bugün

23.dönem mersin milletvekili.

(bkz: milliyetçi hareket partisi)
TBMM'nin en adam akıllı millet vekillerindendir kendisi. mhp destekçisi olmasam da gayet iyi bir millet vekili olduğu görüşündeyim.
bölücülüğün ta kendisi olan kafatasçılığı milliyetçilik sanan bir tuhaf lafazan. utanmadan ettiği son müfterî ve seviyesiz, gerçeklikle alakası olmayan had bilmez laflar çok üzücü, çok âdice...
http://www.internethaber....news_detail.php?id=155137
'edep yahu! sen kimsin be adam. vatan babanın malı mı ki başka herkesi hain ve gafil görüyorsun', demek, bu sathi, gayrı bilimsel insan(lar)a revâdır, efdaldir.
abdullah gül'ün ermenistan'a gitmesini ihanet olarak gören milletvekili.

ne ayıp lan! insan hiç sayın cumhurbaşkanına "hain" der mi?

sayın şandır, sen şimdi azerileri de savunuyorsundur. azeriler türk lan! niye savunuyorsun ki, kafatasçı mısın sen? sonra kalkıp konuşursun, yok "hocalı'da azeriler öldü", yok "ermeniler ağrı dağı'nı istedi", yok "ermenistan karabağ'dan çıkmıyor". çıkmazsa çıkmasın, kendi toprağı değil mi? hatta doğu anadolu'ya da girmeli, ermenistan yasaları bunu emrediyor! biz de anayasayı bu yönde değiştirmek için çalışmalara başlamalıyız hemen, yanlış yapmışız.

nitekim, özdağ'ı mhp'den uzaklaştırıp ergenekoncu olarak ilan etmeni çok beğendim. ne söyleyeyim, tam da benim işime gelen şey buydu. tanıdım seni, iyi çocuksun.
hatalı mantık(!) ötelemeleri yapan yiğit(!) insanlarca ettiği halt, milliyetçilik pratiği gibi algılanan siyâsetçi.
arkasına sığınılıp başkalarına hakaret edilen insan. lan sözlük, yazmayacağım diyorum da, sarkisyan'ın katlettiği insanları düşününce vicdansızlara iki laf söylemeden edemiyorum işte. affet yiğidim.
devletin şefkatini ve merhametini istismar eden teröristlerin asla amacına ulaşamayacağını söylemiş mhp grup başkan vekili.
--spoiler--
cumhurbaşkanımız ingiltere'yi ziyaretinde ingiliz başbakanını evinde ziyaret etti. cumhurbaşkanımız evin önünde arabasından indi ama ingiliz başbakan bir adım bile atmadı, cumhurbaşkanımız o aradaki mesafeyi kat etti, 1 adım bile atmayıp yerinde bekleyen 'başbakanı' evinde ziyaret etti. bunu doğru bulmuyorum.
--spoiler--
bütçe görüşmelerinde kürt kimliğini tanımak gaflettir diyerek faşizmde gelinebilecek önemli bir rütbeye erişmiştir.
neyseki bülenç arınç ağzının payını vermiş onu eşeğin .ötüne sokmuştur.
görsel
ellerinden öpülecek bir adam. en azından bu konuşmasından sonra.

https://www.facebook.com/photo.php?v=2650547562150
nuh nebiden mhp li mebus.

teskere oylamasında tek bir fire bile vermemekle övünmüş.
ne güzel ne kadar milliyetçi bir söylem, umarım seçmenleriniz bir dahaki seçimde bu yaptığınızı ne kadar takdir (!) ettiğini sandıkta gösterir. pek sanmıyorum gerçi ama..

--spoiler--

TOPLAMDA 57 EKSiK VARDI

Tezkerenin çok yüksek bir oranla kabul edildiğini belirten Şandır, MHPde bazı milletvekillerinin görevleri dolayısıyla oylamaya katılamadığını ifade etti.
MHPnin kendi gerekçesi doğrultusunda bu tezkereye evet oyu verdiğini ve tüm milletvekillerinin tamamının evet oyu verdiğini söyledi.
MHP ve AKPnin toplamından 57 tane eksik bulunduğunu ve AKP den çok sayıda milletvekilinin ya bulunmadığını yada oylamaya katılmadığını belirten Şandır, teskerenin TBMM nin üçte ikilik çoğunluğu ile kabul edildiğini ve bunun çok önemli bir sonuç olduğunu söyledi.

--spoiler--

http://sozcu.com.tr/mhpden-tezkere-aciklamasi.html

anlamadığım şey, hem de muhalefet partisine mensup mebusun hangi görevi, oylamaya girip 3 dakika sürecek " el kaldır el indir kabul edildi mi ? evet tamam dağılabilirsiniz " olayına vakit ayıramayacak kadar önemlidir ya da oymala, göreve engeldir ?

bence hafiften çalkalama söz konusu bu açıklamada bile ..

görsel
teröristler iskenderun'da kardeşine ait benzin istasyonunu bombalı araç patlatarak zarar vermiştir.
(bkz: garip şandır)
mhp grup başkanvekilidir, hataylıdır.
mersin'de bazı mahallelerin pkk denetiminde olduğunu iddia etmiş mhp li milletvekili.