bugün

(bkz: rüştü reçber)
bana küsmüş olan doku. iki dizimde birden menisküs yırtığı var.
Agrisi uykudan uyandirir... Ne yapin edin bir yuk ile merdiven cikmayin...
Dizdeki kıkırdak yapıda oluşan bir rahatsızlık.
menisküs, insan dizinde yer alan kıkırdak dokudan oluşmuş bir yapıdır. doku, dizde, üstte ve altta yer alan iki ana bacak kemiğinin birleştiği yerde bulunmaktadır ve bu iki kemiğin sürtünmesini engellemekte önemli rol oynamaktadır. meni sözcüğü yunanca'da ay anlamına gelmektedir.bu bağlamda, bu dokunun şekli de yukarı dönük hilal ayı biçimindedir. terim, halk arasında bu kıkırdağın yırtılmasıyla oluşan hastalığı tanımlamak için kullanılır.
menisküs dokusu, ani dönme hareketleri başta olmak üzere, dizdeki travmalar sonucu yırtılabilmektedir. bu tahribat daha çok sporcularda görüldüğü için menisküs yırtığı bir sporcu hastalığı olarak görülmektedir. ancak menisküs rahatsızlıkları sadece sporcularda değil, dizini herhangi bir şekilde zorlamış hemen hemen herkeste görülebilir. menisküs yırtığı dizde ağrı, kilitlenme, hareket kısıtlılığı ve sıvı toplanması gibi çeşitli şikayetlere neden olur.
tanınan tanınmayan birçok futbolcunun belalısıdır menisküs.yakaladığı zaman kolay kolay bırakmaz.
son günlerde çok kişinin çektiğini öğrendiğim hastalık. bundan korunmanın yollarını araştırmak lazım. ne olur ne olmaz..
her gün diz kapağı ağrısı yapan ıvır zıvır. sadece oturuyorum tüm gün gene de ağrıyor illet.
1 buçuk sene önce halısahada geldi başıma bu rahatsızlık. bir süre hastane hastene dolaştım. hafifledi ama geçmedi. fakat kullandığım bir takım bitkisel takviyeler sonucu kendimi daha güçlü hissetmeye başladım. benim düşüncem kemiklerim güçlenmeye başladı. yeni gelişmeler burdan editleyerek bildirmeye devam edeceğim. menisküs tedavisi
AA hemen bu bitkisel siteden siparış vermeliyim.
Sitenin adı Gökçek market. Bitkisel diye dinozor ilaçları kakalıyorlardır bunlar.
Dizlerdeki kıkırdak yapının aşınması/erimesi ve/veya zarın yırtılması ile seyreden diz hastalığının halk arasındaki adı. Özellikle orta ve ileri yaşlardaki kadınların korkulu rüyası. Hemen tüm romatizmal hastalıklar gibi öldürmez ama ağrı ve hareket kısıtlılığına yol açarak süründürür ve kesin bir tedavisi yok bu meretin. yeterli düzeyde ve kalsiyumdan zengin beslenmek ve omega3 takviyesi almak, dizleri koruyarak aşınma yaşını geciktirir. Kesin tedavisi diz ekleminin arasına yapay eklem yerleştirilmesi suretiyle gerçekleştirilen ameliyattır.
litvanyalı merkez orta saha. sert şutlarıyla tanınır.
Benimki ölmüş olan. Nedendir bilmiyorum.
güncel Önemli Başlıklar