptıklarını zannedip kutsanmayı, saygı duymayı beklerler. hele bunların savunucuları vardır. bu çalgıcılara ufak bir eleştiri yaptığınızda sanki medeniyet düşmanlığı yapmışsınız gibi size sözlü olarak saldırırlar.

yüksek sesle konuşan biri nasıl rahatsız edici olabiliyorsa, bu düşüncesiz, görgüsüz çalgıcıların sesi de rahatsız edebilir. mağarada yaşamadılarsa, ortak kullanım alanlarında nasıl davranmaları gerektiğini bilmeliler.
olaya bir de şöyle bakın: metro gürültüsünden sizi kurtarıyorlar. ayrıca o çalanların çoğu konservatuvar öğrencisi. pratik yapıyorlar. bozuk para verseniz iflas mı edersiniz.
olur mu yahu metro sesinden kurtarıyor. daha çok kafa ütülüyorlar. herkes bir şeyler çalsın o halde. kimisi uzun hava söylesin kimisi damar şarkı söylesin. biri çıkıp org çalsın *

arkadaşlar olmaz. ortak kullanım alanında kafamıza göre hareket edemeyiz.
bursadaki çocukların çoğuyla sohbetim vardır.

hepsi üniversite çağında, sokakta serserilik yapmayan, kendince müzik icra etmeye çalışan pırlanta gibi çocuklar.

asıl bunu böyle düşünen varsa en ağır orospu çocugu kendisidir.