bugün

asaletiniz tasdik olduktan sonra yapılması tavsiye edilen eylem. * *
Bu devirde deli tarafından şey yapılmayı gerektiren eylem.

Tabi özel durumlar hariç.
5 yıl önce yaptığım ve hiç tavsiye etmediğim eylem. En iyi işveren devlettir. Özlük hakları özel sektörle karşılaştırılamaz bile.
kafayı yediğinize işaret saçmalıktır.
Ciddi anlamda düşündüğümdür.
memurluk insanda ne hayal ne hedef hiçbir şey bırakmıyor.
Düpedüz rahat batmasıdır.
ulan yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda,
ayda 2000-3000 maaş,sigorta,yemek vs her türlü hak,
cumartesi,pazar tatil,yıllık izin istediğin zaman .

böylelerinin bir tarafına rahat batıyor amk.yada bir güzel dayak istiyorlar.
Başka hedefin vardı madem neden başkasının hakkına geçtin dürzü.
mallıktır. gel kimliğini bana ver. ben senin yerine geçeyim. sen benim yerime geç.
tavsiye ettiğim eylem. bolca istifa edin de bizlere kadro gelsin. atamalarda komedi düzeyde memur alınıyor da.
Böylesine rahat batması denir. Ulan efendi gibi ye ışte devlet malını.
iyi düşünülüp karar verilmelidir. artık memurluklar öyle kolay kazanılmıyor.
memurken de pekçok şey yapılabilir. kişiye bağlı.
Özel sektörden gelmissin biraz huzura eriseyim niyetindesin. Kpss sertifika mertifika derken memursun. Neyse artık devlette mühendisini çalıştırıyor ona amele işleri vermiyor.(bazı kurumlar. ) fakat zamanla boktan durumlar ufaktan çıkmaya başlıyor. Sen çalışmayı seviyorsun yanındaki sevmiyor sen iki katı çalışıyorsun o çalışmıyor. Ama aynı maaşı alıyorsun. Bi müddet sonra motivasyon sıfır. Diğer bir konu ise yükselme konusu. Bir üst kademeye geçmek için bekle babam bekle 10 sene (kuruma göre değişebilir)
Kerizliktir net.
istenmediği yerde duran gurursuzların yapamayacağı eylen.
halk arasında enayiliktir. Gelsin bizim tarlayı çapalasın. okadar gurur yapmazsa tabi.
istifa eden memurlara sormak gerekir bu konuyu.
memurluk kölelik haline getirilmişse, memuriyet dışında yapabilecekleri olan biri niye devam etsin?
Yok artik hangi keriz yapar bunu..
Mobbing sonucudur.
Fetöcülerin zamanında tüm kamuda yaptırdığı buydu. insanlara mobbing yaptılar. iftira attılar. istifaya zorladılar.
koton firmasini bilirsiniz.1990 da memurlugu bırakan bir çift kurdu bu firmayi.

Yani karlı bir iş kuracagini düşünen yahut özelde daha iyi kazanacagini düşünen varsa istifa edebilir.

Dil bölümlerinden mezunlar hic memurluk falan demesinler. Banka cagri merkezleri yahut ihracat-ithalat yapan firmalarda iyi pozisyonlar bulabilirler.
gömü mü buldu, piyango mu cikti, misirda ki amcadan miras mi kaldi? bu ne cilginlik bu devirde..
Mumkunati olan bir sey. Benim de turkiye'nin cok iyi kurumlarindan birine 15 sene emek vermis iyi bir pozisyona gelmis bir tanidigim var. Kendisi ortalamanin cok uzerinde bir gelir seviyesine sahipti. Ansizin istifasini basip yurt disina gitti ve ogrenci hayati gibi bir hayat yasamaya basladi. Isine bisikletle gidip gelmeyi, psikolojik rahatlamayi, idealleri dogrultusunda calismayi tercih etti haliyle.
Ben kendisine ciddi saygi duyuyorum. Ben de kendisini idealist olarak tanimlayan bir kimse olarak onun gosterdigi bu cesareti gosterebilir miydim emin degilim.
Böyle havalarda mahvolup, eve ekmek, tuz götürmeyi unutmuş memurun istifasıdır.

Şairin dediği gibi...
Şu ana kadar hiçbirinin cesaret edip bunu yaptığını görmedim ama hep söylerler bir istifa etsem diye.
2 kez yapabilirsiniz maksimum. 3. De geri dönemezsiniz. Ne güzel lan.