bugün

+kalbiniz boş mu?
-hayır arçelik.

demiştir, komik değildir ama komiktir.
Kendisi (bkz: cem yılmaz)a stand-up yapmak istediğini söylemiştir. Cem yılmaz'ın verdiği cevab muhteşemdir. ''Bu işler göründüğü gibi değildir metin.''
kesinlikle takdir edilmesi gereken adamdır. kırdığı rekor bir yana -ki çok büyük bir başarıdır- sadece sahip olduğu güçlü ruh ve azmi bile ders niteliğindedir.

edit: "rekoru kırdınız mı?" sorusuna "kör müsün?" cevabını vererek yarmış adamdır ayrıca.
02.04.2010 tarihinde,saatte 292 km hızla araç kullanıp,guinness rekorlar kitabına adı yazılan,görme engelli sanatçımız.
rekorunu kırdıktan sonra bir gazetecinin ''rekoru kırdınız mı?'' sorusuna: ''kör müsün''cevabıyla da espri yeteneğini bir kez daha ortaya koyan kendisiyle barışık ses sanatcımız.
tweetter kullanan kişi. fake hesap da olabilir. *

11 dakika önceki tweet'i. *

--tweet--
çslvfke msşvkd
--tweet--

http://twitter.com/metinsenturk
görmeyen gözleriyle ilgili espriler yaparak insanları güldürmeyi başaran, televizyon programlarında playback yaparken elindeki udu parçalarcasına çalabilen, hayat dolu, mütevazi bir sanatçı.
Hafif taverna, hafif fanteziye çalan bir sesi var. Şarkılarıda hep o tarz zaten. Ayriyeten mizacı geniş bir insan, Yaptığı espriler tatlı tatlı gülümsetebiliyor.

Sana aitim (1995)
https://youtu.be/nhBzR8C-ppI
Mizahi kisiliginden dolayi rtukte uygun gorurse cok yakinda kendisinden koyunda gozlerim acilsin parcasini seslendirmesini ve klip cekmesini bekledigim udlu sanatci.
genelde programlarda uduyla kavga edercesine playback yapan sarkicidir. gonul gozu acikmis kendisi oyle diyor.
güzel bir reklam projesinde yer alabilir. şöyle ki;

öğrenci evinde arkadaşlarıyla okey oynayan metin şentürk bir ara oyundan kopar;

arkadaş-hadi metin sıra sende, oyunu takip etmiyor musun hacı?
m.şentürk-acıkınca insanın gözü bir şey görmüyor be dostum.

açken sen sen değilsin...
snickers açlığını yok et...
en olumsuz koşulda bile neşe dolu ve cana yakın. Hayatı örnek alınması gereken güzide insan.
görme özürüyle ilgili bütün esprileri tüketen metin şentürk, kulaklarından birini ameliyatla aldırmaya hazırlanıyor..
(bkz: zaytung)
rol icabı ferrariye binen ve esra eron'la reklamda oynayan metin şentürk imzayı atarken;

-ee koşullarınız neler ?ne kadar dolar vereceksiniz?
-metin bey türkiye'de yaşıyoruz türk lirası olarak düşünsek?
-valla benim gözüm dolardan başka bişi görmüyo
biraz daha körlüğüyle ilgili şaka yaparsa kendisine gözlerimi bağışlamayı düşünüyorum.
Yüksel Aytuğ'un 3 Temmuz tarihli "Ne Demiş" bölümünde verdiği anektotla bizi güldüren isim.
--spoiler--
Defne Samyeli'nin programına konuk olan Metin Şentürk, "inanamadım" adlı şarkısını söylemeden önce stüdyodaki izleyicilerden ricada bulundu: "Hepinizin ellerini havada göreceğim, bak ona göre..."
--spoiler--