bugün

eskiden rahatça iş bulup önem görürken artık adamdan sayılmamaktır.
diplomalı amele sınıfında yer alır kendimden biliyorum bi şe yaramıyo boşuna meslek okumayın.
avrupada meslek lisesi sonunda kralsın biz de koca bir hiç. ihmal edilen orada okuyanların çoğunun bu bir halt olamaz dediği hatta ondan önce 8.sınıfta hiçbir şey olamazsa meslek lisesine veririz diye damga vurulan öğrencilern düştüğü durumdur bu liselerden mezun olmak. adamların elinde meslek var. yapabileceği işlerde o meslekten bihaber insanların var olduğu bir gerçek. ha bu liselerde sadece meslek sahibi olmak isteyen gençler mi okur. hayır. en pis olaylar bu liselerde yaşanır. ve bu liseleri kirleten de böyle insanlardır. ve ne yazık ki bu insanları zorla okutmaya calışıyoruz. Türk ekonomisine büyük zarar ve bunun yanında diğer öğrencilerin hakkını gasp ettiği için suclulardır aynı zamanda.
eğer önem verilirse ülkenin hem işsizlik sorunu hem kalite sorununun çözülmemesi için hiçbir neden yok.
lazım olacak bilgiler en asgari düzeyde öğretildiği okullardır. çünkü öğretmenlerin de bilgisi sizden pek de farklı değildir.staja yollanan öğrenciler de bankaya yollanır, çay kahve servisi yapar,genelde para alamazlar türkiyedeki işsiz nüfusa katkıda bulunan ama üniversite okumayan düz lise mezunundan bir adım önde olan lise mezunu çeşididir.okuldaki az olan kız nüfusu biçoğunu görgüsüz, abaza yapmıştır.
bundan birkaç sene sonra belki çok işe yarayacak bişey ama şu an hiç bir şey. tamam biraz pozitif konuştum, bundan sonra da değişen bişey olmaycak.
(bkz: ezik)
eger anadolu teknik, anadolu meslek kategorisindeyseniz ve bolumunuz bilisim teknolojileriyse size ezik etiketini vuramayacaklari gercektir.
hoş bir şey değildir. bir çoğunda kız olmaz ve çok çirkin bir ortama dönüşür lise. ter kokusu, küfür, sigara(buna kötü diyemeyiz).
2. sınıf olmaktır, bir alt sınıf açıköğretim lisesidir. resmen hindistan gibi olduk lan kast sistemi var, işe girerken kız alırken hatta askerde heryerde.
türkiye de kesinlikle büyük avantaj bence.
dikey geçiş yapıpta 2 yıllık bişeyler okudugunda sorun edilmeyecek olandır.
günümüzde geçerliliğini yitirmiş durumdur. ancak çok fazla üzerinde durulmamalıdır zira en iyi üniversiteyi bitirsen noluyor diye de sormak lazımdır.
hayata 1 - 0 yenik başlamaktır.
mühendisten çok daha fazla şey bilmelerine rağmen daha az maaş ile mühendisin alt kadrosunda çalışacak olan mezunlardır.
direk kötülemenin anlamsız olduğu durum.

devlet tarafından görülmeyen birçok konudan biri olduğu kesin olmakla beraber şişli endüstri meslek lisesi gibi örneklerle gelirseniz tabi ki hiçbir cevap verilemez ama örnek vermek gerekirse adam gibi bir turizm otelcilik lisesinde ingilizce ve stajın üstüne düştüysen en kötü öğretmen yardımıyla iyi bir yerden başlayabilirsin. düz lise ucubesinden daha iyidir.

ünversite sınavına girmeden itü'ye girebilmektir.
pek tabidir ki ağrı ibrahim çeçen üniversitesi mezunları ile kıyaslanamayacak bir statüye sahip olacaklardır.
pek çok üniversite mezunundan daha işe yara daha bilgili olmaktır. ama kalın kafalı şekilci insanların değer vermemesidir.
mezun olunduktan sonra bir kenara atılıp sadece kendi branşından üniversite okumasına izin verilen insandır. istikbal daha o zaman yerlerdedir.
gerizekalı olmaktır ki,

(bkz: devir imam hatip devri)
Allah kayıt yaptırdığım gün belamı verseydi de yaptıramasaydım o kaydı dediğimm.. 6 senedir hala piskolojisinden kurtulamadığım vahim olay..
benimdir.
sanıldığı aksine kız kıtlığı olan bi okul değildi sağlık meslek lisesi olduğu için.
lakin suan mesleğim elimde olmasına rağmen mutsuzum arkadaslar.
liseden bu sene mezun oldum ve malesef üniversite sınavına temelim iyi olmadığı için yeterince verimli çalışamıyorum.
sanırım bu lıseye gitmekle hayatımın hatasını yaptım.
kpss konusunda faydalıdır. ayrıca mühendislik başlangıcı için de daha cüzi puanlar ister.
40 sap ile beraber 4 sene geçirmektir.
Sınıftaki muhabbetleri hatırlayınca hala ürperiyorum.
En arka sırada Nokia 6600 da erotik video izleyip osbir çeken bir nesildik..
Ben değildim. Sınıf arkadaşlarım böyleydi.
it kopuk olmadan mezun olabilen az diyorlar.