bugün

halkın içinden amatör bir oyuncu. yaptığı işi okadar benimsemişki halka sesleniş konuşması yapmış.

http://www.youtube.com/watch?v=wToZN4y-ecs
adananın ceyhan ilcesinde dogmus bir isadami. grand ekinoks un yazdıklarına ek olarak bir aralar kara para aklamak icin olsa gerek, ceyhansporun baskanı oluvermis, fakat bu sadece 3-4 ay surebilmistir.
emret komutanım dizisinde tosun lakabıyla oynayan kemal sunal'a benzerliğiyle beni yardıran beğenilesi oyuncu. zamanında emret komutanımı izlemiş olmamın tek nedeni.

dizide bir tatbikatta yenilmeleri gerekmektedir. tüm takım yenilmiş gölün yanında toplanmıştır. karşı takımın komutanı "komutanız kim? korkup kaçtı mı? saklanıyor mu?" derken gölün içinden komutan çıkar ve tatbikatı kurallara uygun olmayarak da olsa kazanırlar. arkasından o müthiş sözleri söyler mehmet kurt;

"çanak çömlek patladı. çanak çömlek patladı."

not: videosunu bulan varsa lütfen özel mesaj ile bana ulaşınız.
izmir Saint Joseph Fransız Lisesi'nin düşen öğrenci kalitesiyle beraber kendi içine çekilmiş psikoloji ve felsefe öğretmeni. Genelde sınıfta kendisini dinleyen birkaç öğrenci bulur onlara anlatır derdini; ders aralarında türküler, şarkılar söyler. Sınavlarda kopya verir ama çektirmez; kopya vermesine rağmen 80 üzeri alan pek olmaz bu sınavlardan çünkü ezberlemek değil düşünmek önemlidir onun sınavlarında. Bir de laf sokmaları meşhurdur. Mesela bir öğrenciye soru sormuş "Düşünüyorum Hocam" yanıtını almışsa; "Düşünmek için beyin lazım, sende ondan yok o yüzden mümkün değil." diyebilir. Kafa adamdır aslında. Okuldan ve öğrenciden haklı olarak bıkmış, sıkılmış kendini espirilere vurmuştur. Öğrenmek isteyen öğrenci için harika bir öğretmendir, dolu biridir.
emret komutanım la tanıdığım, sempatik bir oyuncu. karadeniz şivesiyle kendini daha çok sevdiriyor.
Türkiye iş Kurumu 1. hukuk müşaviridir. adam gibi adam olan bu insan halden anlar, alçak gönüllü, makamının ağırlığını taşıyabilen güzel birisidir. ayrıca çok güzel de türkü söyler.
Ayrıca akasya durağı'nın son sezonunda rol almış olan Kemal Sunal'a benzerliğiyle dikkat çeken, öncesinde kemal sunal taklitlerini başarılı olarak yapmış dizi ve film oyuncusu.