Konum itibariyle otobüslerin çok geçtiği bir yerdeyim.Metro turizm geçtiği Zaman özellikle bakıyorum, hani insan doğal olarak bir azalma bekliyor.Hiçbir durum yok .aynen dolu dolu yollarına devam ediyorlar.

Müstahak...
her koltugun altına acil durum kefeni koyması gereken ve bu kefenlerin acil durumlarda nasıl giyilecegi muavin tarafından video destekli anlatılması gereken ulasım firması.
Çalışanlarının da kendi kalitesi gibi vasat olduğu bariz olan firma şeysi.
onlarca defa binmek zorunda kaldığım firma. biniyorum ve bir tek ölmüyorum, o kadar diyeyim vaziyeti.
ayak kokusu, atarlı şoför ve akrabası olan muavin, çalışmayan klimalar, boktan dinlenme tesisleri, rahatsız koltuklar, hız sınırı ihlalleri ve niceleri... hepsi sadece fahiş fiyata satılan biletleriyle metro turizmde.

mecbur kaldığım için iki kere bindim. bir daha tövbe.
çok iyi sloganlar var aklımda

"ölüme gidiyoruz."
"bu akşam ölürüm beni kimse tutamaz"
"arkadan ölmeyen kaldımı"
"ışıklarda ölecek var"
türkiye de kamilkoç tan sonra akıllara gelen otobüs firmasıdır.
yine kaza yapmış.

http://www.ntv.com.tr/tur...%2crkjzjUAPr024F1qMqiaQPQ
''yeni kazalar da buluşmak üzere'' sloganıyla azrail'e göz kırpan otobüs firması.
üst düzeydeki yöneticilerinin bile sigortasını yatırmayan ve kul hakkınınn gayet farkında olan bir firma.
son çıkan otobüslerinde müşteri memnuniyeti için paraya kıymış olan firmadır.

koltukların alt tarafında kefen bile var.

soğumadan morga yetiştirilin diye.

adamlar daha ne yapsın.
seferlerinden çok kazalarıyla ünlü otobüs şirketi.
şoförleri cenabet değilse yola çıkarmayan firma yoksa bu kadar kazanın sebebi, açıklaması olamaz lan.
Otobüs firmalarının mafyası, agası tekel olmaya çalışan bir ara istanbul otogarında işletmesinin sahibiydi, Şu an da onlarmı yönetiyor bilmiyorum.
An itibariyle çalışanının eskisehir tramvayında alkollü şekilde,sarhoş muhabbeti olarak kulaklığa taktıklarından kulaklık takan bir bay öğrenciye ve 2 bayan öğrenciye küfürler edip kızlara el kol hareketiyle hakaret eden,kulaklığı olduğundan dolayı kendine edilen küfürleri duymayan genci savunmaya çalışan bana tekme atıp tehdit eden çalışanları olan firma. Kullanıp kullanmamak size kalmış. Ama benim ve çevrem olarak biten firmadır. Elindeki sucukların fiyatını sarhoşken biliyorsa o adamın aklı yaptıklarını hatırlayacak kadar yerindedir. Ben içmiyorum, beni içerek rahatsız eden insan cezasını çekmelidir. Elbette burda şirketi kötülemiyorum, bilemezler bu adamın ne zaman nasıl içip davranacağını ama çalışan olarak bunu "metroda calisiyorum gel otogardayim" diye bagırmasi tehditler savurmasi hakettigi cezayi almasi gerekir diye dusunuyorum. Şirketle cezasi konusunda anlasamazsak videosu youtube için fazla yer kaplamaz.
Doğrusu allaha emanet turizm olmalıdır.
Hâlâ kullanıyor musunuz siz o firmayı cümlelerine konu olabilecek firmadır.
Allah kaza bela vermesin. Yolculara yazık. Metro turizm çalisanlari daha çok icsin,icdikce icsinler!
Kullanildigindan cikan kavga degil. Kullanilmiyor zaten de, alkollu bir calisanin eskisehir tramvayinda cikardigi olaydir. Biz buraya tavsiyelerimizi yazdik,okuyan gören ne yapacagini bilir.
ölüm seni çağırıyor mottolu turizm şirketi.
muavini olduğum firma.
iki duble atıp çıkmışız yola, bi baktım ondeki lavuklar kulaklık takmış. kaçırır mıyım fırsatı, başladık bunlara sövmeye. sonra çıktı bi tanesi "niye küfür ediyonuz helehüle". önce elimdeki sucukların fiyatını söyledim, sonra bastım tekmeyi.

şaka bir yana hiçbir zaman seyahat etmediğim ve etmeyi planlamadigim mafyavari dolmuş firmasi. mağdur arkadaşın da sonuna kadar yanındayım.
ama şunu metak ettim: sucuk konusu nasıl açıldı*. bi aydınlatırsanız sevinirim.
iş etiği sıfır olan firma. Ulan bu adamlar aynı koltuktan hem bana hem başkasına vermiş firma. Sayelerinde en arka koltukta oturmuş ve yol boyunca mide bulantımla savaş vermiştim.

Bu olaydan öncede bayram zamanı trafik çok olduğu için doğal olarak saatlerce trafikte kaldık davarın biri bağırmaya başladı tutturdu sigara içeceğim diye ve metro turizmi aradı ve gerçekten herife sigara içme izni verdiler daha fazla bağırmasın diye ve biz o kapalı alanda o kokuyla yolculuk yaptık.

Hele çalışanları öyle suratsızki bilet almaya gittiğinizde size sanki bedava bilet istiyorsunuz muamelesi yapmaktan çekinmezler artık sabrınız taşıp bu müthiş saygılı(!) arkadaşlara bağırmaya başladığınızdaysa aman efenim ne yaptık ki biz yanlış anlaşılma olmuş 'a çevirirler olayı.

Çay,kahve servisleri de kafalarına göre mesela annem kahve istediğinde biz bursa'da kahve servisi yaptık siz kahve servisinden sonra bindiğiniz için malesef tekrar servis açamayız derler,ulan andavallar yemişim sizin kahvenizi de o bilet alındığında sen o servisi açmak zorundasın firma stratejilerinden biri de bu ama bunu belirt hele aman bi kahve için dediğine bak bakışlarıyla karşılaşabirsiniz. Hak aramak kesinlikle yasak efenim.

Şoförler bakışlarıyla sizi hakkıymış gibi yol boyunca rahatsız edebilir müthiş(!) eleman seçiyorlar , eleman alma stratejilerini cidden merak ediyorum.

Hiçbir firmayı kolay kolay karalamam ama gerçekten uzak durun dört kere yolculuk yapmak zorunda kaldım dördünde de azap gibiydi.

Sado mado tarzını benimsediyseniz mutlaka yolculuk yapın metroyla. onlar eziyet ederken zevk alır siz de "oh be bok gibi firma çok mutluyum" düşünceleriyle yolculuğunuza renk katarsınız.
Sucuk konusu şöyle acildi, bu cocuk kulaklikla muzik dinliyor ve duymuyor. Basi one egik gormuyor da oturuyor koltukta. Simdi metro turizm calisani adamı g*tunden s*kseler haberi olmaacayak diye kufur etti cocuga yanindaki diger sarhos da elindeki sucuklari kaldirdi atacak cocuga. Zaten bunlar yaslilara yer vermiyolar bunlar boyle bu gencligin koyacan falan derken gaza geldiler. Metro turizm calisani adam dur dedi ya "sucuklar 35 lira yazik olacak sucuklara" oyle.gelisti iste.
'şarampole yuvarlanmanın ücretli hali' ya da 'bizimle tırın altına girmeye ne dersiniz?' gibi mottoları olması gereken turizm hedesi.
allah belanızı versin.
bir otobüsü daha kaza yapmış yürüyen tabut.

https://twitter.com/buzzs...status/691038236311945216