bugün

bir antalya mahallasi. bol emekli, bol öğrenci.

(bkz: güneş fırını)
(bkz: meltem merkez camii)
şu anki muhtarı da bayandır buranın. tamam buna lafım yok da hergün muhtarlığın önünde pastalı poğaçalı gün yapıyorlar o koyuyor bana..
anımız itbariyle günesli olup, bayramcı üniversıtelılerin cıvıldastığı mekan. burası akdrniz universitesinin onünde altın portakalın yapıldığı akm nin üstünde evlerin çoğunun deniz gordüğü lüksümsü bir antalya mahallesidir. yasaması güzeldir.
pek bilen yoktur sabahları kuşlar cıvıldaşır. fırından nefis kokular yayılır. hava mutlaka yumuşaktır o dakikalarda. üç beş ihtiyar çıkar camiden, sakinliği bozamazlar. sokaklara döner kaybolup giderler.
akdeniz üniversitesine, megapol sinemasına, devlet hastahanesine, migrosa,defterdarlığa yakın olan oturulası bir siteler semti.
Her dolmuş mutlaka buradan geçer efsanesinin yaşandığı, Konyaaltı yönünden gelip Muratpaşa yönüne giden dolmuşların % 90'ının geçtiği semttir. Ayrıca Antalya Adliyesi de, hem de 2 tane olarak (eski ve yeni bina) burada bulunur.
akdeniz üniversitesi öğrencilerinin mekanıdır.konakta maç izlenir,nargile içilir,1e1'den eve alışveriş yapılır,megapolde sinemaya gidilir,güneş pastanesinden kahvaltı edilir.
eğer antalyanın bir merkezi varsa orası burasıdır.

lara'ya, çakırlar'a ve konyaaltı'na eşit mesafede olması sebebiyle merkez konumunu sonuna kadar hakeder.

özellikle meltem bulvar'ı üzerinde bulunan bir adet devlet hastanesi, mymoon(eski boneras) ve güneş fırın adlı iki pastanesi, meltem camiisi ve 1 e 1 marketi, envai çeşit tekel marketi (özellikle serkan büfenin telefonla sipariş ve facebook chat üzerinde sipariş gibi dünya çapında evlere servis hizmeti vardır), pizza pizzası ve osu busu şusuyla antalyanın yegane mahallesidir.

kaleiçine otobüsle 7dk dır.

gerçekten sevmişim lan ben burayı.
bünyesinde barındırdığı balık pazarı komple yıkılmıştır.
balık pazarı olmasının yanı sıra; eczane, tekel bayii, dürümcü gibi işletmeleri de bünyesinde bulunduran geniş bir alandı.
onun dışında, bir günün rahatlıkla geçirilebileceği Antalya'nın gözde mahallelerinden.
''Mecdude Başakıncı ilköğretim Okulu''ndan mezun olmanın getirisi olan, duygusal bir bağ da var tabi aramızda.
(bkz: #15048538)

eski dost sayın dalavera'nın da dediği gibi, duygusal bağımızın olduğu yegane mahalledir. okulumuzun dev bahçesine ek bina yaparak afedersiniz göt kadar bahçe bırakmışlardı, bu birinci vurgundu meltem için. içerisinde değirmenci baba, sedef foto gibi bir sürü anıya ev sahipliği yapmış mekanları barındıran balık pazarının yıkılması da ikinci vurgun. yaşlanıyoruz ve değişiyor dünya azizim...
akdeniz üniversitesi'nin tam karşısında kalan mahalledir. öğrencilerin ikamet ettiği yerdir.
antalya'nın en oturalası mahallesi. devlet hastanesinden adliyeye bir çok devlet dairesi buradadır. ayrıca denize, üniversiteye ve kaleiçine olan yakınlığı da ayrı bir caziptir.
liseyi okuduğum mahalledir. (bkz: adem tolunay anadolu lisesi)
öğretmenlerimi ziyarete gitmiştim geçen gün hiç bir şey değişmemiş sokakları hala bok götürüyor.*
antalyanın küçük moskovasıdır.binalar geniş ve yüksektir bildiğin sovyet binası sayılır.
ikamet edenler genelde emeklidir siyasi görüşleri ağırlıklı soldur.
konumu mikemmeldir zira içerisinde adliye üniversite devlet hastanesi defterdarlık akm lunapark gibi önemli yerlere konyaaltı plajına yakındır antalyasporun yeni stadı da buradadır.ama dediğim gibi sokakları bu halde oldukça ben burada beleş olmadıkça yaşamam.aynı kaldırımda 2 metre arayla 4 bok görmüşlüğümüz vardır.