bugün

Benimki ölmüş olan. Nedendir bilmiyorum.
litvanyalı merkez orta saha. sert şutlarıyla tanınır.
Dizlerdeki kıkırdak yapının aşınması/erimesi ve/veya zarın yırtılması ile seyreden diz hastalığının halk arasındaki adı. Özellikle orta ve ileri yaşlardaki kadınların korkulu rüyası. Hemen tüm romatizmal hastalıklar gibi öldürmez ama ağrı ve hareket kısıtlılığına yol açarak süründürür ve kesin bir tedavisi yok bu meretin. yeterli düzeyde ve kalsiyumdan zengin beslenmek ve omega3 takviyesi almak, dizleri koruyarak aşınma yaşını geciktirir. Kesin tedavisi diz ekleminin arasına yapay eklem yerleştirilmesi suretiyle gerçekleştirilen ameliyattır.
Sitenin adı Gökçek market. Bitkisel diye dinozor ilaçları kakalıyorlardır bunlar.
AA hemen bu bitkisel siteden siparış vermeliyim.
1 buçuk sene önce halısahada geldi başıma bu rahatsızlık. bir süre hastane hastene dolaştım. hafifledi ama geçmedi. fakat kullandığım bir takım bitkisel takviyeler sonucu kendimi daha güçlü hissetmeye başladım. benim düşüncem kemiklerim güçlenmeye başladı. yeni gelişmeler burdan editleyerek bildirmeye devam edeceğim. menisküs tedavisi
her gün diz kapağı ağrısı yapan ıvır zıvır. sadece oturuyorum tüm gün gene de ağrıyor illet.
son günlerde çok kişinin çektiğini öğrendiğim hastalık. bundan korunmanın yollarını araştırmak lazım. ne olur ne olmaz..
menisküs, insan dizinde yer alan kıkırdak dokudan oluşmuş bir yapıdır. doku, dizde, üstte ve altta yer alan iki ana bacak kemiğinin birleştiği yerde bulunmaktadır ve bu iki kemiğin sürtünmesini engellemekte önemli rol oynamaktadır. meni sözcüğü yunanca'da ay anlamına gelmektedir.bu bağlamda, bu dokunun şekli de yukarı dönük hilal ayı biçimindedir. terim, halk arasında bu kıkırdağın yırtılmasıyla oluşan hastalığı tanımlamak için kullanılır.
menisküs dokusu, ani dönme hareketleri başta olmak üzere, dizdeki travmalar sonucu yırtılabilmektedir. bu tahribat daha çok sporcularda görüldüğü için menisküs yırtığı bir sporcu hastalığı olarak görülmektedir. ancak menisküs rahatsızlıkları sadece sporcularda değil, dizini herhangi bir şekilde zorlamış hemen hemen herkeste görülebilir. menisküs yırtığı dizde ağrı, kilitlenme, hareket kısıtlılığı ve sıvı toplanması gibi çeşitli şikayetlere neden olur.
tanınan tanınmayan birçok futbolcunun belalısıdır menisküs.yakaladığı zaman kolay kolay bırakmaz.
Dizdeki kıkırdak yapıda oluşan bir rahatsızlık.
Agrisi uykudan uyandirir... Ne yapin edin bir yuk ile merdiven cikmayin...
bana küsmüş olan doku. iki dizimde birden menisküs yırtığı var.
(bkz: rüştü reçber)
Allah belasını versin bunun. Ameliyatinizi olun kurtulun varsa. Doktor bana yürürken çok zorlamiyosa ameliyat olma ama bundan sonra futbolu unut demişti. Unuttuk attik kenara da şimdi zar zor yürürken gittiğimiz halı sahada çoluğa çocuğa rezil oluyoruz. Gel de inandir milleti. O diz kitlenince çekilen zorluğu bi tek bunu yaşayan bilir. Adam bana koşsana lan diye bağırıyo. Gel de sen koş. Özetle illettir çekenlere geçmiş olsun.
Benimki "dikey" yırtılmış. Pek çok farklı yırtık biçimi varmış. Dikey yırtılma, çok rastlanan bir türü değil.
Oldu olacak, size MR'ını da göstereyim.
Bakın:
http://galeri.uludagsozluk.com/r/menisküs-667259/
Yaklaşık 13 saat önce operasyon geçirmeme sebep olmuş illet. Bel hizasında ki omurların üstünde ki bi sinire takılan hede ile lokal anestezi işlemi görüp belden aşağısını iptal edip artroskopiye tabi tutuluyorsun efendim. Bi çok ameliyata nazaran ağrısı sızısı az ama yine yakıyor adamı be kardeşim. Umarım tez zamanda iyileşir normalleşirim. (bkz: sahalara dönmek)
acile kaldırılmaya sebebiyet veren hastalık.

yaklaşık bir yıldır mustariptim bu illetten. eylemlerde sağa koş sola koş bir sürü atletik hareketten sonra tamamen yırtılmış. ameliyat olmadan düzelme şansı ise yokmuş. şu güzel yaz aylarında, tatil planları yaparken 3 hafta boyunca yatma zorunluluğu doğuyor adama. ameliyatını sikeyim. narkozunu da sikeyim.
menisküs insan dizinde yer alan kıkırdak dokudan oluşmuş bir yapıdır. menisküs dokusu ani dönme hareketleri başta olmak üzere dizdeki travmalar sonucu yırtılabilmektedir. bu tahribat daha çok sporcularda görüldüğü için menisküs bir sporcu hastalığı olarak görülmektedir.
futbolcu ve tenis oyuncularında sık görülen bir hastalık.
genelde başlgıç safhası basit ve düzenli egzersiz ile aşılabilen hastalık.
herkeste bulunan bir şey. paniğe gerek yok.
ameliyatla tedavi olduğu söylenen ama kronik olarak devam eden hastalık.
1 sene önce yırtılarak futbol yaşamımı noktalamama sebep olan şey. ameliyat da olmadım öyle yırtık yırtık devam ediyoruz. ameliyat olmadan tekrar oynamaya çalışırsanız büyük ihtimalle bu serüven maçın 5.dakikasında sona erecektir sadece futbol oynarken değil yürürken bile sıkıntı yaratır.
yoğunluğun hesaplanmaya çalışıldığı deneylerle ilgili tanım için; Suyun piknometre içindeki seviyesini belirlerken meydana gelen göz yanılgısı.
arabaya önce popo sonra sağ ayak akabinde sorun sol dizde ise sol ayağı koydurtan hastalık. Diz şişer Boru gibi olur sonra doktor'a gidilir şiş benzeri bir şırınga ile su çekilir ayrıca unutmadan 4 5 ay kadar sonra ameliyatla sonlanır.