bugün

metalci düğünde bunları yapıyorsa, arabeskçi de kendini ve gelini jiletler. kan gövdeyi götürür.

ödöt: başakalanzi
kesinlikle gelin siyah gelinlik giyer. damat kot ustu frag giyer gomleksiz tabii ki. papyon olayi kisiden kisiye degisir onu takan da olur takmayanda ama gomlege metalci dugunlerinde karsiyiz. saclar da oyle deli deli olmali. damat trasi da neymis. mumkunsuz. en onemlisi ayakkabilar kesinlikle spor olmali oyle topukluymus, koseleymis olmaz. diger ayrintilar zaten mevcut ben bir daha saymayayim.
(bkz: metalci ne lan)

metalciyi bilemem ama, metal severin düğünü entersan olaylara sahip olabilir. şahsen ben evlenirsem, düğünümdek halay parçası şimdiden belli,

(bkz: pakanajuhla) (bkz: moonsorrow)

diğer metal sever çiftlerede korpiklaani vs. tavsiye edilir. güzel halaylık parçaları mevcut. dans parçası deyince durmak lazım. helloween devreye girer. eğer evlenirsem o da hazır,

(bkz: forever and one) (bkz: helloween)
kıyafet seçiminin sorun olmayacağı düğündür.
herkes sevdiği grubun t-shirtleriyle gelebilir.
hazır yapılmışı var.

http://www.youtube.com/watch?v=PTiTwDAlkUE

çalan parçalar amon amarth a aittir.
en sonda çalmaya başlayan ama devam etmeyen parça da death - voice of the soul dur.
istediği kadar metalci olsa da , hatta metal kaplı bir adam da olsa ne yazık ki düğünü her hangi bir mahmut'un düğünü kadar sıradan olacaktır. aileler , özellikle de karşı tarafın ailesi tahammül edemez. ailecek metalci olmaları lazım. hatta dünürlerin alternatif bir rock grubu olmalı.
çayda çıra yapan black metalci tipleri görebileceğimiz düğündür. yeri gelir nişanda tepsi de tutar bu black metalciler.
bu düğünde davetliler dimmu borgir - mourning palace eşliğinde halay çeker.
kuzenim sayesinde katıldığım ve ilkleri yaşadığım düğündür. gelin ve damat bir metalci olarak mutevazi bir düğün istemiş olsalarda işi ucuza kapatmak istemeyen aile fertleri işin peşini bırakmayıp bir düğün salonu kiralamışlardır. gittiğimizde tüm davetliler bir halay havası ne bileyim bir horon beklerken birden lamb of god şarkısı eşliğinde gelinle damat çıkageldiler. gelin siyah bir gelinlik damat ise üzerinde metallica tişörtü ve kot pantolonuyla içeri girince akrabalar dedikoduya başladılar. bir kafa sallama furyası eşliğinde damadın arkadaşları enstrümanların başına geçip coştular. davetlilerin neredeyse yarısı gitmiş gençler kalmıştık. gelin arkadaşlarıyla konuşurken damat ile ben counter strike ın dibine vurduk. ilginç bir düğündü. ama türkiye şartlarında yapılmaması hayırlı olan düğündür. sonuçta davetliler sizden oyun havaları bekler bir lamb of god parçası değil.
düğün yerine sade bir nikahla olayı bağlamaları ardındanda kendince bir parti vermeleri daha şanına yaraşır gibi görünen düğündür.
metalci düğünü yapacak arkadaşlara düğünde altın para yerine siyah renk saç boyası, tshirt, ayakkabı veya metallica konser bileti verilmesi daha makbul olur.
hırdavatçı, demirci bolluğunun yaşanacağı düğün.
playlist'te my dying bride'ın herhangi bir şarkısının olması kaçınılmazdır. black god ideladir bence dans müziği için.
şarkı olarak servant in heaven king in hell çalması da muhtemeldir.
geline hediye olarak trabzon burmalarının değil de; diken diken* bilekliklerin takılacağı düğündür.
ebeveynlerin ikna edilemeyeceği, onlar ikna edilse bile nineler ve dedelerin ikna edilemeyeceği, hadi onlar da edilse, akraba çevresinin memnun edilemeyeceği düğündür. ancak şöyle olur; klasik bir düğün yapılmadan önce, gençler kendi aralarında (hastayım bu cümleye) aynı kafa yapısında arkadaşlarıyla "metalci düğünü" adı altında eğlenebilirler.

yoksa şöyle olur;

- sütümü helal etmem sana!ay başıııımmmm!
- böyle bi düğün yaparsan, bir daha yüzümü göremezsin!
- seni evlatlıktan reddederim! (Oha!)
- bu düğün olacaksa, evlenmene izin vermiyorum! zaten o herifi de gözüm tutmadı.
- hakkımı helal etmiyorum sana!
- gelmem o düğüne, gellll-meeeeeeeeeemm, getiremezsiniz!
- kandırmışlar kızım seni. düğünü ucuza getirmeye çalışıyo pis cimriler. sen de kabul etmişsin hemen, saff!
konu komşu teyze takımından en okkalı "cık cık cık"ları toplayacak düğündür.*

edit: niye eksiliyosun kardeşim? yalan mı? kocaman teyzelerin "ay ne güzel düğünmüş bu!" deyip headbang yapacak hali yok ya!
Normalde olan adetlerin değişeceği bir düğün olacaktır. Misal veriyorum;
- Gelin ve damatın boynuna takıları, paraları iliştirsinler diye taktıkları kurdele yerince metal, iri zincir olsun uzun.
- Gelinin ayaklarının altına bozuk para atarlar bazı yerlerde; küpeler, deri bileklikler falan atılsın.
- imzayı nikah defterine değil, iğneyle birbirlerinin vücutlarına atsınlar imzayı; dövme misali.
- Gelin yüzüne bir sürü pirsing olsun( bile bile öyle yazdım darlama beni) duvak misali onları çıkarsın.
Dahası biraz daha düşünmek istiyorum, çoğaltırım söz.
du hastla başlar, metallicayla devam eder. herkesin kafasını kazana çevirdikten sonra r+yla biter.
pasta yerine kedi kesiminin yapılması muhtemel düğün.
giriş şarkısı ecstasy of gold , kapanış parçası 'gerdek gecesi'ne ithafen y'all want a single say fuck that olması gereken düğündür.
Heavy Metal hastası damatların düğünlerinde, etnik halk müziği enstürmanı olan bağlaması ile şahaneler yaratabilecek bir arkadaşımız, lorke lorke de dinlerim, metallica da diye düşünen geniş mezhepli çiftlerin ilk tercihi... *
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/6358/
metal müzik dinleyen ve icra eden birisi olarak asla yapmayacağım düğün tarzıdır.

(bkz: o kadar da salak olmamak lazım)
(bkz: düğünde kafa sallamak)
(bkz: siyah gelinlik)

bu kadar fazla saçma ve kötü görünen şey olamaz.
heirate mich ile baslar, stirb nicht vor mir ile devam eder.

ha keske her evlilik öyle güzel olsa.
Ankara'dakilerde motosiklet tayfaları da eşlik eder.
herr mannelig çalarsa acayip romantik olur.