şehirlet arası dolmuş hizmeti veren turizm firmasıdır.
Otobüslerinin arkasına "tek rakibimiz Azrail " yazması gereken firma.
Fazla üstüne gidilen turizm o kadar da kötü diil amk.
Berbat cidden bayram olmasa almazdim ee nedense tek onda yer vardi niye acaba.
Sözlükteko bilmişler tarafından eksilenecek ama ben yine de başımdan geçeni yazayım.

2 gün önce 16 saatlik bir yolculuk yaptım metro turizm ile. Otobüse binenlerin ilk söyledikleri yayla gibiymiş içirisiydi. Televizyonları yeni ve çalışıyordu, hatta otobüsteki diğer kişilerle okey bile oynadık. Otogara geldiğimizde bizi esenler girişine getiren şoför inmek isteyen varsa burası müsait inmek istemeyenler kalabilir nasılsa giricez otogara ama boşuna beklemeyin isterseniz dedi ve diğerleri gibi ana yolda bırakılıp yürümek zorunda kalmadan dolmuş durağının önünde indim. Muavini ve şoförleriyle de bir sorun yaşamadım. Muavin önünüzde eğilsin mi istiyorsunuz ne anlamadım, belki birkaç saatlik uyku ile duruyorlar bayram zamanı malum. Kötü yanları bayram zamanında eski otobüsleri 403ler filan meydana çıkıyor fakat onların da biletleri daha ucuz oluyor sanırım, hiç bilet bulamamaktan iyidir diye düşünüyorum.
gün geçmiyor ki bir rezalet daha yaşanmasın.

https://www.facebook.com/...7/531060760396661/?type=3
insana değer vermeyen firma kediyemi değer verir. adilik bunların fıtratında var.
Üni için gideceğim yere aldığım bileti 3 kişiye satmışlar. Otobüs içinde bi ton küfür yediler. Allahtan benim bileti kabul ettiler de zamanında çıktım. diğer 2 kişinin bavullar ayrı kendileri ayrı otobüslerle gittiler.

Lanet girsin böyle firmaya bir daha bunlardan nah bilet alırım.

Bileti birde 4 gün önceden aldım, boş otobüste 45 numara verdiler.

Ölmediğim için şükür ediyorum orası ayrı.

Edit: Eksileyen metro turizm çalışanı galiba.
firma olsun muavinleri ve şoförleri varoşlaşmıştır. kullandıkları pert bozması otobüsler insana isyan ettirir. klimaları ve televizyonları bozuk olabilir. bayan arkadaşlarımız muavinin tacizine uğrayabilir. eşyalarınız çalınabilir. müşteri memnuniyeti için değil para için çalışırlar. kaza yapma ihtimali en yüksek firmadır kendisi. milletçe 5 10 lira yüksek verip iyi firmaları kullanmalı ve bu şerefsizleri boykot etmeliyiz. batması yalnızca 1 ay sürer ve çekilirler piyasadan.
Hala bilet aldığınız için herşey müstehak size.
Otobüs şirketleri arasında en berbati diyebilirim birleşince ankara dan Erzuruma gidiyorum normalde 12 saat tam 16 saate gitmistim.
insanı en kolay yoldan ölüme götüren şirkettir. Bir gün sonrasına alsaydım aynı arabalar fethiye istanbul arası kaza yaptı ve bir kişi öldü. 1 gün ile kurtuldum. Ağustosun ilk haftası gelmiştim istanbula.
akapenin destekleyip büyüttüğü ne kaliteli ki bu firma da olsun.
(bkz: allah rahmet eylesin)
bugünlerde bu firmadan bilet almayı planlıyorum neyseki yorumları okudumda vazgeçtim. ulusoy candır. onla giderim. yorumlar için teşekkürler.
Cemaatin organizasyonlarına bir zaman sponsor olan firma.çünkü çocuğu bir zamanlar akplilerin çocukları gibi oralarda eğitim görüyordu.
Metro Turizm adrenalin tutkunlarının gözdesi olmaya devam ediyor.

görsel

zaytung
kelle koltukta turizm.

itinayla şarampole yuvarlanıyoruz. bize katılmaz mısınız?
1 hafta sonra yapacağım 9 saatlik yolculukta asla tercih etmeyeceğim otobüs firmasi.
istanbul da sabah 6 sularında yolcu servisinin arkadan tır a çarpıp 10 yaralıya sebep olan firma. canını seven binmesin şuna bak.
türkiye'nin en temiz firması.

bineceksin olum eşşek gibi bineceksiniz.
Adını ahiret turizm yapmasını umduğum şirket. Bu kadar kaza yapar mı bir firma? En azından millet bilsin binerken.
Askerden beri ilk kez geçenlerde ankara'ya gidip gelirken kullanmak durumunda kaldığım firma.

Giderken bileti kendin almadım hatta alana da kızdım ama servisi çok yakın olduğundan eywallah dedim.

Servis olması gereken saâtte olması gereken yerdeydi. Bir bana tahsis edilmiş falan. Zaten gecenin 2:30'unda kırk kişi olacak değil ya. Neyse...

Gece bindim otobüse. Kapıda eşşek kadar wi-fi yazısını görünce sevinmiştim, bok yemişim. Wi-fi var ama internet yok. Muavini çağırıp sordum. "Kotası bitmiştir" dedi lan!

Neyse, ankara'ya vardık. Orada zaten servis yok.

Dönerken saât sorunum vardı. Gene evimin en yakınına geliyor diye bundan aldım bileti. Kabûl ediyorum, bu kez kaşınmıştım.

Lan bu kez otobüste wi-fi bile yok. Otoyolda durduk. Bir yolcu inip bir şeyler yaptı da internet geldi.

Yolculuğa devam... bu kez de mola verilmiyor. Sordum, mola yok. Lan gelirken vardı! Ama bolu'da bu da mola verdi. E hani yoktu? Neyse, ciğerlerimi sigara dumanıyla doldurdum.

Artık istanbul'a geldik. Ben hâlâ şaşkınım, fazla sorunsuz geçiyor yolculuk.

Alibeyköy'de gece 1:35'te indim. Gittim, servis bakıyorum. Buldum yerlerini. Hareket amirine sordum: bizim oranın servisi ne zaman kalkar? Buçukta kalkıyor. Bir saât ben servis mi bekleyeceğim? Evet!

Ben söve saya çıkar. Biner taksiye. Ankara'dan 60 liraya gelmişken ona da bir 30 kâğıt bayılır...
kazaların efendisi.
sahibi galip öztürk'ün birkaç senedir batum da yaşadığı şirket.