bugün

kafası karışmıştır, benliği konusunda.
http://www.uludagsozluk.com/e/21720579/
Asıl kimliği kapalılığı değildir. islamı kötülemek isteyenler kullanır. Öyle birini gözle görende yokturda imkansız değil diye yazıyorum. Başlığın aslı (bkz: kapalı olupta viski ve esrar içen kız) diye değişmelidir. Asıl kimliği esrar ve viski içiyor olmasıdır. Başörtüsüne saygısı yoktur. Sanki başörtüsünün viskiye saygısı yokmuş gibi yazmayınız iftira etmeyiniz.
ailesi tarafından din baskısı gösterilen kızdır.
evde kapalıdır.
yok ben o gözle bakmıyorum ve insanları belli bir kalıba sığdırmamak gerek.

bardakta dolu olan su bile taşabilir sırasında.

aile baskısı yüzünden baş örtüsü takmış olabilir.

ama içinden geleni cesaretle uyguladığı için dışlanmaması gerekir.

bence tatlıdır ve olması gereken renktir.
mangal ortamını çok seven vegan kızın bir farklı modelidir. ezan okunurken bacaklarını toplayıp viski kadehini elinden bırakıp müziği kapatır.
müzik zevki iyi olan kızdır.

Kendisine Falkenbach'tan Asa albümünü tavsiye edebilirim. Hatta http://video.uludagsozluk.com/v/falkenbach-98539/ şarkısında kendisiyle omuz omuza headbang bile yaparım.
Kızlı erkekli de oturur bu şimdi.. Hadi oturdun üç çocuk yap bari.. Bi de bakarmışsın saat ondan sonra içki alırmış.. Vallahi böyle terbiyesizlik görmedim..
çelişkili kızdır.

metalci ateistlerin çoğu kendi gibilere kin kusarken o onlara öZenir.
Hobi olarak kapanıyordur.
başını özentilik için kapatan kızdır. cehape zihniyetine sahip olması kuvvetle muhtemeldir.
babası ihale alsın diye kapanmış kızdır.
namaz kılan kemalist kız gibidir. ikisi de çelişki.
koyu metalcidir.
Aile zoru ile kapatılmış kızdır. Aslında muhafazakar olmayan ama öyle olmak zorunda kalan kızdır. Bastırılmışlık duygusunun yanlış yola ittiği dini tanımayan belkide islam dininde kadının kapalı olmasının neden önemli olduğunu bile bilmeyen zavallı ve din konusunda cahil olan kızdır.
(bkz: persepolis)
izleyen bilir.
ulan metalin örtüye örtünün metale ne engeli var onun başı kapalı sizinse beyniniz.
ailesinden baskı görüp ironiler içinde yaşayan kız, kızımız.
Örtünün metale engeli yokmuş efendim. Ateistliğinde namaza engeli yok ozaman. Namaz kılan ateist gibi bişey bu çünkü. Örnekleri basite indirgemem lazım baska türlü kafanızın içindeki süngeri aktif edemiyorum.
Ne cevherler varmis, beni dumura ugratan durum, derin bir celiski.
kapalı olmakla müslüman olmak aynı sey değil müslüman kız farklı kapalı kız farklı bişey önce bunun ayrımını yapın. biri müslümanlıkta master degree baksan bende müslümanım hayatımda bikere yüzüm secdeye gelmemiş bitane dua oku desen bilmem jenerasyon farkı desen annanem babanem dedem onlarında benden hiçbir farkı yok. ama hayatımda sigara bile içmemişim tercih meselesi benim için diğer yanda başını kapatarak saçını bile toplumdan saklayacak kadar muhafazakar altyapıya sahip bir insanın böyle paradokslar yasaması elbet garip. viskiyle esrar içip metal dinleyecek anasının babasının namaz kılarken meleklerini kacırcak evden kapalıysa yapamazmı falan gibi normalleştiriyosunuz ya cidden psikolojiniz bozuk.

kılık kıyafetle ne alakası var diyen olmus basortu kılık kıyafet degildir islami bir kostumdur yani bir insanı toplum içinde sınıflandıran bir üniformadır bir nevi. kot pantolon yerine kumas pantolon gibi bişey değildir. Polisi neden sivil yaparlar ? Polis oldugu anlasılmasın diye dimi? Cunku polis kostumude içindeki bireyin polis oldugunu belli etmek için giydirilen bişey. Başörtüde öyle “ben agır müslümanım” demenin vucut bulmus hali. Basortulu ateist olmaz mesela bunun gibi ve yorumlara bakınca diğer insanların basortu konusunda nekadar arada kaldıgını ne oldugunu bi türlü bilemediklerini ikilemler yasadıgını gorup üzüldüm.
aile zoruyla kapanmış kızdır.

çok var böyleleri.
viski güzeldir yani.