bugün

eğer metal dinleyenler için kullanılıyorsa çok saçma ve gereksiz bir kelimedir. "metalciyim" değil, "metal müzik dinliyorum" demeliyiz. tabi meslek metalciyse, metal alıp satıyorsa bilemeyeceğim.
(bkz: turk metal sendikası), (bkz: metal-is sendikası)
"iğrenç bir hayat, saçmasapan yaşantılar" mottosunu benimsemiş, kişiler topluluğu. pis kokarlar,saçlarını yıkamazlar. yırtık kot giyip dünyaya meydan okuduklarını sanırlar.
(bkz: özenti metalcilik)
gereksiz kisilermis bunlar, gereksiz insan nasil olunuyorsa artik, insana duyulmasi gereken sayginin olcusune siz karar verin.

misal ben. tum muzik cesitlerini cok severim. rock, rap, techno, trance, popu sevmem ama igrenc. ama rock muziginin alt grubu olan metal muzigini cok cok severim, neredeyse tum cesitlerini severim. cok hosuma giden bir muzik turu. her cesidinde olmasada cogu cesidinde olan farklilik, yer yer hakli isyan beni cezbeden. surekli yeni bir seyler bulmaya ve dinlemeye calisirim. konserlere gitmeye calisirim. ama bir gariplik var bende.

hayati cok seviyorum, hayat cok guzel ve guzellestirmek icin elimden geleni yapiyorum. hayatin berbatligi konusunda bir mottom olmadi. allah allah dedim, boyle metalci olamaz. bir terslik var. ama yine de umudum vardi metalci oldugum hakkinda.

daha yakindan inceledim kendimi. aynaya baktim. allah kahretsin ki bakimliydim, olamazdi bu cunku metalci denen kisi bok surat, sivilceli, irinli bir surat olmaliydi. umutlarim azalmaya baslamisti ama yine de vardi bir isik.

birden aklima her gun dus yaptigim geldi, saclarimi joleliyordum ve bu yuzden her gun dus almam, saclarimi yikamam gerekiyordu. lanet olsun, yavas yavas kaybediyordum. metalci degil miydim yoksa ben? gerci kafa salliyordum ama saclarim kisa ve cok temizdi, kahretsin.

odama dondum o uzuntuyle. baktim parfumlerim vardi dolabimda. olamaz olamaz olamaz, pis kokma imkanim yoktu. bu nasil olabilirdi? son umut elbiselerimi doktum ortaya. hayir lanet olsun tek bir yirtik yoktu, yirtigi birak bir sokuk bile yoktu ve hepsi utuluydu.

bitmistim. yillardir metalci kendimi metalci sanarak buyumustum ama metalci olmanin kosullarini bile bilmiyordum. bunlari bilen insanlarla da beraber olmustum ama kimse bana bu muzigi dinlerken bunlari yapmam gerektigini soylememisti. yikildim ama kalktim tekrar ayaga. dinc olmam lazimdi. artik gercekleri biliyordum ve bunlari anlamama sebep olanlara da sukran doluydum. iyi ki varsiniz.

ama simdi buyuk bir ikilemdeyim. yardimci olun a dostlar. metal muzigini cok seviyorum, ya bu muzigi birakmaliyim, ya da bok havuzuna girmeliyim. bilmiyorum naapim?

sonuc olarak (bkz: on yargi)
endüstri meslek liseslerinin metal bölümlerinde okuyan öğrenci grubuna verilen isim
özenti olmadığı sürece populer kültürün dayatmalarına karşı koyabilmiş koyun olmayan güdülemeyen kişi.
Bir ara heykel arkasına takılan arkadaslara verilen isim. sanırım artık kozahanda goruluyor yeni nesli...
tarz olarak müziği ve kitlesiyle cizgi dısı olmus bir akım türü,müzik olarak cok dinledigim ve iyi bildigim ama tarz olarak alakam olmayan genclik akımı.
sanatist muzigi zannedilen aptallar yuzunden ve zevkten anlamayan insanlarin bok attigi muzik tarzi.eger satanist muzigiyse eger pop,rap,tekno muzikleri metal muzikten daha satanisttir.kliplerinde orasini burasini et mamuluymus gibi gosteren bu dunyada sadece ask in oldugunu sanan embesiller dinlemesede olur.
metal işiyle uraşan kişi.
metal müzik dışında, diğer bütün müzik türlerinin iğrenç olduğunu ve dinlememek gerektiğini düşünen adem oğlu
(bkz: aczimendi)
anadolu black-metalcileri için: http://www.cankanfm.com/por/
daha çok bilgi için ;

http://www.metalfanzin.com
(bkz: mıknatıs)
(bkz: güzel kızlar ve metal)*
frp oynayan, siyah giyinen, hayattan ir amacı kalmamış, özenti müzikle hayatı birbirine karıştırmış (bkz: hembele)...yok yaa buda insan buda yemek yiyor, bunuda iyi bir işi var, amacı vardır. genelde ön yargıyla yaklaşılan ama iç dünyaları hiç bilinmeyen kişilerdir. tarzlarıyla yargılanmaktadırlar. zaten o satanistler falanlar fişmekanlar onlar metalci değildir. onlar özentidir. (bkz: arabeskçi satanist)
(bkz: tenekeci)
ne olursa olsun saygımın sonsuz olduğu insanlardır. kimin ne dediğine, düşündüğüne bakmayacak kadar özgüvenli ve sağlam kişiliğe sahiptirler. arada korsanları da olmuyor değil ama: (bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
metal müzik dinleyenlere, felsefesini benimseyenlere halk arasında verilen isim.
bazı insanların ''metalikacı lan bunlar'' dediği insan topluluğu.
metal müzik dinleyen herkese verilen addır.
bazen rahatsız edebilir kişiyi.
metalci ne demek lan diyesin gelir ama diyemezsin.
ortam özenti metal severler kaynıyordur o zaman ben metal dinliyorum demek istemesende sen metalcisindir.
onlarla aynı kategoriye konursun.
siyah t-shirt giyen herkesin kendini sandıgı sey.

metalci denmesine De gıcıgım metal mi üretiyoruz læ biz.
insanlarin ön yargiyla yaklastigi hatta bazen insan yerine koymadigi insanlar..
bütün genellemeler yanlis oldugu gibi metalci denilen kesime de yapilan genelleme yanlistir.ha bir de bilmeyenlerin ne kadar sacmaladigi da ortadir.