bugün

eğer olay gerçekse yazıklar olsun dediğimdir.

ama seferi namaz denen bi olgu var be. onu da mı yapamadım aksiyon aradın?

inançsız biri olmama rağmen zoruma gitti, metro'ya da binenin ta amk.
yalanın önde gidenidir. insaf bu kadar ucuz şeylerle firma karalamak komik oluyor.
adamın canı bıldıgın sopa ıstemıs. Dınımızde bır cok kolaylık var, ınatlasmak yerıne oturdugun yerde mesh edıp namazz kılabılırdı. Gercı soforunde bu kadar sopalaması hos degıl elbette ama kısının de ısrarı sacma. Illa dısarda namaz kılıncak dıye bır sey yok. Otobusun ıcınde de namaz kılmıslıgımız vardır.
haberi yeniakit yapınca iki kez düşünülmesi gereken haberdir.
(bkz: reklam kokan hareketler)
hiç kınamadığım olay.

şehirler arası otobüsler yolcunun keyfine göre hareket etmez. bir yolcu otobüsü 52 yolcu taşıyorsa eğer bir kişinin isteği diğer 51 inden daha önemli değildir ve olamaz. kaldı ki terminal arası gidiş geliş süreleri var. saate göre hareket etmek zorundalar.

inançlı biri isen seferi nedir bilirsin. gideceğin yere varınca da namanızını eda edersin. kimseyi bekletmeye hakkın yok kimseden üstün değilsin.

ben o otobüste olsam iki yumrukta ben atardım bu adama.
metro turizm'i hiç kullanmadım da lan haber komik be. adamlar 3 dinin kitabını yırtmış. onu yazmayı unutmuşlar.

not: reklamın iyisi kötüsü olmaz düşüncesi bu olsa gerek.
akit gazetesinin absürd haberler serisidir. (( bi kendileri müslüman ya zaten hammınaa... ))

zira aynısını kamil koça da yapmışlardı, adamı dövenlere helal olsun diyorum ayrıca, olayı yaşamak lazım orda kim bilir nasıl değişik değişik konuştu da milleti kendine dövdürme modu'na geçirdi. kesin ben müslümanım siz kafirsiniz olayına geldi konu ve bir güzel dayağı yedi.. ellerine sağlık onların.

edit: şu haberin şunuş şekline bakın hele bi, yarısı abartma dine kufur etmıslermıs, yine namaz yasağıymış falan.. yargısız infaz yapmışlar..

görsel
akit gazetesinin karalayacak, iftira atacak yer bulamayıp otobüs firmalarına sarmasından ibarettir. bu habere inanan kişinin bir beyne sahip olması durumu söz konusu bile değildir*.
"Allah bana namaz kilmami emretmis, yolcular izin vermezse kilmayacak miyim?"

Simdi sana allah namaz kilmani emretmis tamam da o yolcular da o otobuste olmak icin bir para odemisler. Belki gidecekleri yerde yetisecekleri bir seyleri var ve belki senin kisisel ibadetin sebebiyle yetisemeyecekler.

O vakit sen kul hakki yemis olmuyor musun guzel kardesim? Olursun tabi.

Peki senin bu kadar insanin gunahina girdigin yerde o namazi kilman mantik dahilinde mi? Sence oyledir ama akli dengesi yerinde olan insanlar icin degil.

Peki sende biraz vicdan olsa sen once kendini mi yoksa etrafindakileri mi dusunursun?

Tabi etrafindakileri dusunursun. Allah rizasi icin once onlarin haklarina saygi gosterir sonra namazinin da kazasini kilarsin.

Aklin basina gelene kadar sopa yemen dilegiyle.
bencil ve düşüncesiz bir müslümanın sırf rahatı ve artistliğinin sonucunda başına gelen haklı durumdur. iyi olmuş.
1- seferi olarak işini görmediği ve şov aradığı için dayko biraz ibne.

2- şoför moför dövmüşse düpedüz orospu çocukluğu.
firma karalamak için yapılmış uydurma haberdir. aynı firma araçlarıyla yaptığım seyahatlerde defalarca bayram sabahı namaz vaktinde herhangi bir yol üstü camide mola vermistir. ayrıca şehirler arası otobüslerde hiç sıkıntı çıkarmadan namaz kılan, en olmadı kaza edip mola yerlerinde namazını kılan çok insan gordum. seferilik de işin başka bir boyutu tabi.
edit: mağdur numarası da çabası.
seferilik nedir bilmemezlikten gelen şovmen yobaz işidir.

lan it, koca otobüs iki eğilip kalkacan diye seni mi bekleyecek?
(bkz: lanet olsun dostum dinciler yine mağdur olmuş)
eminim ki o otobüste ne hasta, ne yaşlı, ne de bir yere yetişecek biri vardı.zaten olsa bile sabah namazı ortalama 3 dakika süren bir iş. bu kadar kısa bir sürede yapılan ibadetin kimseye zararı olmazdı.

sefer meselesi de şöyledir: durma imkanı yoksa yani uçak gibi bir araçtaysan namazını oturarak kılarsın. otobüs durma imkanı olan bir araçtır. insanlar anlayışlı olsalarmış 3 dakikada bu iş çözülürmüş.

ama ben yine de haberin doğru olduğunu düşünmüyorum.

iyi o zaman ben de durdurup puta tapıcam diye örnek vermeyin. olmıcak bir şeyi örnek verip olan bir şeyi yasaklayamazsınız.
seferi sayılırsın evine gidince kıl zor mu niye bu kadar sorun ediliyor. o kadar yolcuyu bekletip hakkına girdikten sonra ibadet etmenin ne anlamı kalıyor.
seferilik diye birşey Allah bi konuda kolaylık sağladıysa sen kendin işgüzarlık yapamazsın.ayrıca namazı oturarakta kılabilir.he dövmek çok ayrı bi saçmalık onu kimse savunamaz ama bu otobüslerin duracağı yerler belli otogarda bile 1 dakika fazla durmanın cezası binlerce lira.tek taraflı bakmamak lazım olaya.Bide metro turizm dediğin kooparatif gibi bişey bayilik gibi düşün her otobüsün sahibi metro adını kullanmak için aylık ücret verir her otobüsün sahibi ayrıdır.bursadaki yeşil otobüsler gibi.aynı olay yeşil otobüslerde olsa kimse burulaşa veya ak parti belediyesine laf diyemez.yıllarca her bi haltı laikliğe bağlayan kemalistlerden bi farkı yok bu meselenin.ben sanmıyorum kimsenin kimseyi sadece namaz kılmak istediği için döveceğini.demekki olmuş bişeyler tarafsız bakmak gerek.bence olay şöyle oldu bak ben kendimden biliyorum yani çocukluğumdan; adam başta namaz için gitti geri çevrilince tersine gitti sonra birbirleriyle sürekli tersleştiler küfür kafir oldu allah bilir sonrada otobüste ve minibüste şoföre dayılanırsan olanlar olur döverler aga.adamda bunu yediremedi namaz kılmak istediğim için dövdüler dedi.olay hemen hemen budur aga yoksa anlatılan resmen hikaye laga luga.bana şeyleri hatırlattı eski gazetelerde komik başlıklar vardır ya '' bana hamur açmayı öğretiyolardı hamile kaldım'',''haritadan erzurumu arıyordum olanlar oldu'' gibi gibi ...