bugün

Harun abilerle tanıştığımız ilk mecra. Keşke böyle olmasaydı.
o zamana denk gelen bir çok kişinin en az 1 kere oynadığı oyundur. 40 level mi ne olmuştum. yakıncı ninja'dan okçuya dönmüştüm 35. seviyede seviye atlamak zorlaşınca. sonra o seviyede kaldım çünkü hep duello yapıyordum insanlarla, düşük seviye düşmanların kasıldıkları yere gidip zehirli ok vb. atarak ölmelerini izliyordum. yani eğlence amaçlı oynuyordum, ortam sohbet vb... ve başka ülkelerin pazarlarında gidip ucuzdan mal çekip kendi ülkemin pazarında satıyordum. düğün falan oluyordu o zamanlar, oyunda evleniyorlardı. artemis diye bir server vardı ordaydım. baya doluydu ve aktifti, alara isimli bir kızla tanışmıştım böyle shaman oynuyordu, elinde yelpaze falan. sonra kızla gerçek hayatta tanışamadım. ama yine takıldığım gruptan bir çocuk vardı, onunla izmirde buluştum ve sinemaya gittim. nickim YeLkoVan idi... sanal bir ortamın küçüklük anılarımda bu kadar yer kaplaması ilginç birşey, aynı unutamadığım diğer oyunlar gibi. tabii buna baya bir zaman harcamıştım maalesef. neyse ki sadece eğlence amaçlı oynamıştım, yoksa daha fazla zaman alırdı kesinlikle.

1- aga 10k pls
2- pt pls
3- come ws?
4- sie go
5- no ks come vs
6- !+9 dolunay satılır/alınırrrr
7- balıklar taze tanesi 10k

(özel mesaj gelir, böyle yanıp sönen bir mektup zarfı vardı mesaj gelince, geneli şu tarz olurdu)
+abi çarım soyuldu lütfen 50k verir misin
+abi cevap ver çok kötü durumdayım
+lütfen yardım et abi
+elindekini kaça satıyon aga?
+üstündekine + basayım mı ?
eskiden çok severdim, çocukluğumun oyunuydu, falandı, filandı." diye bugün tekrar kurup oynayayım dedim, çocukluk anılarım mahvoldu. bu kadar kötü oyun mu olur lan? benim yaptığım asset flip'ler bile daha zevkli. oyun diye yıllarca ciddi ciddi bunu mu oynamışız gerçekten? aslında "dijital oyun tasarımı öğrencisi olarak bakınca şöyle hatalar falan" yazacaktım, ama kaynak gözlüğüyle bakınca bile ne kadar berbat bir oyun olduğu rahatça fark ediliyor.
sırf isminden ötürü bugüne kadar açıp bakmadığım oyundur. metin2 nedir ya.
Eskiden deli gibi oynayıp da bir türlü siyah çelikli cool abiler gibi olamadığım oyundur. Mesaj yazardım, cevap yazmazlardı.. Vadide kasılırken at ile fişek gibi geçerlerdi yanımdan, ben de özenirdim onlara..
Sahi, ne oldu onlara.
Gençliğimizde a şu resimdeki gibi siyah atın nasıl olduğunu anlayamıyorduk. Atımızı yeni almış hevesli hevesli binerken yanımızdan geçerdi bunlar. Zırhlı at vardı asker vardı da bu boynuzlu neyin nesiydi. 21 de asker olduktan sonra görev yapmaya devam edip 30 olunca böyle oluyor sanıyorduk. Evet. Sonradan öğrendik lonca lideri olunca boynuzun eklendiğini. Evet. Güzel günlerdi.
küçükken severek oynadığım oyun. demirci hala rüyalarıma girer. herhangi bi sınavdan dd aldıktan sonra hala o başaramadın yazısı gözümün önüne gelir... ah o kaslı zenci demirci
çocukluğumu yok eden oyun.
altmış, evet bildiğiniz altmış yaşın altındaki her bireyin en az 10 senesini çalmış olma ihtimali olan oyundur kendisi. Kanımca en çok bağımlılık yapan oyunlardan biridir(denendi). ortamını da başka oyunlarda bulmak zordur şayet her tipten insan bulmanız mümkündür(oynayanlar bilir).
yaklaşık 8 yıl önce çocukken dayımın bilgisayarında oynamıştım birkaç saat, hiç birşey anlamamıştım.Hala anlayamadım.TF2 bile daha iyiydi o zamanlar bence.
2007-2011 civarı oynadığım efsanelerden birisi. kaç farklı karakter açtım hatırlamıyorum ama müzikleri güzeldi, ayrıca oyunun devam versiyanları gibi bişey olan yanlış hatırlamıyosam metin2 tr ve ismini hatırlamadığım bir versiyon daha (galiba 25 levelden başlatıyodu) güzelim oyunun içine ederek bir maceranın da sonuna gelmeme sebep olmuştur. tabi oyunda en zevk aldığım şey 30 levellik beyaz kaplanlara saldırıp ata binmekti. gerçekten en zevk veren şey ata binip kaçmaktı.
Ah bee 2009 yılında 13 yaşındayken başlamıştım, anubis yeni açılmıştı shinsoo krallığındaydım o kırmızı bayrağın her tarafını taşını toprağını bilirdim, her yerde bir anım var 21 levelden sonra kasılmak için herkes gibi bende 2. köye gitmiştim sonra farketmeden 1-2 hafta burda kalmışım çünkü o zamanlar 2. köyde kalabalıktı oradada pazarlar kurulurdu.

vs atarken pot içmezdik, en büyük hayalim neydi biliyormusunuz, at madalyonu pazarda bazen görürdüm ama nasıl görürdüm, adam koymuş sağa sola saman ortaya at madalyonu görünce içim giderdi.

Kuzenim bana bir gün kıyak yaptı al bakalım şunu dedi ticaretten baktım kalem kağıt(binicilik bileti)
bununla seyis sana at veriyor 10 dakikalık ata bindim kaymak gibi nal sesleri beni bitiriyor, zaten hayvanları çok severim atım olunca (bkz: yüzüklerin efendisi) orta dünyadaymış gibi gezmek
istiyordum, en son 29-30 levelde at madalyonu düşürmüştüm

ilginç bir olay başıma geldi 2017 yılında eski günleri özleyince rinamt2 diye bir pvp server indirdim, kırmızı bayrağa ışınlanıp eski anılarımın olduğu yerlere gidip üzülüyodum ağlayacaktım sonra oyuna devam ettim adamın biri geldi "kardeşim senin adın soyadın n. ç... mı" dedi bende korktum ulan noluyo nerden biliyor sonra ben kadir dedi hem ilk okul hemde eski mahalleden çocukluk arkadaşım 15 sene oldu ama nasıl şaşırıp seviniyorum.
Eskiden beridir ben bu nuriken nick'ini kullanırım.

size bazı eski resimler vereyim biraz duygulanın.
2.köy https://i.hizliresim.com/JONNOB.jpg

buda ben 2009 yılında facebook profil resmimi edilee yapmıştım herkes soruyordu.
https://i.hizliresim.com/WqNOnm.jpg

siyah çelik kutlaması.
https://i.hizliresim.com/LlBqg0.jpg

pvp olduğu için koymayacaktım ama kalsın.
https://i.hizliresim.com/v6OBGz.jpg
Bot daha olsa bir daha oynarım.
Pişman değilim.
2014 yılından sonra mahvolan oyun 2014 yılında çoğu online oyun çok fazla üye kaybetmeye başladı çünkü paragözlük başladı senin senetlerini verdiğin oyuna bir kaç dakikada parayla alınca insanlar sinirlendi online oyunlardan hızlıca çekilmeye başladılar ama komik olay bir anda herkesin birbirinden habersiz oyunu bırakması ve oyunda oyuncu kalmaması çok tuhaf bir olaydır.
Ya bir bellemişsiniz.tr de oyuncu kaybetti diye tamam trde oynayan yok gibi de artik büyük çoğunluğu pvplerde oynuyorlar.

Kitle büyüdü azaldi diyenlerin aksine,ben bile hala oynuyorum.

Milyonluk oyunlara bin basar evet.
Daha yeni bıraktım oynamayı. PC satımasa hâlâ oynardım. Hayır oynamayı bırak para yatırmadan gelişilmiyorda artık.
bir dönemin bugün, işsiz sınıfında olmasına neden olan oyun. canım benim, ruh attıktan sonra şiddetli vuruş yapıp zevk alırdım
şaman karakteri ile lonca savaşında kükre kaç yaptığım oyundur. çokta iyi kill alırdım özledim galiba..
Arada özleyince 1 hafta pvp falan atıyorum ama insan yine de o tadı tam alamıyor. Şaka maka efes'teki çarımı özledim lan:(
mahalle arkadaşım yüzünden başladığım ve ömrümden 2 yılı yakamoz sarı bayrakta heba ettiğim online oyun.
artemisin sayılı büyülü silah suralarından birisiydim hey gidi günleeer.

savaşçıların hava gücü ve öfkesini siker atardım büyülü silah suramla, güçlü beden falan halt etmiş.

özlüyorum lan o günleri...
Eskiden peder uyanmasın diye sesini kısardık, Şimdi uyansın diye son ses açıyorum. Bir halt olacağı yok ama. çaresizlik.

2007-2013 tayfasına selam olsun
Keşke 2011'e tekrar dönebilsek aslan gibi oyundu ne hale getirdiler. isyaaaan
erkek çocuklarının geleceğini yok eden oyun çoğu çocuk bu oyun yüzünden adam akıllı liseye gidemedi.
bir ara deli gibi oynanıyordu. gençler veletler herkes internet kafede bunu oynuyordu. hesap geliştirip parayla satılıyordu falan.