bugün

cenk ile abuzer mahlasiyla, radyo tatlises de sabah 06.00 - 08.30 saatleri arasinda program yapan, aslen tiyatrocu kisi. konusmasi da kopartir adami.
maskeli beşler filminde başrol oynayan hristiyan türk cemaatine mensup tiyatrocu.
kınalıada'da ermeni kilisesinin önünde broşür dağıtan müslüman tebliğcilerden tek farkı hristiyan olması olan oyuncu. anayasanın kendisine verdiği hakkı kullanmaktadır.

insanları hedef göstermek kolay. hiç korkmuyorsunuz değil mi allah'tan? hrant dink'e ve nicesine de aynı şeylerin yapıldığını, ortada bir suç olmadığını göremiyorsunuz değil mi? tek bildiğiniz ekran önünde milliyetçilik yapıp "bakın ne kadar seviyorum ülkemi, ne kadar süper müslümanım" imajı çizmek değil mi? bir insanın ve ailesinin hayatını tehlikeye atmak bu kadar kolay olmamalı.
sayesinde memlekette hristiyan olmanın da suç olduğunu öğrendiğimiz süper komik radyocu. hababam sınıfı ve maskeli beşler fiyaskolarına değinmek bile istemiyorum; ama değinmeden de olmuyor. ister hristiyan olsun ister sosise tapsın, ilgilenmiyorum ama keşke o filmlerde oynamasaydı.
yaklaşık 2 - 3 hafta önce tacizci yaftası yapıştırılmış ve bu suçun gerekçesi olarak "ermeni ve ateist olduğu" önesürülmüş (emniyet kayıtlarından) bir öğretmenin suçlanış mantalitesiyle yaptıklarından sorumlu tutulan oyuncu.

ne desem, ne söylesem daha fazla gerçekten bilemiyorum. durumu analiz etmek dahi utandırıyor, iğrendiriyor beni. düşündükçe, yazdıkça tüylerim diken diken oluyor. bu kadar kolay "komplo teorisi" üretebilen yazarlarımıza (!) inanabilecek, haddinden fazla aptal insanın olacağına inanmak istemiyorum. tanrı nın en büyük mucizelerinden biri olarak gördükleri beyinlerini kullanmamalarına ve ihtiyaçları olmayan o muhteşem nesneyle o büyük gücü nasıl övdüklerine, keşfedebildiklerine şaşırıp kalıyorum.

kısacası, biliminsanlarının "2029 da robotlar insanlar gibi düşünmeye başlayacak" tezini yavaş yavaş çürütüyoruz. dünyayı robotlar ele geçiriyor, aynı bilimkurgu filmlerindeki gibi.
hayatımda gördügüm en kötü oyuncu performansına sahip oyuncu. her filminde salak rolü oynuyor aklı sıra komiklik yapmaya çalışıyor, ama işi iyice batırıyor. hani hiç oyuncu olmasa daha iyi olacak ya neyse.
Başarılı bir tiyatrocu aynı zamanda ne yaptığını bilen sevecen insan.
Sat 7 Türk genel müdürü.
(bkz: Sat 7 Türk)
sat 7 türk isimli hristiyan kanalının genel müdürü olan oyuncu ve eski radyocu. aynı zamanda kendisi de gayrimüslim'dir bildiğim kadarıyla.
görsel