bugün

yazar iseniz, sözlükte sınırsız ve beleş olan eylem. teşekkürler zall. *

(bkz: özel msj)
hayatın bosluklarını doldurmacadır.
bilgisayar ve telefonla mesajlaşmak suretiyle ikiye ayrılır.
telefonda gerçekleştirileni başparmak tırnakları uzayınca çıkarttığı sesin çekilmez olmasına sebebiyet veren durumdur. aynı zamanda mesajlaşmak eylemi bağımlılık derecesine gelmişse genel olarak sağ elde ağrı yapmaya başlar. arkadaşların şahsa bu konuyla ilgili mahlaslar takmasına sebep olur. gece yastığın altına sokulmasından dolayı çok fazla radyosyona maruz kalınır.

iyi yanını bulamadım ben bu işin.
boku çıkan eylemdir. zira, gerekli gereksiz, yer ve zaman fark etmeksizin yapılmaktadır. kötüsü, çevresindeki insanları radyasyon manyağı yapmaktadır.
can sıkıntısından kurtaran eylem.
telefon tuşları,klavye ya da kalem kağıt kullanmak suretiyle iki veya daha çok zat arasında yapılan yazışmadır.
düz mantıkla; git gide mesaj olmak, mesaja dönüşmek.
telefonun ele yapışması veya telefonun artık bir organ haline gelmesi durumudur.
çakma iletişim.
ileti iletimi.
ergen işi.
(bkz: masajlaşmak)
aslında olmayan, hiç bir mantığa dayanmayan eylemdir.

mesaj-laşılmaz.
mesaj bırakılır!
niçin;
bir insana ulaşmak istersiniz, meşguldür, ulaşamıyorsunuzdur, size geri dönmesi için mesaj bırakırsınız.

iletişim denen olgunun bokunu çıkarttık.
türkçe dahil olmak üzere bir çok şeyi mahvettik.

mutlu musunuz?
sms paketleri bi tarafınıza girsin.
sevilmeden yapılan bir eylemse sevgiliyi tavlamak için mesajlaşmaya alıştırmamak gerekir, eğer alışırda sizden mesaj göremezse ağzınıza sıçar cehenneme çevirir ilişkiyi.
(bkz: alışmış kudurmuştan beterdir)
Gençlerin hastalık haline dönüşen yazılı iletişim türüdür.
akıldaki düşünceleri sesli biçimde söylemek yerine, yazılı biçimde sunma eylemi. sms kısaltması ile gerçekleştirilen baş parmak ile telefon tuşlarının ırzına geçme, on parmağı kullanarak klavye tuşlarını aşındırma, dokunmatik ekranın kaygan yüzeyine narin hamlelerle saldırma gibi çeşitleri mevcuttur.

şahsım adıma belirtmeliyim ki pek haz etmediğim iletişim biçimidir. mimikler görülemediği gibi, ses de duyulamadığı için karşınızdaki zatın ruh halini yahut esiri olduğu hissi anlamak mümkün değildir. çiftler arasındaki birçok tartışma iş bu yapaylıktan mütevellit çıkmaktadır. bu denli olumsuzluk barındıran eyleme, sadece yoğun bir sevgi yahut aşk için katlanılabilir.
insani rahatlatacak en guzel eylemdir.
konuşma imkanı bulunamayan bir yerdeyken yapılan eylemdir. genellikle.
mektuplaşmanın modern ve duygusuz hali.
özlemle yoğurulan upuzun mesafeleri bir telefon tuşu ya da bir bilgisayar tuşu kadar yakınlaştıran eylemdir.
--spoiler--
bn uyuyrm ii gclr öptm.
--spoiler--
sıkıcıdır. ararım söylemek istediğimi söylerim kapatırım.
gün geçtikçe nefret ettiğim eylem.
bi de şu dönemde sms yapmamak ayıp bişey de benim mi haberim yok? inadına yapmıyorum ulan.
yer yer konuşmaktan daha zevkli olan iletişim biçimi.. konuşurken söylenen seni seviyorum ile sms ile gönderilen ve ekranda çıkan seni seviyorum arasında fark vardır mesala..