bugün

çok kendilerini beğenmiş oluyorlar. (genelleme)
uzak durulması gereken kızların ismidir, çok uzak durmak gerekir.
sarı$ın bir kız ismi. ta$ gibi olduklarına dair rivayet var.
bu ismi alan kızların %80 i garip bir şekilde çekici ve güzeldir.
eski şerefsizin adı diye nitelendirebilirim.

edit: bugün sabah minibüsde denk geldi, utancına kafasını götüne sokacaktı. *
geneli 90 ve 93 doğumlu olurlar.
ve kaşar, genel verici gözüyle bakılır bu hatunlara.
bakmayın o gözle çoğu ne gösterir, ne elletir, ne de verir.
suya götürüp susuz getiren kişinin adıdır.Şerefsiz demiyorum ben sevmiştim çünkü kendime yakıştıramam "bir şerefsizi sevmişim." demeyi.
günümüz tikileri tarafından merve diye yazılıp "maaarve" şeklinde okunan bir kız ismi.
bu isimde ki kızlar genelde şirinlik muskası olurlar, alayı yapmacıktır. ölüyorum bitiyorum oyununu çok iyi oynarlar. herkese şirin gözükme çabasındadırlar ki taraf bulsunlar kendilerine. aldatmaya meyillidirler, bir çoğunun aklı havada veya ben bilirim tavırlarındadır. ilişkide bencildirler, ne kadar sevgi verirsen daha fazlasını isterler. ilişki esnasında genelde başkasının aklıyla hareket ederler ve sıçarlar. pişman olurlar çoğu zaman ama fayda etmez, sonsuz döngü ve vakit kaybının adıdır merve.**
Esmer ve uzun boylu güzel kız olurlar genelde.
Ama bol bulunur. Mustafa isminin dişi versiyonu gibidirler.
Mer& veya merand da denilebilecek kiz ismidir.
ismi duyduğumda nedense aklıma hep kokoşluk gelir, reklamlarda çok geçtğinden herhalde.
sokakta giderken bir kişinin merve diye bağırmasıyla en az 10 kişi dönüp, bakar. bu bakanlar arasında muhtemelen bende olurum, evet. bu kadar çok kullanılması da rahatsız edici.
ilk hoşlandığım kızın ismi. ikinci hoşlandığım kızın ismi. Üçüncü hoşlandıgım kızın ismi. Bu gidişle evleneceğim kişinin ismi.
pek azı iyi olabilen kızlar topluluğuna verilen isim.
hiç çirkinine rastlamadığım kız ismidir.
güzel bir kız ismi.

90'larda çoğu güzel kız "aylin"'di.

2000'lerde merve.
Genelde kardeşlerinin adı sefadır. Buda arabistandaki safa merve tepelerinden gelmektedir.
türkiye de isim sıralamasında önleri çeken isimlerden.

başlığa, yazar sanıp gelenler buralardasınız biliyorum.
genelde sınıflarda adı okunduğunda hangimiz yada ben mi diye soru soran kişilerdir..

- merve gel bakalım
+ ben mi hocam?
- hasan sana noluyor oğlum
+ bi ekşın olsun dedim hoca ders çok sıkıcı
- iyi hasan sen gel o zaman vazgeçtim
+ hangimiz hocam?
- ha?
+ yaaa!
erkek kardeşlerinin ismi genelde sefa'dır ve günümüz genç kızlarının en popüler ismidir.
en çok bulunan kız ismi. 10 kişiden 9,5'u merve. o yarım da göbek adı merve olanlar..
ya muhafazakardir ya da kasar.
ne kadar çok merve olursa olsun hala sevilerek beğenilerek bebeklere bu isim veriliyor, güzel isim bence.
çoğu vurdumduymaz , dalgacı , duygusuz , insanı kullanan kişilerdir.
güncel Önemli Başlıklar