bugün

görsel yayladan mersıne ınerken mersının bır goruntusu.
Üniversiteyi mersin de okumuş birisi olarak, yazarımız Mersin sınırları dışına çok az çıkmış olduğunun göstergesidir bu başlığı.. Bana göre de Antakyalı olmak ayrıcalıktır yada izmirli yada istanbullu yada Türkiyeli yada dünyalı diye gider bu liste... Genellemelerden sakınmak gerekir... Ötekileştirmeye hayır!!!
ya da bu başlık mersindeki hatun yazarları daha rahat tespit etmek için de kullanılabilir (ki sanırım bunun için açılmış bir başlık.. Getirilerini bekliyoruz)
Mersinde yaşarlar.ikametgah Mersindir.Mersinli olabilirler.
Yaklaşık bin kilometre ötede üniversite okuyor olmam, doğup büyüdüğüm kente olan aşkımı, tutkumu dizginlemeye yetemedi. Her fırsatta bu muhteşem şehre kaçıp kaçıp gelmelerim bundandır. Portakal ve yasemin kokulu sokaklarında geçirdiğim çocukluğum, liman manzaralı dersanemdeki gençliğimdir beni hayata hazırlayan, büyüten. Mersin entrylerle anlatılmaz. Kitap olur, roman olur akar dillerden.
sanatsal aktivitelerin azlıgından şikayet eden yazardır. şehrini ne kadar sevse de etkinlik azlıgından dolayı sözlükte dert yanan yazardır.
bu yazarlardan bazıları (bkz. leprechaun), mersin'de yaşayan bazı insan gruplarından aşırı derecede nefret ettiği için her sokağa çıktığında küfür ederek geri döner. bu nefretin nedeni etnik temelli ya da faşizan değildir; sadece bu insan grubunun sokaktaki, dolmuştaki gayri-medeni davranışlarından, insani olmayıp daha çok en ilkel hayvanlarda gözlenen hal ve hareketlerinden kaynaklanır. üstelik bu insan grubu şehrin en nezih ortamlarında bile karşınıza çıkabildiği için sizi hayattan bıktırır. velhasıl mersin'de yaşayan sözlük yazarları pek de şanslı sayılmazlar.

içsesden gelen edit: bu insan grubu bi defolup gitse ülkemizden de medeni bir yaşama kavuşsak...
hayatın bu kadar erken saatlerde bitmesine içten içe kızan, yine de bu şehri seven yazardır.Aralık ayında şu caanım havayı başka nerede bulabilir ki!
üniversite gençliği aylak aylak gezerken sahilde oturup sıcak bir kahve her zaman en güzelidir.Bu şehre kış hiç gelmesin nolur.
(bkz: mersin de yaşamayan sözlük yazarları)
(bkz: paha biçilemez)
(bkz: anlatılmaz yaşanır)
bugün onların günüdür. (bkz: 3 ocak)
işini bilen yazarlardır. memleket, güzeldir..
akdenizin güzide şehrinde yaşayan şanslı yazar.
(bkz: ben)
aynı zamanda mezitli'nin de yakışıklısıdır.
(bkz: tek kaş esmer yazalar)
yazın sahilleri cıvıl cıvıl olan, kışları ılık ve yağışlı geçen tantunisi meşhur olan güzel kentte yaşayan yazarlardır.
(bkz: silifkenin yogurdu)
bir bana mesaj atsalarda 10 temmuz gibi yapacağımız zirveye davet etsem dediğim yazarlardır.
sahil kentinde yaşayıp da yüzme bilmeyenleri vardır bu yazarların arasında...

işte ben böyle bir yazarı aramaktayım:

muhammet erdem y. ses ver yavrum....
ben de mersin li yazarlardanım ve güzide ülkemizin bir çok güzide sehrinde bulundum. mersin in diğer illerimize göre artılarıda var eksileri de. ama artıları cok daha fazla. en önemli artısı kaliteli bir şehir olması, üstelik kaliteli bir yaşamı cebinizden fazla para gitmeden yaşayabiliyorsunuz. 200 tl ye önünde havuzu olan, sürekli güneş gören 2+1 daire kiralayabilirsiniz bu sehirde. baska bir sehirde bu durum yoktur, her türlü meyve ve sebzenin en tazesini en uygun fiyata bulabilirsin. deniz kokusunu içine cekmek istiyorsan sahile gidersin, o an orman kokusunu içine cekmek istersin kuzeydeki ormanlara cıkman en fazla 5-10 dakikanı alır.( mersin merkez hariç ).
Bana ulaşması gerek yazarlardır. Bi zirve yapalım be.
2, bilemedin 3 yıl sonra benim de dahil olacağım grup.
Bir el atsalar da bir zirve yapsak. Sahilde piknik yapmaya ne derler acaba. Ama mezitli sahilinde.