bugün

sırf popüler diye dinlediği belli başlı metal müzik yapan grupları ve ünlü şarkılarını sosyal medyada durmadan paylaşan ergenliğe yeni giren çocuklardır.

hepsi aynı fabrikadan çıkmış gibi - basmakalıp- bir gençlik yetişiyor.

edit: genç ergenler rahatsız. *
Ben lisedeyken vardı bunlar hala var mı ben görmedim şimdilerde selena gomez, one direction, justin dinliyor ergenler.
Ilerde bunları aşacak ergenlerdir. Üzerlerine fazla gidilmemesi, gönülleri kırılmaması gerekir. Hepimiz bir dönem ergen olduk. Atarlıydık ve suratımız sivilce doluydu.
kırk yaşım da bu müziği yapan birisi olarak şunu söyleyeyim ki;
bu işin cool görünmesi yapılan yorumlardandır. ayrıca bunu yorumlayan kişiler, harbi dinleyici değil.
ha bir de, bu müziğe yeni atılıp, ben kitabını yazdımlar yok mudur? onlar bitiriyor işte.
fazla yorum yapmayınızdır. bilmediğiniz, anlamadığınız şeylere.
işin garibi şimdiki ergenlerin yaptıkları her eylemde kendilerini cool zannetmesidir. tabi ek olarak bir karaktere, zevke yada düşünce tarzına sahip olmak yerine içinde bulundukları ortamın beğenisini baz alarak kendilerine bir profil oluşturuyor olma durumları da vardır. tabi istisnaları mevcuttur ama çoğunluğunun durumu vasattır. herhalde büyüyünce geçer diye temenni ediyorum.
Bizim okulda 3 tane bulunur. Arch Enemy, Pentagram gibi grupları dinlerler.
bide ne dinliyorsun diye sorarsan "natink els metııııırs!" derler en fazla. bu tür ergenleri kınıyoruz, hadi tamam 1-2 şarkı biliyorsun rockçıyım ayağına saçını uzatıyorsun metallica t-shirtü falan giyiyorsun da, bilmeden eleştirme amk veleti.
ben de lise zamanımda metal dinlerdim ama hiç popüler falan değildi. genelde türkçe pop müzikler popülerdir, her yerde bu müzikler çalmaz mı ? hangi cafenin metal müzik çaldığı görülmüş. popüler müzik diye dinleseydim serdar ortaç, hande yener, demet akalın, fethat göçer, kenan doğulu, yalın, tarkan, shakira, rihanna, justin timberlake, beyonce vs vs vs bunları dinlerdim.

metal müzik hiçbir zaman popüler olmadı, olmayacak. her zaman pop ve r&b müzik türleri popüler olmuştur.

kısaca, bir adet ergenin açtığı başlık.

edit: (bkz: http://i.hizliresim.com/DknkLv.jpg)
acıdığım çocuklardır. nirvana aşkıyla yanıp tutuşurlar. acdc metallica led zeppelin bildikleridir. tabi duman teomanı da katmayı unutmazlar.

bunlar yüzünden metal müzik kötüleniyor. metali lekeliyolar.

burada bahsettiğim bu grupları kötülemek değil bende severim metallica , arada acdc , arada led zeppelin , ama bunlardan ibaret değil ki metal müzik. bana göre bunlardan çok daha iyileri var. nirvana bana göre çok kötü bence.

yani demek istediğim bazı metal grupları ciddi anlamda ergenler tarafından istilaya uğramıştır.

metal müziği hissedebilen biriysen metal dinlersin. cool olmak için değil.